lcars
logo
<<< The Adversary The Way of the Warrior, Part II >>>

The Way of the Warrior, Part I

 • Základní informace

  Synopse

  Ke stanici přiletí flotila klingonských válečných lodí s tím, že přiletěli Federaci na pomoc proti Dominionu. Protože o takovou pomoc nikdo nežádal ani není zapotřebí, pátrá Sisko po motivech Klingonů, ale marně. Povolává Worfa, bývalého důstojníka na nyní zničené Enterprise-D (viz Star Trek: Generations), aby mu pomohl zjistit, co mají Klingoni za lubem. Worf, kterého trápí výčitky svědomí, že zrazuje svůj národ, zjistí, že Klingoni plánují útok proti Cardassii s nepodloženým podezřením, že cardassijskou vládu podporuje Dominion, a sdělí tuto informaci Siskovi. Generál Martok, velitel klingonské flotily, si útok nedá vymluvit a míří s loděmi do cardassijského prostoru. Sisko se spojuje s Garakem, který neoficiálně informuje Gula Dukata na Cardassii, aby se Cardassiané mohli bránit. Na stanici přiletí Gowron, a když vidí, že Federace útok zmařila a "zradila" tak své spojence, vypovídá mírovou smlouvu mezi Federací a Klingonskou říší. Worfovi nabízí, aby získal svoji čest tím, že se připojí ke svému lidu.

  Galerie

  Alfa kvadrant se začíná připravovat na infiltraci ze strany Dominionu. Na stanici trénují odhalení měňavce. Najít Oda jim trvalo tři a půl hodiny.

  Alfa kvadrant se začíná připravovat na infiltraci ze strany Dominionu. Na stanici trénují odhalení měňavce. Najít Oda jim trvalo tři a půl hodiny.

  Kapitán Sisko konečně navazuje vztah s kapitánem Kasidy Yatesovou. Jejich schůzka ale skončí předčasně,…

  Kapitán Sisko konečně navazuje vztah s kapitánem Kasidy Yatesovou. Jejich schůzka ale skončí předčasně,…

  …protože ke stanici přilétá obrovská flotila klingonských válečných lodí vedená generálem Martokem.

  …protože ke stanici přilétá obrovská flotila klingonských válečných lodí vedená generálem Martokem.

  Než generál cokoliv řekne, ujistí se, že Sisko a Kira nejsou měňavci. Potom informuje, že přiletěli pomoci Federaci hlídat červí díru před invazí Dominionu. Sisko ale tuší skrytou agendu.

  Než generál cokoliv řekne, ujistí se, že Sisko a Kira nejsou měňavci. Potom informuje, že přiletěli pomoci Federaci hlídat červí díru před invazí Dominionu. Sisko ale tuší skrytou agendu.

  Stanice je plná Klingonů a nedělá to dobrotu. Zejména Martokův syn se chová násilnicky. Kapitán dá na radu starého přítele Curzona a povolává Klingona, aby mu s Klingony pomohl.

  Stanice je plná Klingonů a nedělá to dobrotu. Zejména Martokův syn se chová násilnicky. Kapitán dá na radu starého přítele Curzona a povolává Klingona, aby mu s Klingony pomohl.

  Dostavuje se Worf, který je po zničení Enterprise-D na prodloužené dovolené.

  Dostavuje se Worf, který je po zničení Enterprise-D na prodloužené dovolené.

  Worf se seznamuje s Kirou a Jadziou v poněkud nezvyklém úboru. Právě přicházejí ze simulátoru.

  Worf se seznamuje s Kirou a Jadziou v poněkud nezvyklém úboru. Právě přicházejí ze simulátoru.

  Od starého přítele svého otce se Worf dozví to, co se oficiálními kanály nedozvěděl: Klingoni připravují invazi do Cardassie. A Martokova flotila krátce nato odlétá.

  Od starého přítele svého otce se Worf dozví to, co se oficiálními kanály nedozvěděl: Klingoni připravují invazi do Cardassie. A Martokova flotila krátce nato odlétá.

  Sisko nemůže varovat Cardassiany přímo, Klingoni jsou stále spojenci. Pozve Garaka, aby mu vzal míry na oblek, a nepřímo ho informuje o velmi blízké hrozbě pro jeho vlast.

  Sisko nemůže varovat Cardassiany přímo, Klingoni jsou stále spojenci. Pozve Garaka, aby mu vzal míry na oblek, a nepřímo ho informuje o velmi blízké hrozbě pro jeho vlast.

  Klingonská flotila není ani hodinu od cardassijského území, když se Garak spojí s Gulem Dukatem, aby ho varoval.

  Klingonská flotila není ani hodinu od cardassijského území, když se Garak spojí s Gulem Dukatem, aby ho varoval.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  49011.4

  Označení:
  4x01, #73
  Český název:
  Cesta válečníka, část I
  Premiéra:
  2. 10. 1995
  Autor:
  Behr Ira Steven & Wolfe Robert Hewitt
  Režie:
  Conway James L.
  Hodnocení:

  4,6/5 (19 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Penny Johnson (Yatesová)
  • Marc Alaimo (Gul Dukat)
  • Robert O'Reilly (Gowron)
  • J. G. Hertzler (Martok)
  • Andrew Robinson (Garak)
  • Obi Ndefo (Drex)
  • ad.
 • Reference

  druhy
  Nyberrité
  lodě
  M'Char, Negh'Var, Prakesh, Rotarran, Trial, Venture NCC-71854
  postavy
  Drex, Dukat, Hastur, Huraga, Kaybok, Lancelot, Malko, Martok, O'Brien Miles Edward, Sanders (praporčík HF), Saunders
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Začátek války mezi Klingonskou říší a Federací.

  Vývoj postav

  • Z bezpečnostního šéfa na Enterprise-D se Worf stal taktickým důstojníkem na DS9.
  • Bashir a Daxová jsou povýšeni.
  • Worf spolu se starým Klingonem zpívají další píseň. Její fonetický přepis zní asi takto: Ežn tafy daža íí, ežtak so ta skosfa skralbai tý, empair žažla moch žaš půš, žas kéles molor mí, hoch  čuu uuu.

  Hostující herci

  • Kennetha Marshalla (Eddington) známe zejména jako Marca Pola ze stejnojmenného miniseriálu z 80. let minulého století.
  • John Noah Hertzler (generál Martok) se v DS9 objevil už jako vulkanský kapitán USS. Saratoga. Kromě toho hrál také hirogenského lovce v epizodě VOY Tsunkatse. Pod jménem Garman Hertzler hrál také Laase v epizodě DS9 Chimera.
  • Penny Johnson (Kasidy Yatesová) hrála také Dobaru v epizodě TNG Homeward. Viděli jsme ji také jako sestru Evansovou v několika epizodách seriálu ER (Pohotovost).
  • Robert O'Reilly (Gowron) si zahrál již postavu Scarface (Zjizvené tváře) v epizodě Manhunt. Mimo Star Trek jsem ho mohli vidět hostovat v seriálech Knight Rider nebo MacGyver nebo např. ve filmu Maska.
  • Obi Ndefo (Drex) hrál také v epizodě VOY Blink of an Eye. Mohli jsme ho vidět také jako Rak'nora v seriálu Stargate SG-1 a zejména jako Bodieho v seriálu Dawson's Creek.

  Režiséři

  • Režisér James L. Conway je jedním z kmenových režisérů Star Treku. Režíroval řadu epizod TNG, DS9 i VOY a také pilotní epizodu ENT Broken Bow.
<<< The Adversary The Way of the Warrior, Part II >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries