lcars
logo
<<< Heart of Stone Prophet Motive >>>

Destiny

 • Základní informace

  Synopse

  Sisko ignoruje starobylé bajoranské osudové proroctví, aby zrealizoval společný vědecký projekt s Cardassiany.

  Galerie

  Připravuje se první společný vědecký projekt Federace a Cardassianů, bývalý Vedek Yarka však varuje: přijdou tři zmije, rozuměj Cardassianky, a hvězdným mečem zničí Nebeský chrám.

  Připravuje se první společný vědecký projekt Federace a Cardassianů, bývalý Vedek Yarka však varuje: přijdou tři zmije, rozuměj Cardassianky, a hvězdným mečem zničí Nebeský chrám.

  Sisko však proroctví nebere vážně, už proto, že cardassijské vědkyně jsou pouze dvě.

  Sisko však proroctví nebere vážně, už proto, že cardassijské vědkyně jsou pouze dvě.

  Při prvním brífinku však sdělí, že za nimi brzy přiletí jejich třetí kolegyně, a Kira, která zprvu Yarkovi vůbec nevěřila, si začíná klást otázky.

  Při prvním brífinku však sdělí, že za nimi brzy přiletí jejich třetí kolegyně, a Kira, která zprvu Yarkovi vůbec nevěřila, si začíná klást otázky.

  Dejar dorazí dřív, než se čekalo, a její kolegyně ji rozhodně nevítají s otevřenou náručí.

  Dejar dorazí dřív, než se čekalo, a její kolegyně ji rozhodně nevítají s otevřenou náručí.

  O'Brienovi se s Gilorou nespolupracuje dobře. Gilora ho přehlíží a nakonec mu na přímou otázku odpoví, že jeho schopnostem nevěří ne proto, že je člověk, ale proto, že je muž.

  O'Brienovi se s Gilorou nespolupracuje dobře. Gilora ho přehlíží a nakonec mu na přímou otázku odpoví, že jeho schopnostem nevěří ne proto, že je člověk, ale proto, že je muž.

  Ostatní letí na druhou stranu červí díry vypustit vysílač, který by měl předávat údaje z Gama kvadrantu přijímači na stanici. Vidí bludnou kometu a Kira v ní vidí hvězdný meč z proroctví.

  Ostatní letí na druhou stranu červí díry vypustit vysílač, který by měl předávat údaje z Gama kvadrantu přijímači na stanici. Vidí bludnou kometu a Kira v ní vidí hvězdný meč z proroctví.

  Nosná vlna z vysílače způsobila poruchu v červí díře, která zvýšila její gravitaci a přitáhla si kometu. Ta obsahuje silithium, které by v červí díře explodovalo a zničilo ji.

  Nosná vlna z vysílače způsobila poruchu v červí díře, která zvýšila její gravitaci a přitáhla si kometu. Ta obsahuje silithium, které by v červí díře explodovalo a zničilo ji.

  Plán je vypařit celou kometu zbraněmi Defiantu, než vletí do červí díry. Gilora pomáhá a přitom reaguje jako cardassijská žena, když se s ní muž stále hádá. O'Brien ji musí odmítnout.

  Plán je vypařit celou kometu zbraněmi Defiantu, než vletí do červí díry. Gilora pomáhá a přitom reaguje jako cardassijská žena, když se s ní muž stále hádá. O'Brien ji musí odmítnout.

  Plán selhal, protože Dejar sabotovala zbraně: patří k Obsidianskému řádu a ten si nepřeje mírovou spolupráci s Bajorem. Z komety jsou tři velké fragmenty, které míří k červí díře.

  Plán selhal, protože Dejar sabotovala zbraně: patří k Obsidianskému řádu a ten si nepřeje mírovou spolupráci s Bajorem. Z komety jsou tři velké fragmenty, které míří k červí díře.

  Sisko a Kira fragmenty obklopí subprostorovým polem raketoplánu a provedou je červí dírou. Unikající silithium navíc bylo právě onou látkou, která umožňuje spojení s Gama kvadrantem.

  Sisko a Kira fragmenty obklopí subprostorovým polem raketoplánu a provedou je červí dírou. Unikající silithium navíc bylo právě onou látkou, která umožňuje spojení s Gama kvadrantem.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  48543.2

  Označení:
  3x15, #61
  Český název:
  Osud
  Premiéra:
  13. 2. 1995
  Autor:
  Cohen David S. & Winer Martin A.
  Režie:
  Landau Les
  Hodnocení:

  3,8/5 (14 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Tracy Scoggins (Gilora)
  • Wendy Robie (Ulani)
  • Erick Avari (Vedek Yarka)
  • ad.
 • Reference

  postavy
  Belor Ulani, Dejar, Iloja z Primu, O'Brien Miles Edward, Rejal Gilora, Trakor, Yarka
  jídla, nápoje, koření a pochutiny
  Vejce regova
 • Zajímavosti

  Hostující herci

  • Erick Avari (Vedek Yarka) se objevil také jako (B´Ijik) v epizodě TNG Unification či nejnověji jako Yamin v epizodě ENT Terra Nova. Hrál také rabína Mayerse v seriálu Babylon 5 a mohli jsme ho vidět v seriálech The X-Files (Akta X) nebo Profiler (Případ pro Sam). Ztvárnil také Kasufa, otce Sha´re ve filmu a seriálu Hvězdná brána a Stargate SG-1. Hrál také např. ve filmech Planeta opic (2001) nebo Mumie.
  • Představitelka Gilory Rejal Tracy Scoggins je známá zejména jako kapitánka Elizabeth Lochleyová ze seriálů Babylon 5 a Crusade a z filmů Babylon 5: The River of Souls a Babylon 5: A Call to Arms. Hostovala např. v seriálech A-Team, Highlander nebo Superman.

  Režiséři

  • Les Landau je jedním z režisérů, kteří pro Star Trek často natáčejí. Režíroval řadu epizod TNG, DS9 i VOY. V poslední době režíroval také svou první epizodu v seriálu Enterprise.
<<< Heart of Stone Prophet Motive >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries