lcars
logo
<<< Rules of Acquisition Second Sight >>>

Necessary Evil

 • Základní informace

  Synopse

  Útok na Quarkův život postaví Oda tváří v tvář pět let staré nevyřešené vraždě, ze které je podezřelá Kira.

  Galerie

  Quarka si pozvala paní Pallra, vdova po lékárníkovi, s nímž před pěti lety žila na cardassijské stanici Terok Nor. Ze staré známosti ho žádá o službičku, kterou chci i zaplatit.

  Quarka si pozvala paní Pallra, vdova po lékárníkovi, s nímž před pěti lety žila na cardassijské stanici Terok Nor. Ze staré známosti ho žádá o službičku, kterou chci i zaplatit.

  Quark na její žádost vyzvedl z úkrytu zapečetěnou skříňku. Ve své zvědavosti ji otevřel a uvnitř našel seznam osmi bajoranských jmen.

  Quark na její žádost vyzvedl z úkrytu zapečetěnou skříňku. Ve své zvědavosti ji otevřel a uvnitř našel seznam osmi bajoranských jmen.

  Quark cítí příležitost a posílá Roma pro skener. V Romově nepřítomnosti se však objeví muž, Bajoran, přítel paní Vaatrik, a Quarka střelí. Ten se několik dní potácí mezi životem a smrtí.

  Quark cítí příležitost a posílá Roma pro skener. V Romově nepřítomnosti se však objeví muž, Bajoran, přítel paní Vaatrik, a Quarka střelí. Ten se několik dní potácí mezi životem a smrtí.

  Odo začíná vyšetřovat. Rom mu prozradí, co a kde našli. Až později si vzpomene na první jméno.

  Odo začíná vyšetřovat. Rom mu prozradí, co a kde našli. Až později si vzpomene na první jméno.

  Vstup do bývalé lékárny Oda přenáší o pět let do minulosti. Gul Dukat ho tehdy pověřil vyšetřením vraždy Vaatrika. Byl to jeho první případ.

  Vstup do bývalé lékárny Oda přenáší o pět let do minulosti. Gul Dukat ho tehdy pověřil vyšetřením vraždy Vaatrika. Byl to jeho první případ.

  Pallra tehdy za podezřelou označila Kiru Nerys, která s jejím mužem údajně měla poměr. Kira Odovi nakonec přiznává, že jejím úkolem na stanici byly sabotáže, Vaarika že ale nezabila.

  Pallra tehdy za podezřelou označila Kiru Nerys, která s jejím mužem údajně měla poměr. Kira Odovi nakonec přiznává, že jejím úkolem na stanici byly sabotáže, Vaarika že ale nezabila.

  Podle jména, na které si vzpomněl Rom, se ukázalo, že to byl zřejmě seznam bajoranských kolaborantů, a paní Vaatrik náhle na účtu přibyla spousta peněz. Odo má podezření na vydírání.

  Podle jména, na které si vzpomněl Rom, se ukázalo, že to byl zřejmě seznam bajoranských kolaborantů, a paní Vaatrik náhle na účtu přibyla spousta peněz. Odo má podezření na vydírání.

  Trazko, přítel a komplic Pallry, zabil člena ochranky a snaží se dokončit vraždu Quarka, který by ho mohl identifikovat a celý plán na zbohatnutí odhalit. Zabrání mu v tom Rom.

  Trazko, přítel a komplic Pallry, zabil člena ochranky a snaží se dokončit vraždu Quarka, který by ho mohl identifikovat a celý plán na zbohatnutí odhalit. Zabrání mu v tom Rom.

  Trazko i paní Vaatrik jsou zatčeni. Budou obviněni z vydírání a pokusu o vraždu. Pallra však je klidná: vraždu jejího manžela jí nelze dokázat, protože ji nespáchala, a Odo ví, že to je pravda.

  Trazko i paní Vaatrik jsou zatčeni. Budou obviněni z vydírání a pokusu o vraždu. Pallra však je klidná: vraždu jejího manžela jí nelze dokázat, protože ji nespáchala, a Odo ví, že to je pravda.

  Kira vysvětluje, co se tehdy stalo. Jejím úkolem nebylo sabotovat, ale získat seznam kolaborantů. Vaatrik, jeden z nich, ji překvapil a ona ho zabila. Vražda je po pěti letech vyřešena.

  Kira vysvětluje, co se tehdy stalo. Jejím úkolem nebylo sabotovat, ale získat seznam kolaborantů. Vaatrik, jeden z nich, ji překvapil a ona ho zabila. Vražda je po pěti letech vyřešena.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  47282.5

  Označení:
  2x08, #28
  Český název:
  Nutné zlo
  Premiéra:
  14. 11. 1993
  Autor:
  Fields Peter Allan
  Režie:
  Conway James L.
  Hodnocení:

  3,3/5 (14 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Max Grodénchik (Rom)
  • Marc Alaimo (Gul Dukat)
  • Katherine Moffat (Pallra)
  • ad.
 • Reference

  planety
  Meldrar I
  postavy
  Dukat, Hadar, Ches'sarro Seeto, O'Brien Miles Edward, Trazko, Vaatrik, Vaatrik Pallra
  základny a kolonie
  Meldrar I
  jídla, nápoje, koření a pochutiny
  Pyrellianský zázvorový čaj
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Vidíme důvody, proč Bajorané za cardassianské okupace sahali k teroristickým útokům.
  • Scenárista Peter Allan Fields je autorem řady epizod seriálu Columbo, proto je mu detektivní zápletka blízká.

  Hostující herci

  • Katherine Moffat (Pallra) jsme už viděli jako Etanu Jol, ženu, která okouzlila kom. Rikera na Rise a dala mu onu návykovou hru, která málem zničila Enterprise v epizodě TNG The Game. Hostovala např. také v seriálech A-Team, Knight Rider, Babylon 5 nebo Sliders (Cesta do neznáma).

  Režiséři

  • Režisér James L. Conway je jedním z kmenových režisérů Star Treku. Režíroval řadu epizod TNG, DS9 i VOY a také pilotní epizodu ENT Broken Bow.
<<< Rules of Acquisition Second Sight >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries