lcars
logo
divider <<< The Search, Part II Equilibrium >>> divider

The House of Quark

 • Základní informace

  Synopse

  Aby podpořil svůj obchod a získal respekt, Quark lže o smrti Klingona ve svém baru, načež je přinucen oženit se s vdovou po zabitém válečníkovi.

  Galerie

  V Quarkově baru upadl opilý Kozak na svůj nůž a zabil se. Quark v tom vidí příležitost, jak podpořit skomírající obchody, a prohlásí, že ho zabil v čestném osobním boji.

  V Quarkově baru upadl opilý Kozak na svůj nůž a zabil se. Quark v tom vidí příležitost, jak podpořit skomírající obchody, a prohlásí, že ho zabil v čestném osobním boji.

  Vyhledá ho D'Ghor, který tvrdí, že Kozak byl jeho bratr. Quark nerozumí klingonskému dědickému právu, a tak bezelstně slíbí, že neprozradí, že Kozakova smrt byla nehoda.

  Vyhledá ho D'Ghor, který tvrdí, že Kozak byl jeho bratr. Quark nerozumí klingonskému dědickému právu, a tak bezelstně slíbí, že neprozradí, že Kozakova smrt byla nehoda.

  Kozakova vdova Grilka však Quarka unese na Qo'noS. Aby uchránila svůj Dům před D'Ghorem, přinutí ho k rituálu brek'tal, čímž se stane jejím manželem a hlavou Domu, nyní Quarkova.

  Kozakova vdova Grilka však Quarka unese na Qo'noS. Aby uchránila svůj Dům před D'Ghorem, přinutí ho k rituálu brek'tal, čímž se stane jejím manželem a hlavou Domu, nyní Quarkova.

  Vysoká rada rituál uznala a Quark se nyní pokouší pomoci Grilce způsobem, kterému rozumí. V účetnictví najde důkazy, že D'Ghor pět let Kozaka okrádal a oslaboval jeho pozici.

  Vysoká rada rituál uznala a Quark se nyní pokouší pomoci Grilce způsobem, kterému rozumí. V účetnictví najde důkazy, že D'Ghor pět let Kozaka okrádal a oslaboval jeho pozici.

  S předložením důkazů proti D'Ghorovi však Quark neuspěl. Klingoni nemají trpělivost kontrolovat účetnictví. D'Ghor nařkne Quarka ze lži a vyzve ho na souboj.

  S předložením důkazů proti D'Ghorovi však Quark neuspěl. Klingoni nemají trpělivost kontrolovat účetnictví. D'Ghor nařkne Quarka ze lži a vyzve ho na souboj.

  Quark má sto chutí utéct, nakonec však zůstane a v síni Vysoké rady předstoupí před D'Ghora, i když nemá ani takovou šanci, jako ona příslovečná sněhová koule v pekle.

  Quark má sto chutí utéct, nakonec však zůstane a v síni Vysoké rady předstoupí před D'Ghora, i když nemá ani takovou šanci, jako ona příslovečná sněhová koule v pekle.

  Chytrý Quark odhodí bat'leth a říká, že když má být popraven, tak ať to také jako poprava vypadá. D'Ghor, zaslepený chamtivostí, je přesto připraven ho zabít.

  Chytrý Quark odhodí bat'leth a říká, že když má být popraven, tak ať to také jako poprava vypadá. D'Ghor, zaslepený chamtivostí, je přesto připraven ho zabít.

  Zastaví ho kancléř Gowron, na něhož Quarkův postoj udělal dojem. Gowron vidí, že D'Ghor nemá čest, a uvěří i důkazům o jeho podvodech, které Quark předložil. Rada D'Ghora zbavuje cti.

  Zastaví ho kancléř Gowron, na něhož Quarkův postoj udělal dojem. Gowron vidí, že D'Ghor nemá čest, a uvěří i důkazům o jeho podvodech, které Quark předložil. Rada D'Ghora zbavuje cti.

  Sám Gowron pokleká vedle Quarka a pochvalně se vyjadřuje o jeho statečnosti. Grilce udělí výjimku, která jí umožní vést svůj Dům bez manžela.

  Sám Gowron pokleká vedle Quarka a pochvalně se vyjadřuje o jeho statečnosti. Grilce udělí výjimku, která jí umožní vést svůj Dům bez manžela.

  Grilka plní Quarkovo přání a okamžitě se s ním rozvádí. Je mu velmi vděčná a oba se loučí jako přátelé.

  Grilka plní Quarkovo přání a okamžitě se s ním rozvádí. Je mu velmi vděčná a oba se loučí jako přátelé.

 • V kostce

  Označení:
  3x03, #49
  Český název:
  Rod Quarkův
  Premiéra:
  10. 10. 1994
  Autor:
  Benko Tom
  Režie:
  Landau Les
  Hodnocení:

  4,6/5 (19 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  Dále hrají:
  • Max Grodénchik (Rom)
  • Mary Kay Adams (Grilka)
  • Robert O'Reilly (Gowron)
  • Rosalind Chao (Keiko)
  • Carlos Carrasco (D'Ghor)
  • ad.
 • Reference

  postavy
  D'Ghor, Grilka, Keldar, Kozak, O'Brien Miles Edward, Tumek
 • Zajímavosti

  Vývoj postav

  • S lady Grilkou se ještě setkáme v epizodě Looking for par´Mach in All the Wrong Places
  • Prvně, ale nikoliv naposledy se zde setkáváme s kancléřem Gowronem, naším starým známým z TNG.

  Hostující herci

  • Mary Kay Adams (Grilka) známe zejména jako Na'Toth #2 ze seriálu Babylon 5.
  • Robert O'Reilly (Gowron) si zahrál již postavu Scarface (Zjizvené tváře) v epizodě Manhunt. Mimo Star Trek jsem ho mohli vidět hostovat v seriálech Knight Rider nebo MacGyver nebo např. ve filmu Maska.
  • Joseph Ruskin (1925, Tumek) se objevil jako Galt již v klasickém Star Treku v epizodě The Gamesters of Triskelion. Tumeka hraje také v epizodě DS9 Looking for par'Mach in All the Wrong Places a ztělesnil také Gula Rusola v epizodě DS9 Improbable Cause. Hrál také důstojníka So'na ve filmu Star Trek: Insurrection a nejnověji sulibanského lékaře v pilotní epizodě ENT Broken Bow.
  • Carlos Carrasco (D'Ghor) hraje také klingonského důstojníka v epizodě DS9 Shattered Mirror, Krola v epizodě DS9 Honor among Thieves a Bahrata v epizodě VOY Fair Trade.
  • John Lendale Bennett (Kozak) hraje i v epizodě DS9 Past Tense originální verzi G. Bella.

  Režiséři

  • Les Landau je jedním z režisérů, kteří pro Star Trek často natáčejí. Režíroval řadu epizod TNG, DS9 i VOY. V poslední době režíroval také svou první epizodu v seriálu Enterprise.
divider <<< The Search, Part II Equilibrium >>>

© 2000–2020 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries