lcars
logo
<<< Melora Necessary Evil >>>

Rules of Acquisition

 • Základní informace

  Synopse

  Ferengská žena, která se postavila proti zákonu a převlékla za muže, dá vše, čeho dosáhla, v sázku, když se zamiluje do Quarka.

  Galerie

  Na Deep Space Nine přiletěl Velký Nagus, který zde hodlá uspořádat obchodní jednání s Dosii, druhem z Gama kvadrantu. Moc se mu zalíbila major Kira.

  Na Deep Space Nine přiletěl Velký Nagus, který zde hodlá uspořádat obchodní jednání s Dosii, druhem z Gama kvadrantu. Moc se mu zalíbila major Kira.

  Zek jmenoval Quarka svým vyjednavačem. Quarkův chytrý nový číšník ho nabádá k opatrnosti: bude viněn z případného neúspěchu. Quark si Pela příbírá jako asistenta pro jednání.

  Zek jmenoval Quarka svým vyjednavačem. Quarkův chytrý nový číšník ho nabádá k opatrnosti: bude viněn z případného neúspěchu. Quark si Pela příbírá jako asistenta pro jednání.

  Jednání s Dosii o bobulích tula je tvrdé. Jsou stejně dobří obchodníci oddaní zisku jako Ferengové. Zek však má přehnané požadavky a Dosiové jednání ukončují a odlétají.

  Jednání s Dosii o bobulích tula je tvrdé. Jsou stejně dobří obchodníci oddaní zisku jako Ferengové. Zek však má přehnané požadavky a Dosiové jednání ukončují a odlétají.

  Quark a Pel letí Zekovou lodí na jejich planetu. Rom je žárlivostí bez sebe a prohledá Pelův pokoj. Nachází náhradní uši a dochází mu, že Pel je žena. Jadzia to poznala už dávno.

  Quark a Pel letí Zekovou lodí na jejich planetu. Rom je žárlivostí bez sebe a prohledá Pelův pokoj. Nachází náhradní uši a dochází mu, že Pel je žena. Jadzia to poznala už dávno.

  Zekovy požadavky jsou čím dál tím vyšší a Quark je zoufalý. Inglatu kategoricky odmítá prodat 100000 vatů bobulí tula.

  Zekovy požadavky jsou čím dál tím vyšší a Quark je zoufalý. Inglatu kategoricky odmítá prodat 100000 vatů bobulí tula.

  Pel, která se už delší dobu snaží Quarkovi říct, že je žena, to v intimitě přiděleného pokoje nevydrží. Nic netušícího Quarka naprosto vyděsí.

  Pel, která se už delší dobu snaží Quarkovi říct, že je žena, to v intimitě přiděleného pokoje nevydrží. Nic netušícího Quarka naprosto vyděsí.

  Za Ferengy přišla Zyree. Sděluje jim, že Inglatu jim nemůže prodat 100000 vatů bobulí, protože je prostě nemá. Poskytne však cennou informaci o Karemmech, členech mocného Dominionu.

  Za Ferengy přišla Zyree. Sděluje jim, že Inglatu jim nemůže prodat 100000 vatů bobulí, protože je prostě nemá. Poskytne však cennou informaci o Karemmech, členech mocného Dominionu.

  Po návratu s touto cennou konexí Rom hbitě Quarka informuje o svém nálezu. Zděšený Quark okamžitě posílá Pel pryč a do začátků jí dává 10 prutů zlatem raženého latinia.

  Po návratu s touto cennou konexí Rom hbitě Quarka informuje o svém nálezu. Zděšený Quark okamžitě posílá Pel pryč a do začátků jí dává 10 prutů zlatem raženého latinia.

  Pel to ještě zkouší. Prozradí Zekovi, že je žena. Zek hrozí, že ji i Quarka zavře, Quark však logicky namítne, že by musel zavřít i sám sebe. Dát se zastupovat ženou je zločin.

  Pel to ještě zkouší. Prozradí Zekovi, že je žena. Zek hrozí, že ji i Quarka zavře, Quark však logicky namítne, že by musel zavřít i sám sebe. Dát se zastupovat ženou je zločin.

  Pel odlétá ze stanice a její tajemství je v bezpečí. Nikdy by Quarkovi nebyla dobrou manželkou, protože by se nedokázala chovat jako správná ferengská žena. Quarkovi však bude scházet.

  Pel odlétá ze stanice a její tajemství je v bezpečí. Nikdy by Quarkovi nebyla dobrou manželkou, protože by se nedokázala chovat jako správná ferengská žena. Quarkovi však bude scházet.

 • V kostce

  Označení:
  2x07, #27
  Český název:
  Pravidla zisku
  Premiéra:
  7. 11. 1993
  Autor:
  Bader Hilary J.
  Režie:
  Livingston David
  Hodnocení:

  3,8/5 (14 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Max Grodénchik (Rom)
  • Wallace Shawn (Zek)
  • Helene Udy (Pel)
  • ad.
 • Reference

  druhy
  Dosiové, Karemmové
  postavy
  Inglatu, O'Brien Miles Edward, Pel, Zyree
  politika (státy, vlády, strany, frakce, odboj, ambasády…)
  Dominion
  jídla, nápoje, koření a pochutiny
  Gramilianský pískový hrášek, Lisované krvavé blechy, Víno z bobulí tula
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • V této epizodě je první zmínka o Dominionu, říši či státním útvaru ležícím v Gama kvadrantu na druhé straně červí díry u Bajoru.
  • Dominion znamená dominium. Tento termín správně měl být přeložen a skloňován tak, jak se v češtině skloňují podstatná jména z latiny, tedy s Dominiem, do Dominia atd.
  • Prvně se seznamujeme s hazardní hrou tongo.

  Vývoj postav

  • S postavou Velkého Naguse Zeka jsme se poprvé setkali v epizodě DS9 The Nagus.
  • Také Maihar’du vystupoval už v epizodě The Nagus.

  Hostující herci

  • Helene Udy (Pel) známe jako Myru Bingovou ze seriálu Doktorka Quinnová.
  • Wallace Shawn (Zek) se objevil ve filmu Princezna nevěsta nebo nověji např. ve filmu Můj oblíbený Marťan.
  • Tiny Ron (Maihar’du) hrál také Idrina v epizodě VOY Message in a Bottle a Hirogena Alfa v epizodě VOY Hunters.
  • Brian Thompson (Inglatu) hrál také klingonského kapitána Klaga v epizodě TNG A Matter of Honor, Toman'toraxe v epizodě DS9 To the Death a klingonského kormidelníka ve filmu Star Trek: Generations. Hostoval např. v seriálech Alien Nation (Lebkouni), Buffy, přemožitelka upírů, Seven Days (Sedm dní) či Crusade (Křížová výprava) a zejména ztvárnil mimozemského lovce odměn v mnoha epizodách seriálu The X-Files (Akta X).

  Režiséři

  • David Livingston je dalším z významných režisérů žánru sci-fi. Režíroval celou řadu epizod TNG, DS9 i VOY, v poslední době už 3 epizody ENT. Kromě toho režíroval také jednotlivé epizody seriálů Sliders (Cesta do neznáma) nebo Seven Days (Sedm dní), na němž se podílel také jako producent.
<<< Melora Necessary Evil >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries