lcars
logo
divider <<< Paradise Playing God >>> divider

Shadowplay

 • Základní informace

  Synopse

  Odo a Daxová se snaží vyřešit tajemství kolonie, jejíž obyvatelé nevysvětlitelně mizí.

  Galerie

  Jadzia a Odo našli zdroj omikronového záření: antihmotový generátor. Zajme je místní policista a dostanou se do podezření, že mají něco společného s mizením vesničanů.

  Jadzia a Odo našli zdroj omikronového záření: antihmotový generátor. Zajme je místní policista a dostanou se do podezření, že mají něco společného s mizením vesničanů.

  Odo dokáže, že jsou nevinní, a nabízí pomoc při pátrání. Poslední zmizelou byla matka Tayi.

  Odo dokáže, že jsou nevinní, a nabízí pomoc při pátrání. Poslední zmizelou byla matka Tayi.

  Jake začíná pracovat s šéfem O'Brienem, protože jeho otec si přeje, aby předtím, než se přihlásí na Akademii Hvězdné flotily, získal nějaké zkušenosti. Jake ale na Akademii nechce.

  Jake začíná pracovat s šéfem O'Brienem, protože jeho otec si přeje, aby předtím, než se přihlásí na Akademii Hvězdné flotily, získal nějaké zkušenosti. Jake ale na Akademii nechce.

  Povzbuzen O'Brienem to Jake otci přizná. Je příjemně překvapen Siskovou reakcí: souhlasí, že si Jake musí zvolit vlastní cestu. Jake bude s O'Brienem dál pracovat, zkušenosti se neztratí.

  Povzbuzen O'Brienem to Jake otci přizná. Je příjemně překvapen Siskovou reakcí: souhlasí, že si Jake musí zvolit vlastní cestu. Jake bude s O'Brienem dál pracovat, zkušenosti se neztratí.

  V Odově nepřítomnosti má bezpečnost na starosti Kira. Nečekaně však přilétá Vedek Bareil, který jí dává najevo, že hlavním důvodem jeho návštěvy je ona.

  V Odově nepřítomnosti má bezpečnost na starosti Kira. Nečekaně však přilétá Vedek Bareil, který jí dává najevo, že hlavním důvodem jeho návštěvy je ona.

  Kira jeho cit opětuje, ovšem to jí nebrání, aby z Bareilových poznámek vydedukovala, že Quark je zapleten do loupeže v muzeu na Cardassii V, a zatkla Quarkova bratrance Kona.

  Kira jeho cit opětuje, ovšem to jí nebrání, aby z Bareilových poznámek vydedukovala, že Quark je zapleten do loupeže v muzeu na Cardassii V, a zatkla Quarkova bratrance Kona.

  Taya doprovází Oda a Jadzii mimo vesnici a ukazuje jim, kde nejdále byla. Nikdo z vesničanů nikdy neopustil údolí. Náhle mizí skener, který Jadzia drží,...

  Taya doprovází Oda a Jadzii mimo vesnici a ukazuje jim, kde nejdále byla. Nikdo z vesničanů nikdy neopustil údolí. Náhle mizí skener, který Jadzia drží,...

  ...a Taye se v jistém místě dematerializuje ruka. Jadzii a Odovi je jasné, že všichni vesničané jsou hologramy a že holografický projektor přestává fungovat.

  ...a Taye se v jistém místě dematerializuje ruka. Jadzii a Odovi je jasné, že všichni vesničané jsou hologramy a že holografický projektor přestává fungovat.

  Vesničané nakonec přijmou myšlenku, že jsou hologramy, a souhlasí s tím, že se Jadzia pokusí projektor opravit. Jadzia ho vypíná. Mizí vesničané a hned poté i celá vesnice.

  Vesničané nakonec přijmou myšlenku, že jsou hologramy, a souhlasí s tím, že se Jadzia pokusí projektor opravit. Jadzia ho vypíná. Mizí vesničané a hned poté i celá vesnice.

  K jejich údivu zůstává nejstarší muž vesnice, Rurigan, uprchlík před Dominionem, dědeček Tayi. To on celou vesnici stvořil před 30 lety.

  K jejich údivu zůstává nejstarší muž vesnice, Rurigan, uprchlík před Dominionem, dědeček Tayi. To on celou vesnici stvořil před 30 lety.

  Oprava byla úspěšná a projektor obnovil i zmizelé postavy. Zpátky je i Anetra, Ruriganova dcera a Tayina maminka. Že Rurigan sám hologram není, to Odo a Jadzia neprozradili.

  Oprava byla úspěšná a projektor obnovil i zmizelé postavy. Zpátky je i Anetra, Ruriganova dcera a Tayina maminka. Že Rurigan sám hologram není, to Odo a Jadzia neprozradili.

  Před odchodem předvede Odo Taye, s níž se spřátelil, její oblíbenou hračku - káču.

  Před odchodem předvede Odo Taye, s níž se spřátelil, její oblíbenou hračku - káču.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  47603.3

  Označení:
  2x16, #36
  Český název:
  Stínohra
  Premiéra:
  20. 2. 1994
  Autor:
  Wolfe Robert Hewitt
  Režie:
  Scheerer Robert
  Hodnocení:

  3/5 (13 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  Dále hrají:
  • Philip Anglim (Vedek Bareil)
  • Noley Thornton (Taya)
  • Kenneth Tobey (Rurigan)
  • ad.
 • Reference

  částice
  Omicron
  druhy
  Yaderané
  hry a sporty
  Springball
  planety
  Cardassia V, Yadera Prime
  postavy
  Anetra, Arlin Lysia, Colyus, Depnen, Freyla, Kono, Manwaring, Merruk, O'Brien Miles Edward, Rhit, Rurigan, Seelee, Strek, Taya
  civilizace a kultura
  Relliketh, Utečenecký tábor Singha
  jídla, nápoje, koření a pochutiny
  Bobule harrid
 • Zajímavosti

  Hostující herci

  • Noley Thornton (Taya) hrála už Claru Sutterovou v epizodě TNG Imaginary Friend. Objevila se také v u nás nevysílaném seriálu Quantum Leap, který je pro fanoušky Star Treku zajímavý tím, že jeho hlavní postavu ztělesnil Scott Bakula, představitel kpt. Jonathana Archera ze seriálu Enterprise.

  Režiséři

  • Režisér a ve 40. letech minulého století také herec Robert Scheerer se nespecializuje zrovna na sci-fi. Režíroval jednotlivé epizody seriálů jako Dynasty, Falcon Crest, Hotel či Colbyovi. Pro ST natočil několik epizod TNG a tuto jedinou pro seriál DS9.
divider <<< Paradise Playing God >>>

© 2000–2020 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries