divider
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
<<< Volnoth Voq (zrcadlový vesmír) >>> divider

Voq

Voq
Druh:
Klingon
Pohlaví:
muž
Úmrtí:
2256 - Voqovo vědomí zemřelo na Discovery
Povolání:
světlonoš
Rodinný stav:

není známo

Rodina

syn:

Tenavik

Další důležité osoby

L‘Rell, družka

T‘Kuvma, klingonský vůdce

Další informace

Účinkování:

Star Trek: DSC

Představitel:
Shazad Latif, Javid Iqbal
Poznámky a zajímavosti:

Ačkoliv hrál postavu Voqa a Ashe Tylera stejný herec Shazad Latif, v titulcích seriálu byl Voqův představitel uveden jako Javid Iqbal, což je jméno Latifova otce. Cílem této kamufláže bylo, aby si nikdo nevšiml spojitosti postav Voqa a Ashe Tylera dříve, než k tomu dojde na obrazovce.

Kariéra

Před 2256

Voq se narodil jako albín, což způsobilo, že byl vyvrhelem jak pro svůj Dům, tak pro celou klingonskou společnost. Sám sebe proto tituloval jako „Voq, syn nikoho“ (viz epizoda DSC The Vulcan Hello).

Stal se jedním z nejfanatičtějších následovníků T‘Kuvmy, samozvaného znovusjednotitele Klingonské říše oddaného víře v Kahlesse nesmrtelného (viz epizoda DSC The Vulcan Hello).

2256

Po smrti Rejaca, T‘Kuvmova světlonoše, odmítl Rejacův bratr převzít jeho pozici. Voq se nabídl jako nový světlonoš. T‘Kuvma byl zprvu proti, protože Voq nebyl urozený, ale nakonec souhlasil, když mu Voq prokázal svou víru a oddanost tím, že vložil svou pěst do plamene (viz epizoda DSC The Vulcan Hello).

Po smrti T‘Kuvmy se stal jeho nástupcem (viz epizoda DSC Battle At The Binary Stars).

Kol z Domu Kora získal Voqovu posádku na svou stranu a převzal tak kontrolu nad Lodí mrtvých. Na stranu Kola se přidala i L‘Rell, která navrhla, že lepší trest než smrt je pro Voqa věčné zatracení v hrobě jeho nepřítele – na opuštěné USS Shenzhou (viz epizoda DSC The Butcher’s Knife Cares Not for the Lamb’s Cry).

Poté, co byl Voq přemístěn na Shenzhou, navštívila ho L‘Rell, která mu zůstala i nadále věrná, ale zprvu chtěla zmást Kola. Sdělila mu, že má plán, ale Voq kvůli němu bude muset obětovat úplně vše (viz epizoda DSC The Butcher’s Knife Cares Not for the Lamb’s Cry).

Zmíněným plánem byl rituál choH‘a‘ – drastická chirurgická operace, kdy bylo Voqovo tělo prakticky zničeno a přeoperováno na zajatého důstojníka Hvězdně flotily Ashe Tylera. Jeho vědomí zpočátku zůstalo ukryto pod novou identitou a mělo být v pravý čas aktivováno. Cílem bylo infiltrovat Discovery a získat pro Klingony její tajnou výhodu – sporový pohon (viz epizoda DSC The Wolf Inside a The War Without, The War Within).

Poté, co L‘Rell vězněná na Discovery pronesla modlitbu, začalo se Voqovo vědomí probouzet. Voq ale nedokázal přebrat plnou kontrolu a vládu nad tělem (viz epizoda DSC Despite Yourself). Později se ukázalo, že příčinou byly city Ashe Tylera k Michael Burnhamové.

Když doktor Culber zjistil, že Ash Tyler není tím, kým se zdá být, byl Voqem zabit (viz epizoda DSC Despite Yourself).

Voq dokázal přebrat kontrolu nad tělem v okamžiku, kdy se v zrcadlovém vesmíru potkal se svým protějškem (viz epizoda DSC The Wolf Inside).

Po neúspěšném pokusu o zabití Michael Burnhamové byl uvězněn na Discovery. Vědomí Tylera a Voqa však nadále mezi sebou zápasila. Jediným možným řešením, jak zachránit alespoň jednoho z nich, bylo zastavení Voqovy mozkové aktivity, které provedla L’Rell za pomoci speciálních rukavic. Voq tak zahynul a Tyler převzal plnou kontrolu nad tělem i myslí, ale zůstaly mu všechny Voqovy vzpomínky a pocity (viz epizoda DSC Vaulting Ambition).

Obrázky

  • Voq
    Voq
  • Voq
    Voq
  • Voq
    Voq
divider <<< Volnoth Voq (zrcadlový vesmír) >>>
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
divider

© 2000–2021 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries