divider
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
<<< Kantarané Kartelané >>> divider

Karemmové

Anglicky:
Karemma
Vzhled:
humanoidní
Kvadrant:
Gama
Domovský svět:
planeta v soustavě Karemma
Členství ve Federaci:
ne
Zástupci:
Ornithar
Poprvé na obrazovce:
DS9 Rules of Acquisition
Poprvé ve světě ST:
DS9 Rules of Acquisition

Popis

Karemmové jsou humanoidi poměrně podobní lidem. Výrazně se odlišují zejména tvarem lebky, která v horní části vybíhá ve zhruba 10 cm vysoký hřeben porostlý po stranách vlasy. Mají rovněž odlišně než lidé utvářený nos, obočí i ušní boltce.

Jedná se o druh na značném stupni technologického rozvoje. Létají vesmírem a mají kontakty s dalšími druhy, přinejmenším Vorty, Jem'Hadary a Dosii. Jsou členy Dominionu, avšak nejsou si ani jisti, zda Zakladatelé, jeho vládci, vůbec existují. Mají kontakty pouze s Vorty, jejichž rozkazy bez otázek plní. Pokud ne, dostaví se Jem'Hadarové, kteří je ztrestají.

Prvním druhem z Alfa kvadrantu, s nímž se v roce 2370 setkali a navázali obchodní vztahy, byli Ferengové, když Quark získal kontakt na ně v průběhu jednání s Dosii (viz epizoda DS9 Rules of Acquisition).

Roku 2370 kontaktoval Quark na žádost komandéra Siska svého obchodního partnera Ornithara, když se posádka Deep Space 9 vydala na USS Defiant do Gama kvadrantu pátrat po Zakladatelích. Ornithar jim poskytl souřadnice Callinonu VII, kde se nachází automatická retranslační stanice, pomocí níž Karemmové v případě potřeby kontaktují Vorty. Kromě toho byla na jeho hvězdné mapě zakreslena mlhovina Omarion, do níž posléze letěl Odo a kde našel bludnou planetu, na níž Zakladatelé v izolaci a skryti před okolním vesmírem žili (viz dvojepizoda DS9 The Search).

Obrázky

  • Karemmský muž
    Karemmský muž
  • Karemmský muž
    Karemmský muž
divider <<< Kantarané Kartelané >>>
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
divider

© 2000–2021 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries