lcars
logo
divider <<< Booby Trap The Price >>> divider

The Enemy

 • Základní informace

  Synopse

  Geordi La Forge je opuštěn na planetě pustošené bouří. Snahy posádky o jeho záchranu jsou mařeny romulanskou válečnou lodí, která Enterprise hrozí zničením.

  Galerie

  Výsadek pátrá na Galorndon Core, kdo vyslal neidentifikovaný nouzový signál. Planetu sužují elektrické bouře. Okna pro transport jsou nepravidelná a trvají jen několik minut.

  Výsadek pátrá na Galorndon Core, kdo vyslal neidentifikovaný nouzový signál. Planetu sužují elektrické bouře. Okna pro transport jsou nepravidelná a trvají jen několik minut.

  Na planetě objevili vrak romulanského člunu a raněného Romulana. Okno pro transport se zavírá, a tak se Riker a Worf s raněným transportují na palubu, ačkoliv se Geordi ztratil.

  Na planetě objevili vrak romulanského člunu a raněného Romulana. Okno pro transport se zavírá, a tak se Riker a Worf s raněným transportují na palubu, ačkoliv se Geordi ztratil.

  Geordi se zřítil do propasti. Z nalezeného kovu si vyrobil bodáky a s jejich pomocí se vydrápal nahoru.

  Geordi se zřítil do propasti. Z nalezeného kovu si vyrobil bodáky a s jejich pomocí se vydrápal nahoru.

  K hranicím Neutrální zóny se blíží romulanská loď, komandér Tomalak letí zachránit trosečníka. Picard ho informuje, že ho těžce raněného mají na palubě a že ho dovezou na hranici.

  K hranicím Neutrální zóny se blíží romulanská loď, komandér Tomalak letí zachránit trosečníka. Picard ho informuje, že ho těžce raněného mají na palubě a že ho dovezou na hranici.

  Geordi zahlédl neutrinový maják, který tam Enterprise poslala. Změnou proudu neutrin o sobě dá vědět a bude transportován na loď.

  Geordi zahlédl neutrinový maják, který tam Enterprise poslala. Změnou proudu neutrin o sobě dá vědět a bude transportován na loď.

  Nikdo netušil, že Romulané byli dva. Nepřipravený Geordi se stává zajatcem setníka Bochry.

  Nikdo netušil, že Romulané byli dva. Nepřipravený Geordi se stává zajatcem setníka Bochry.

  Raněný Romulan potřebuje transfúzi. Worf je na Enterprise jediný s vhodnou krví, ale rezolutně odmítá. Romulan si však také nepřeje být pošpiněn klingonskými ribosomy.

  Raněný Romulan potřebuje transfúzi. Worf je na Enterprise jediný s vhodnou krví, ale rezolutně odmítá. Romulan si však také nepřeje být pošpiněn klingonskými ribosomy.

  Magnetické pole planety působí zhoubně. Geordi přestává vidět a Bochra nemůže chodit. Bochra pod Geordiho vedením spojí visor, který je v pořádku, s trikordérem, aby našli maják.

  Magnetické pole planety působí zhoubně. Geordi přestává vidět a Bochra nemůže chodit. Bochra pod Geordiho vedením spojí visor, který je v pořádku, s trikordérem, aby našli maják.

  Tomalak přese všechno přiletěl. Když se dozvídá, že trosečník zemřel, hodlá Enterprise zničit. Vtom ale o sobě dají vědět Geordi a Bochra a kapitán je nucen sklopit štíty k transportu.

  Tomalak přese všechno přiletěl. Když se dozvídá, že trosečník zemřel, hodlá Enterprise zničit. Vtom ale o sobě dají vědět Geordi a Bochra a kapitán je nucen sklopit štíty k transportu.

  Tomalak nevyužije příležitosti a transport umožní. Geordi a Bochra, kteří si navzájem zachránili život, se loučí a Tomalak v klidu odlétá do Neutrální zóny.

  Tomalak nevyužije příležitosti a transport umožní. Geordi a Bochra, kteří si navzájem zachránili život, se loučí a Tomalak v klidu odlétá do Neutrální zóny.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  43349.2

  Označení:
  3x07, #55
  Český název:
  Nepřítel
  Premiéra:
  6. 11. 1989
  Autor:
  Kemper David, Piller Michael
  Režie:
  Carson David
  Hodnocení:

  3,7/5 (25 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  Dále hrají:
  • Colm Meaney (Miles O'Brien)
  • Andreas Katsulas (kom. Tomalak)
  • John Snyder (Bochra)
  • Steve Rankin (Patahk)
  • ad.
 • Reference

  částice
  Neutrino, Pozitron
  lodě
  Pi
  postavy
  Bochra, O'Brien Miles Edward, Patahk
  základny a kolonie
  Salem One
 • Zajímavosti

  Vývoj postav

  Hostující herci

  • Andreas Katsulas (1946 - 2006, Tomalak) je v žánru sci-fi znám především jako narnský velvyslanec G'Kar ze seriálu Babylon 5. Mimo žánr je jeho asi nejznámější rolí padouch z filmu Uprchlík s Harrisonem Fordem.
  • John Snyder (Bochra) hrál v TNG také Aarona Connora, vůdce geneticky vyšlechtěné společnosti a lásku Deanny Troi, v epizodě The Masterpiece Society. Dvakrát hostoval také v seriálu Babylon 5: jako lovec duší a jako Orin Zent.
  • Steve Rankin (Patahk) hrál také cardassijského důstojníka v epizodě DS9 Emissary a Yeta v epizodě DS9 Invasive Procedures. Hostoval např. v seriálech American Gothic (Tajemný příběh z Ameriky), Sliders (Cesta do neznáma), Millennium nebo The X-Files (Akta X). Z jeho filmů uveďme např. Pearl Harbor, Mercury nebo Muži v černém.

  Režiséři

divider <<< Booby Trap The Price >>>

© 2000–2020 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries