lcars
logo

ENT 3x15

Harbinger

Předzvěst

 • Základní informace

  Synopse

  Na cestě do soustavy rudého obra Azati Enterprise narazí na masivní prostorovou distorzi, z níž vysvobodí malý člun. Na jeho palubě je mimozemšťan neznámého druhu, napojený na přístroje a umírající na rychlou buněčnou degeneraci. Trip a T'Pol zjišťují, že člun je vybaven tak, aby bylo možné ho sledovat z jiné dimenze, a že je z materiálu, z něhož jsou vyrobeny tajemné sféry. Když se mimozemšťan probere, tvrdí, že je vězeň účastnící se experimentu, o němž vůbec nic netuší. V okamžiku nepozornosti dr. Phloxe se cizinci podaří uprchnout. Snadno prochází stěnami, zamíří do strojovny a pokusí se poškozením warp reaktoru zničit Enterprise. Nakonec umírá se slovy, že až Xindi zničí Zemi, bude to jeho druh, kdo zvítězí, a prostě zmizí.

  Reed a major Hayes řeší svůj antagonismus pořádnou rvačkou a T'Pol žárlí na Tripa, který provádí seance neuropresury s členkou MACO, což končí společným "zkoumáním lidské sexuality".

  Galerie

  • Cestou k Azati Prime se Enterprise dostala do blízkosti mimořádně husté gravimetrické distorze a osvobodila z jejího nitra malý vesmírný modul.

   Cestou k Azati Prime se Enterprise dostala do blízkosti mimořádně husté gravimetrické distorze a osvobodila z jejího nitra malý vesmírný modul.

  • Z modulu vyjela komora, v níž ležel humanoid připojený na přístrojích. T'Pol zkoumáním modulu usoudila, že modul mimozemšťana monitoruje a vysílá data tomu, kdo ho vyslal.

   Z modulu vyjela komora, v níž ležel humanoid připojený na přístrojích. T'Pol zkoumáním modulu usoudila, že modul mimozemšťana monitoruje a vysílá data tomu, kdo ho vyslal.

  • Mimozemšťan umírá. Až po jisté době prozradí, že pochází z jiné dimenze a že je vězeň, který nic netuší o účelu experimentu, jehož se zúčastní. Kapitán mu právem nevěří.

   Mimozemšťan umírá. Až po jisté době prozradí, že pochází z jiné dimenze a že je vězeň, který nic netuší o účelu experimentu, jehož se zúčastní. Kapitán mu právem nevěří.

  • Trip se spřátelil s členkou MACO Amandou Coleovou a na její žádost jí poskytuje seance neuropresury. Na lodi se neutají nic a i tato skutečnost se stane veřejným tajemstvím.

   Trip se spřátelil s členkou MACO Amandou Coleovou a na její žádost jí poskytuje seance neuropresury. Na lodi se neutají nic a i tato skutečnost se stane veřejným tajemstvím.

  • T'Pol je zaskočena, že cítí žárlivost. Trip zase žárlí na svůj klon, když mu T'Pol řekne, že Sim jí řekl, co k ní cítí. Byla to T'Pol, kdo napětí chvíle neunesl.

   T'Pol je zaskočena, že cítí žárlivost. Trip zase žárlí na svůj klon, když mu T'Pol řekne, že Sim jí řekl, co k ní cítí. Byla to T'Pol, kdo napětí chvíle neunesl.

  • Ráno si o tom Trip chce promluvit. T'Pol mu říká, že lidská sexualita je jednou z oblastí, které chce prozkoumat, a Trip se tím cítí uražen. Rozhodnou se na všechno zapomenout.

   Ráno si o tom Trip chce promluvit. T'Pol mu říká, že lidská sexualita je jednou z oblastí, které chce prozkoumat, a Trip se tím cítí uražen. Rozhodnou se na všechno zapomenout.

  • Major Hayes získal kapitánův souhlas a připravil sérii tréninků pro MACO a všechny vyšší důstojníky. Malcolm to vnímá jako útok na svou autoritu. Trénují boj muže proti muži…

   Major Hayes získal kapitánův souhlas a připravil sérii tréninků pro MACO a všechny vyšší důstojníky. Malcolm to vnímá jako útok na svou autoritu. Trénují boj muže proti muži…

  • …i střelbu na pohyblivé cíle.

   …i střelbu na pohyblivé cíle.

  • Tréninkový zápas mezi Malcolmem a Hayesem vyústí v zuřivou rvačku na chodbě. Z té je vyruší poplach a oba muži se svorně rozbíhají ke strojovně.

   Tréninkový zápas mezi Malcolmem a Hayesem vyústí v zuřivou rvačku na chodbě. Z té je vyruší poplach a oba muži se svorně rozbíhají ke strojovně.

  • Cizinec snadno uprchl z ošetřovny, mohl totiž procházet zdmi. Došel až do strojovny, kde vstrčil ruku do warp reaktoru. Reed a Hayes spojenými silami zabrání jeho explozi.

   Cizinec snadno uprchl z ošetřovny, mohl totiž procházet zdmi. Došel až do strojovny, kde vstrčil ruku do warp reaktoru. Reed a Hayes spojenými silami zabrání jeho explozi.

  • Reed a Hayes jsou u kapitána na koberečku. Kapitán očekává, že své neshody vyřeší ihned, potřebuje, aby hladce spolupracovali. Oba svorně odvětí, že už žádné problémy nejsou.

   Reed a Hayes jsou u kapitána na koberečku. Kapitán očekává, že své neshody vyřeší ihned, potřebuje, aby hladce spolupracovali. Oba svorně odvětí, že už žádné problémy nejsou.

  • Cizinec umírá a přitom mizí do své dimenze. Posledními slovy vyhrožuje, že až Xindi zničí Zemi, stane se jeho druh vítězem.

   Cizinec umírá a přitom mizí do své dimenze. Posledními slovy vyhrožuje, že až Xindi zničí Zemi, stane se jeho druh vítězem.

 • V kostce

  Datum:
  27.12.2153
  Označení:
  3x15, #67
  Český název:
  Předzvěst
  Premiéra:
  11. 2. 2004
  Autor:
  Berman Rick & Braga Brannon
  Režie:
  Livingston David
  Hodnocení:

  77 % (13 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  Dále hrají:
  • Noa Tishby (Amanda Cole)
  • Thomas Kopache (mimozemšťan)
  • Steven Culp (major Hayes)
  • ad.
 • Reference

  druhy
  Stavitelé sfér
  postavy
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Poprvé se setkáváme se zástupcem transdimenzionálního druhu Stavitelů sfér. Jelikož však nemůže existovat v naší dimenzi a trpí buněčnou degenerací, je jeho vzhled hodně pošramocen.

  Vývoj postav

  • Trip a Amanda Coleová vyrostli na Zemi vzdáleni od sebe pouhých 15 kilometrů, takže měli mnoho vzpomínek na místa, která oba znali.

  Hostující herci

  Režiséři

  • David Livingston je dalším z významných režisérů žánru sci-fi. Režíroval celou řadu epizod TNG, DS9, VOYa ENT. Kromě toho režíroval také jednotlivé epizody seriálů Sliders (Cesta do neznáma) nebo Seven Days (Sedm dní), na němž se podílel také jako producent.
divider <<< Stratagem Doctor's Orders >>>

© 2000–2024 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)