lcars
logo

DS9 4x20

Shattered Mirror

Roztříštěné zrcadlo

 • Základní informace

  Synopse

  Kapitán Sisko Jakea seznámí s ženou, která je přesnou kopií jeho zamřelé matky Jennifer (viz epizoda DS9 Emissary). Vysvětluje mu, že je ze zrcadlového vesmíru (viz epizody DS9 CrossoverThrough the Looking Glass), a zanechá je chvíli o samotě. Když se vrátí, jsou Jennifer a Jake pryč a Sisko nachází jen malý přístroj, kterým se transportuje do zrcadlového vesmíru. Ocitá se na cardassijské stanici Terok Nor a je ihned zajat zrcadlovým protějškem O'Briena. Povstalci si postavili vlastní Defiant, ale mají problémy s jeho fungováním a potřebují Siskovu pomoc. Ke stanici se blíží flotila Regenta, zrcadlového protějšku Worfa, aby povstání rozdrtila. Času je málo, a tak se Sisko obrací na zrcadlovou Kiru, která je nyní na stanici vězněna, aby mu poradila, jak Regenta obelstít. S její pomocí Regentovy lodě v zuřivé bitvě přinutí k ústupu. Kira však zatím unikla z cely a chystá se zajmout Jennifer a vydat ji Regentovi, aby získala jeho přízeň. Jakea hodlá zastřelit, ale Jennifer se vrhne paprsku do cesty a je smrtelně zasažena. Když Kiře vysvětlí, v jakém vztahu je k Jakeovi, Kira ho ušetří, ale podotýká, že si tento dluh jednoho dne vybere. Sisko nachází Jakea u smrtelného lože Jennifer a oba jsou tak nuceni znovu si prožít bolestné okamžiky její smrti.

  Galerie

  • Za kapitánem přišla profesorka Sisková ze zrcadlového vesmíru. Jake je nadšen, že se tak podobá jeho matce, která mu stále chybí.

   Za kapitánem přišla profesorka Sisková ze zrcadlového vesmíru. Jake je nadšen, že se tak podobá jeho matce, která mu stále chybí.

  • Kapitán má jednání s bajorským ministrem Gettorem, a když se vrátí, najde pouze přístroj, který ho má transportovat do zrcadlového vesmíru.

   Kapitán má jednání s bajorským ministrem Gettorem, a když se vrátí, najde pouze přístroj, který ho má transportovat do zrcadlového vesmíru.

  • Chce se okamžitě vrátit i s Jakeem, ale Smiley ho nepustí. Rebelové ovládli Terok Nor, ale regentova flotila je na cestě. Rebelové potřebují, aby jim Sisko pomohl doladit Defiant.

   Chce se okamžitě vrátit i s Jakeem, ale Smiley ho nepustí. Rebelové ovládli Terok Nor, ale regentova flotila je na cestě. Rebelové potřebují, aby jim Sisko pomohl doladit Defiant.

  • Intendantka Kira je držena ve vězení a velmi nerudný Bashir ji s gustem drsně vyslýchá. Sisko má víc úspěchu. Dozví se od ní, jaké slabiny mají lodě Aliance.

   Intendantka Kira je držena ve vězení a velmi nerudný Bashir ji s gustem drsně vyslýchá. Sisko má víc úspěchu. Dozví se od ní, jaké slabiny mají lodě Aliance.

  • Obrovskému křižníku velí sám regent Worf. Jeho zajatcem je Garak, kterému jedinému se podařilo uprchnout z Terok Noru před rebely. Vinu za pád stanice úspěšně shazuje na Kiru.

   Obrovskému křižníku velí sám regent Worf. Jeho zajatcem je Garak, kterému jedinému se podařilo uprchnout z Terok Noru před rebely. Vinu za pád stanice úspěšně shazuje na Kiru.

  • Regentova flotila se blíží a Bashir se svou milenkou Dax odlétají ve stíhačce, aby ji trochu zdrželi a odlákali.

   Regentova flotila se blíží a Bashir se svou milenkou Dax odlétají ve stíhačce, aby ji trochu zdrželi a odlákali.

  • Kira má nečekaného spojence v Nogovi. Zabila jeho otce i strýce, čímž z něj udělala majitele baru. Nog ji proto pustí, ale Kira ho zastřelí, aby si zajistila, že bude mlčet.

   Kira má nečekaného spojence v Nogovi. Zabila jeho otce i strýce, čímž z něj udělala majitele baru. Nog ji proto pustí, ale Kira ho zastřelí, aby si zajistila, že bude mlčet.

  • Kira má v plánu odletět na Bajor a skrýt se tam. Narazí na Jennifer a Jakea, kterého chce Jennifer poslat domů, a vezme si je jako rukojmí.

   Kira má v plánu odletět na Bajor a skrýt se tam. Narazí na Jennifer a Jakea, kterého chce Jennifer poslat domů, a vezme si je jako rukojmí.

  • Jennifer chrání Jakea a Kira ji smrtelně postřelí. Pochopí, že Jake je syn Siska z druhého vesmíru, a nechá ho žít. Je to dluh, který si hodlá jednoho dne vybrat.

   Jennifer chrání Jakea a Kira ji smrtelně postřelí. Pochopí, že Jake je syn Siska z druhého vesmíru, a nechá ho žít. Je to dluh, který si hodlá jednoho dne vybrat.

  • Stanice je pod palbou regentovy flotily. Kapitán Sisko sám usedá ke kormidlu Defiantu a působí křižníku značné škody. Defiant je už těsně před zničením,…

   Stanice je pod palbou regentovy flotily. Kapitán Sisko sám usedá ke kormidlu Defiantu a působí křižníku značné škody. Defiant je už těsně před zničením,…

  • …když se vrací Bashirova stíhačka na pomoc. Spojenými silami zaženou flotilu Aliance na ústup.

   …když se vrací Bashirova stíhačka na pomoc. Spojenými silami zaženou flotilu Aliance na ústup.

  • Jennifer Sisková umírá, než se kapitán a Jake vrátí domů. Oba nad její smrtí truchlí, byla tolik podobná jejich Jennifer.

   Jennifer Sisková umírá, než se kapitán a Jake vrátí domů. Oba nad její smrtí truchlí, byla tolik podobná jejich Jennifer.

 • V kostce

  Označení:
  4x20, #92
  Český název:
  Roztříštěné zrcadlo
  Premiéra:
  22. 4. 1996
  Autor:
  Behr Ira Steven & Beimler Hans
  Režie:
  Conway James L.
  Hodnocení:

  64 % (14 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  Dále hrají:
  • Aron Eisenberg (Nog)
  • Felecia M. Bell (Jennifer Sisko)
  • ad.
 • Reference

  postavy
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Již potřetí, ale ne naposledy se vracíme do zrcadlového vesmíru. Předtím to bylo v epizodách CrossoverThrough the Looking Glass.
  • Zrcadlo je ve sci-fi a fantasy literatuře často používáno jako symbol něčeho jiného, opačného, pokřiveného apod. Velmi často je také prostředkem průchodu do alternativního či paralelního světa (viz např. Alenka v říši divů a za zrcadlem nebo zrcadlo umožňující projít do alternativní reality v seriálu Stargate SG-1).

  Vývoj postav

  Hostující herci

  Režiséři

  • Režisér James L. Conway je jedním z kmenových režisérů Star Treku. Režíroval řadu epizod TNG, DS9 i VOY a také pilotní epizodu ENT Broken Bow.
divider <<< Hard Time The Muse >>>

© 2000–2024 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)