lcars
logo
<<< Facets The Way of the Warrior, Part I >>>

The Adversary

 • Základní informace

  Synopse

  Jeden z Měňavců podvodně navede Siska a posádku stanice k akcím, které by mohly odstartovat devastující válku v Alfa kvadrantu.

  Galerie

  Posádka blahopřeje komandéru Siskovi k povýšení do hodnosti kapitána.

  Posádka blahopřeje komandéru Siskovi k povýšení do hodnosti kapitána.

  Přítomen je také vyslanec Krajensky, který informuje o nebezpečné situaci na hranici s Tzenkethi. Defiant s Krajenskym vyrazí na týdenní hlídku na ochranu kolonií.

  Přítomen je také vyslanec Krajensky, který informuje o nebezpečné situaci na hranici s Tzenkethi. Defiant s Krajenskym vyrazí na týdenní hlídku na ochranu kolonií.

  Vypadá to, že Tzenkethi napadli federační kolonii, posádka Defiantu však má problémy s komunikací. Ukazuje se, že všechny důležité systémy napadla podivná zařízení.

  Vypadá to, že Tzenkethi napadli federační kolonii, posádka Defiantu však má problémy s komunikací. Ukazuje se, že všechny důležité systémy napadla podivná zařízení.

  Na lodi musí být sabotér. Při skenování na tetryonové částice, které sabotér musí mít ještě na sobě, se Krajensky mění na měňavce a mizí. Krátce nato ztratí posádka kontrolu nad lodí.

  Na lodi musí být sabotér. Při skenování na tetryonové částice, které sabotér musí mít ještě na sobě, se Krajensky mění na měňavce a mizí. Krátce nato ztratí posádka kontrolu nad lodí.

  Ve dvojicích prohledávají loď, zatímco ta se maskovaná a s nabitými zbraněmi řítí do tzenkethského prostoru. Místo aby válce zabránili, vypadá to, že ji rozpoutají.

  Ve dvojicích prohledávají loď, zatímco ta se maskovaná a s nabitými zbraněmi řítí do tzenkethského prostoru. Místo aby válce zabránili, vypadá to, že ji rozpoutají.

  Sisko se při stíhání měňavce řízl do ruky a Odo si uvědomí, že to je možnost, jak zjistit, koho z posádky měňavec právě představuje. Při odběru vzorků krve se zdá, že je to Eddington.

  Sisko se při stíhání měňavce řízl do ruky a Odo si uvědomí, že to je možnost, jak zjistit, koho z posádky měňavec právě představuje. Při odběru vzorků krve se zdá, že je to Eddington.

  Byl to však Bashir - pravého Bashira měňavec v podobě někoho jiného zavřel. Než se jeho okolí vzpamatuje, měňavec opět mizí. Sisko spouští autodestrukci na 10 minut.

  Byl to však Bashir - pravého Bashira měňavec v podobě někoho jiného zavřel. Než se jeho okolí vzpamatuje, měňavec opět mizí. Sisko spouští autodestrukci na 10 minut.

  O'Brien zjistil, jak vypnout silová pole bránící v přístupu k systémům. V tu chvíli se však objevují dva Odové. O'Brien usoudí, že nemá čas se s nimi dohadovat, a včas vypíná silová pole.

  O'Brien zjistil, jak vypnout silová pole bránící v přístupu k systémům. V tu chvíli se však objevují dva Odové. O'Brien usoudí, že nemá čas se s nimi dohadovat, a včas vypíná silová pole.

  Pravému Odovi nezbývá nic jiného, než měňavce zneškodnit. Měňavec umírá, zatímco ovládání lodi se obnovuje a útoku na Tzenkethi je zabráněno.

  Pravému Odovi nezbývá nic jiného, než měňavce zneškodnit. Měňavec umírá, zatímco ovládání lodi se obnovuje a útoku na Tzenkethi je zabráněno.

  Zpátky na stanici informuje Odo Siska o tom, co mu měňavec před smrtí pošeptal: Je příliš pozdě, jsme všude.

  Zpátky na stanici informuje Odo Siska o tom, co mu měňavec před smrtí pošeptal: Je příliš pozdě, jsme všude.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  48962.5

  Označení:
  3x26, #72
  Český název:
  Protivník
  Premiéra:
  19. 6. 1995
  Autor:
  Behr Ira Steven & Wolfe Robert Hewitt
  Režie:
  Singer Alexander
  Hodnocení:

  4,4/5 (15 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Kenneth Marshall (Eddington)
  • Lawrence Pressman (Krajensky)
  • ad.
 • Reference

  druhy
  Tzenkethi
  planety
  M'kemas III
  postavy
  Entebe, Krajensky, O'Brien Miles Edward
  základny a kolonie
  Barisa Prime
  jídla, nápoje, koření a pochutiny
  Château Cleon, Jehněčí
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • V této epizodě se poprvé podíváme do strojovny Defiantu.

  Vývoj postav

  • Komandér Sisko je povýšen na kapitána.

  Hostující herci

  • Kennetha Marshalla (Eddington) známe zejména jako Marca Pola ze stejnojmenného miniseriálu z 80. let minulého století.
  • Lawrence Pressman (Krajensky) hrál také Ghemora v epizodě DS9 Second Skin. Známe ho zejména jako Waltera Andersona ze seriálu Profiler (Případ pro Sam).
  • Jeff Austin (Bolian) hrál také Allose v epizodě VOY The Omega Directive. Vidět jsme ho mohli např. v původním filmu i v seriálu Alien Nation (Lebkouni), jako Centaura v seriálu Babylon 5 nebo jako dr. Nordlingera v seriálu The X-Files (Akta X).

  Režiséři

  • Režisér Alexander Singer režíroval řadu epizod v TNG, DS9 a VOY. Režíroval také jednotlivé epizody např. seriálů To je vražda, napsala nebo MacGyver.
<<< Facets The Way of the Warrior, Part I >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries