lcars
logo
<<< Life Support Destiny >>>

Heart of Stone

 • Základní informace

  Synopse

  Zoufalá situace, která by mohla stát Kiru život, přinutí Oda přiznat si hloubku svých citů k ní.

  Galerie

  Kira a Odo se vrací na stanici, když senzory Mekongu zachytí makistický člun útočící na Liseppiany. Pronásledují ho na měsíc plynného obra.

  Kira a Odo se vrací na stanici, když senzory Mekongu zachytí makistický člun útočící na Liseppiany. Pronásledují ho na měsíc plynného obra.

  Když se rozdělí, aby po něm pátrali v jeskyních, je Kira chycena jakýmsi krystalem. Zkouší se osvobodit phaserem, ale ten jen krystalu dodá energii k mimořádně rychlému růstu.

  Když se rozdělí, aby po něm pátrali v jeskyních, je Kira chycena jakýmsi krystalem. Zkouší se osvobodit phaserem, ale ten jen krystalu dodá energii k mimořádně rychlému růstu.

  Komandér Sisko je konsternován Nogovou žádostí, aby se zaručil za jeho přijetí na Akademii. Neví, co si o tom má myslet, a nebere to příliš vážně.

  Komandér Sisko je konsternován Nogovou žádostí, aby se zaručil za jeho přijetí na Akademii. Neví, co si o tom má myslet, a nebere to příliš vážně.

  Nog však naléhá a Sisko mu dá za úkol provést inveturu skladu. Nog odvede rychlou a precizní práci, nic neukradne a dokonce objeví pár věcí, které se při minulé inventuře nenašly.

  Nog však naléhá a Sisko mu dá za úkol provést inveturu skladu. Nog odvede rychlou a precizní práci, nic neukradne a dokonce objeví pár věcí, které se při minulé inventuře nenašly.

  Sisko přesto - zejména vzhledem k Nogově minulosti - doporučení dát nehodlá, dokud mu Nog neprozradí důvod svého přání: chce v životě dopadnout lépe než jeho otec Rom.

  Sisko přesto - zejména vzhledem k Nogově minulosti - doporučení dát nehodlá, dokud mu Nog neprozradí důvod svého přání: chce v životě dopadnout lépe než jeho otec Rom.

  Pak je zase z míry vyveden Quark: jednak Nogovým rozhodnutím, které zneuctí celou rodinu, a pak tím, že Rom se mu vzepře a syna s hrdostí podpoří.

  Pak je zase z míry vyveden Quark: jednak Nogovým rozhodnutím, které zneuctí celou rodinu, a pak tím, že Rom se mu vzepře a syna s hrdostí podpoří.

  Na záhadný krystal vůbec nic neplatí. Oda napadne vyrobit ultrazvukový generátor, který by ho mohl rozkmitat a roztřištit.

  Na záhadný krystal vůbec nic neplatí. Oda napadne vyrobit ultrazvukový generátor, který by ho mohl rozkmitat a roztřištit.

  Zdá se, že krystal neustále mění strukturu, generátor nedokáže najít účinnou frekvenci. V okamžiku, kdy vše selže a Kiře už není pomoci, Odo přiznává, že se do ní zamiloval.

  Zdá se, že krystal neustále mění strukturu, generátor nedokáže najít účinnou frekvenci. V okamžiku, kdy vše selže a Kiře už není pomoci, Odo přiznává, že se do ní zamiloval.

  Když Kira odpoví, že ona do něj taky, začne mít podezření, že nemluví s ní. Byla to vůdkyně Founderů, která chtěla pochopit, proč se Odo rozhodl zůstat s "pevnými".

  Když Kira odpoví, že ona do něj taky, začne mít podezření, že nemluví s ní. Byla to vůdkyně Founderů, která chtěla pochopit, proč se Odo rozhodl zůstat s "pevnými".

  Odo najde Kiru spící v bezpečné schránce a oběma se podaří odletět dřív, než se jeskyně na vulkanickou činností zmítaném měsíci zhroutí.

  Odo najde Kiru spící v bezpečné schránce a oběma se podaří odletět dřív, než se jeskyně na vulkanickou činností zmítaném měsíci zhroutí.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  48521.2

  Označení:
  3x14, #60
  Český název:
  Srdce z kamene
  Premiéra:
  6. 2. 1995
  Autor:
  Behr Ira Steven & Wolfe Robert Hewitt
  Režie:
  Singer Alexander
  Hodnocení:

  3/5 (14 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Max Grodénchik (Rom)
  • Aron Eisenberg (Nog)
  • ad.
 • Reference

  planety
  Remmil VI
  postavy
  Avesta, Bemar, O'Brien Miles Edward, Vilix'pran
 • Zajímavosti

  Hostující herci

  • Max Grodénchik (Rom) se ve Star Treku objevil již jako Sovak v epizodě TNG Captain's Holiday a jako Par Lenor v epizodě TNG The Perfect Mate. Jako hostující herec se objevil také v seriálu Sliders (Cesta do neznáma) nebo např. ve filmech Apollo 13 nebo Sestra v akci.
  • Salome Jens, představitelka vůdkyně Founderů, hrála také předka humanoidů v epizodě TNG The Chase. Hrála již v legendárním seriálu The Outer Limits (Krajní meze) z 60. let, mohli jsme ji vidět v seriálu MacGyver.

  Režiséři

  • Režisér Alexander Singer režíroval řadu epizod v TNG, DS9 a VOY. Režíroval také jednotlivé epizody např. seriálů To je vražda, napsala nebo MacGyver.
<<< Life Support Destiny >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries