lcars
logo
divider
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
<<< Serova dr. Seskal >>> divider

Seska

Seska
Druh:
Cardassian
Pohlaví:
žena
Narození:
cca 2345 - Cardassia Prime
Úmrtí:
2372 - Delta kvadrant, paluba Voyageru
Povolání:
agentka Obsidiánského řádu
Rodinný stav:

svobodná

Rodina

druh:
Culluh, první Maje kazonské kasty Nistrimů
syn:

* 2372, jméno neznámé, syn Culluha

Další důležité osoby

Chakotay, vůdce skupiny Makistů

Maje Culluh, vůdce kazonské kasty Nistrimů

Další informace

Účinkování:
Star Trek: VOY
Představitel:
Martha Hackett

Kariéra

před 2371

Jako agentka Obsidiánského řádku, cardassijské tajné služby, byla chirurgicky pozměněna, aby vypadala jako Bajoranka, a infiltrovala skupinu Makistů vedenou bývalým důstojníkem Hvězdné flotily Chakotayem. Spřátelila se s B'Elannou Torresovou, bývalou studentkou Akademie, a brzy se stala Chakotayovou milenkou (viz epizoda VOY Caretaker).

2371

Jako členka posádky makistické lodi pod velením Chakotaye je přenesena Ochráncovým paprskem z Badlands poblíž Deep Space Nine do Delta kvadrantu, kam je zanedlouho následuje USS Voyager kapitána Janewayové. Po zničení makistické lodi se stává členkou posádky Voyageru.

Naspokojená s pomalým návratem domů a neochotou kapitána Janewayové uzavírat účelová spojenectví zrazuje Voyager a poskytuje jeho technologii vládnoucímu druhu oblasti - Kazonům-Nistrimům. Je odhalena, ale než může být zatčena, přenese se na loď Maja Culluha (viz epizoda VOY State of Flux.

Stává se Culluhovou milendkou a rádkyní.

2372

Pomocí genetické manipulace s Chakotayovou DNA se pokouší otěhotnět. Opravdu porodí syna v domnění, že je Chakotayův, a je šokována, když jí Doktor později sdělí, že je to Culluhovo dítě (viz epizody VOY Maneuvers a Basics.

Přeje si získat větší moc a spolu s Culluhem vypracují plán, jak se zmocnit Voyageru. Na krátkou dobu se jim to také povede, ovšem Doktorovi a Tomu Parisovi, který přivedl pomoc, a s hrdinským sebeobětováním betazoidského praporčíka Sudera se podaří dobýt Voyager zpět a Seska při tom umírá (viz epizoda VOY Basics). Její druh Maje Culluh spolu s dítětem uniká.

2373

Rok po své smrti ještě uvede Voyager do velkého nebezpečí, když je náhodně aktivován Tuvokův starý simulátorový program z dob, kdy ještě hluboce nedůvěřoval členům posádky s makistickou minulostí, v němž svého času provedla nebezpečné změny (viz epizoda Worst Case Scenario).

Obrázky

 • Seska (2371)
  Seska (2371)
 • Seska (2371)
  Seska (2371)
 • Seska (2371)
  Seska (2371)
 • Seska (2372)
  Seska (2372)
 • Seska
  Seska
divider <<< Serova dr. Seskal >>>
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
divider

© 2000–2020 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries