lcars
logo
<<< Homefront Crossfire >>>

Paradise Lost

 • Základní informace

  Synopse

  Sisko je skeptický a má pochybnosti, zda kolaps energetického systému (viz epizoda DS9 Homefront) způsobili Foundeři. Po celé Zemi jsou rozmístěny jednotky Hvězdné flotily a je povolán Red Squad (Rudá eskadra), elitní tým kadetů Akademie Hvězdné flotily. Sisko lstí od jednoho z nich zjistí, že sabotáž energetického systému provedli oni, a začíná podezírat admirála Leytona, že hodlá na Zemi svrhnout vládu Federace a nastolit vojenský režim. Leyton se snaží Siska přesvědčit, že vojenský režim je jediný způsob, jak se vypořádat s hrozbou Dominionu, a když Sisko nesouhlasí, odvolává ho z funkce velitele Bezpečnosti a posílá ho zpět na Deep Space Nine. Sisko přivolává pomoc ze stanice a potom s Odem získávají důkazy proti Leytonovi, když je ale nesou prezidentovi Federace, je Sisko podroben krevní zkoušce. Jeho vzorek se okamžitě mění na beztvarou hmotu Měňavců a Sisko je uvězněn. Leyton mu přiznává, že krevní zkoušku zfalšoval a že Siska propustí, až bude po převratu. Odo Siskovi pomůže utéct a sděluje mu, že Defiant se blíží k Zemi. Leyton však proti němu vyslal USS Lakotu, jejíž posádce řekl, že na Defiantu přilétají Foundeři. Dojde k bitvě a velící důstojník Lakoty dostává rozkaz Defiant zničit, ale rozkazu neuposlechne. Leyton vidí, že jeho plán zklamal, a rezignuje.

  Galerie

  Siskovi se celá situace zdá stále podivnější, k žádnému útoku nedošlo a jediným výsledkem je převzetí vlády na Zemi Hvězdnou flotilou. Pověřuje Oda pátráním.

  Siskovi se celá situace zdá stále podivnější, k žádnému útoku nedošlo a jediným výsledkem je převzetí vlády na Zemi Hvězdnou flotilou. Pověřuje Oda pátráním.

  Odo využije toho, co pochytil od Quarka o hackování počítačů, a zjišťuje mimo jiné transfery desítek a stovek důstojníků, kteří dřív sloužili pod Leytonem, do klíčových pozic na Zemi.

  Odo využije toho, co pochytil od Quarka o hackování počítačů, a zjišťuje mimo jiné transfery desítek a stovek důstojníků, kteří dřív sloužili pod Leytonem, do klíčových pozic na Zemi.

  Velitele Akademie lstí přiměje k tomu, aby mu potvrdil, že do celoplanetárního výpadku energetické sítě byla zapletena Rudá eskadra.

  Velitele Akademie lstí přiměje k tomu, aby mu potvrdil, že do celoplanetárního výpadku energetické sítě byla zapletena Rudá eskadra.

  Od Noga se dozví jména kadetů Rudé eskadry. Kadet Shepard mu nakonec hrdě vylíčí, jak úspěšně splnili misi a zařídili výpadek.

  Od Noga se dozví jména kadetů Rudé eskadry. Kadet Shepard mu nakonec hrdě vylíčí, jak úspěšně splnili misi a zařídili výpadek.

  Kontaktuje ho jeden ze čtyř měňavců pobývajících na Zemi. Ten má kromě vychloubání jeden hluboký postřeh: lidstvo zničí jeho vlastní strach, nepotřebuje k tomu měňavce.

  Kontaktuje ho jeden ze čtyř měňavců pobývajících na Zemi. Ten má kromě vychloubání jeden hluboký postřeh: lidstvo zničí jeho vlastní strach, nepotřebuje k tomu měňavce.

  Leyton celou akci dlouhé měsíce plánoval, včetně přípravy na Deep Space Nine. Kira dostává na bajorském kanále přesné pokyny a rozkaz vydat se s Defiantem na Zemi.

  Leyton celou akci dlouhé měsíce plánoval, včetně přípravy na Deep Space Nine. Kira dostává na bajorském kanále přesné pokyny a rozkaz vydat se s Defiantem na Zemi.

  Kapitán má důkazy o vojenském puči pohromadě, než ale může cokoliv přednést, je přinucen ke krevnímu testu.

  Kapitán má důkazy o vojenském puči pohromadě, než ale může cokoliv přednést, je přinucen ke krevnímu testu.

  Leyton je na něj připraven: Siskova krev se mění v gel, základní formu měňavců, a kapitán je zatčen, než může prezidentovi prezentovat výsledky svého vyšetřování.

  Leyton je na něj připraven: Siskova krev se mění v gel, základní formu měňavců, a kapitán je zatčen, než může prezidentovi prezentovat výsledky svého vyšetřování.

  Odo zařídí jeho útěk a Sisko jde k Leytonovi a vyzývá ho k rezignaci. Ten věří, že situaci ještě zachrání. Defiantu vstříc totiž vyletěla Lakota kapitána Benteenové…

  Odo zařídí jeho útěk a Sisko jde k Leytonovi a vyzývá ho k rezignaci. Ten věří, že situaci ještě zachrání. Defiantu vstříc totiž vyletěla Lakota kapitána Benteenové…

  …s rozkazem zastavit ho za každou cenu. Dojde k boji, když však Benteenová dostane rozkaz použít kvantová torpéda proti lodi Flotily, vzepře se a nechá Leytona na holičkách.

  …s rozkazem zastavit ho za každou cenu. Dojde k boji, když však Benteenová dostane rozkaz použít kvantová torpéda proti lodi Flotily, vzepře se a nechá Leytona na holičkách.

  Když se Worf velící Defiantu ohlásí s tím, že spolu s Lakotou letí k Zemi, je admirálu Leytonovi jasné, že prohrál.

  Když se Worf velící Defiantu ohlásí s tím, že spolu s Lakotou letí k Zemi, je admirálu Leytonovi jasné, že prohrál.

  Sundává si výložky a je připraven na zatčení. Stanné právo na Zemi končí a život se vrací do normálu.

  Sundává si výložky a je připraven na zatčení. Stanné právo na Zemi končí a život se vrací do normálu.

 • V kostce

  Označení:
  4x12, #84
  Český název:
  Ztracený ráj
  Premiéra:
  8. 1. 1996
  Autor:
  Moore Ronald D.
  Režie:
  Badiyl Reza
  Hodnocení:

  4,2/5 (17 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Robert Foxton (Leyton)
  • Brock Peters (Joseph Sisko)
  • Susan Gibney (Benteen)
  • Aron Eisenberg (Nog)
  • ad.
 • Reference

  lodě
  Okinawa
  postavy
  Arriaga, Bartlett, Beaumontová Neffie, Benteenová Erika, Daneeka, Jaresh-Inyo, Leyton, McWatt, Moodus, Moore B., O'Brien Miles Edward, Orr, Philipsová Zoey, Ramsey (DS9), Shepard Riley Aldrin, Snowden
  základny a kolonie
  Retranslační satelit
  civilizace a kultura
  Divize planetárních operací
 • Zajímavosti

  Vývoj postav

  • S admirálem Leytonem jsme se setkali již v předcházející epizodě Homefront.
  • Riley Shepard se vrátí ještě v epizodě DS9 Valiant.

  Hostující herci

  • Brock Peters, představitel Josepha Siska, ztvárnil postavu admirála Cartwrighta ve filmu Star Trek VI: The Undiscovered Country.
  • Susan Gibney (Erika Benteenová) se objevila v TNG jako dr. Leah Brahmsová v epizodách Booby Trap a Galaxy´s Child.
  • Robert Foxworth (adm. Leyton) hrál např. také gen. Hagua v seriálu Babylon 5.
  • Rudolph Willrich (velitel bezpečnosti Hvězdné flotily) hraje také Rheittanna Graxe v epizodě TNG Ménage a Troi a nejnověji kapitána Kuulana v epizodě ENT Oasis.
  • Mina Badie (stráž) je dcerou režiséra Rezy Badiyiho, který režíroval řadu epizod zejména DS9. Její nevlastní sestra je herečka Jennifer Jason Leigh.

  Režiséři

  • Reza Badiyi režíroval kromě několika epizod DS9 např. pro seriály Sliders (Cesta do neznáma), Viper nebo Brutální Nikita.
<<< Homefront Crossfire >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries