divider
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
<<< Burnham Mike Burns George >>> divider

Burnhamová Michael

Burnhamová Michael
Druh:
Pozemšťan
Pohlaví:
žena
Narození:
2226 - Země
Povolání:
Xenoantropoložka, komandér a vědecký důstojník USS Discovery
Rodinný stav:

svobodná

Rodina

otec:
Mike, zahynul při útoku na vědeckou stanici Doctari Alpha
matka:

Gabrielle, zahynula při útoku na vědeckou stanici Doctari Alpha

adoptivní otec:
Sarek
adoptivní matka:
Amanda Greysonová
nevlastní bratr:
Spock
nevlastní bratr:
Sybok

Další důležité osoby

Ash Tyler, první muž, kterého kdy milovala (viz epizoda DSC The War Without, The War Within)

Další informace

Účinkování:

Star Trek: DSC

Představitel:
Sonequa Martin-Green, Arista Arhin (v dětství)

Kariéra

cca 2231–2236

Při klingonském útoku na vědeckou stanici Doctari Alpha byli zavražděni její rodiče. Poté byla adoptováma vulkanským velvyslancem Sarekem a jeho ženou Amandou. Vychována tak byla jako Vulkanka a vyrůstala společně se Spockem (viz epizoda DSC The Vulcan Hello).

Někteří Vulkanci zvaní Fanatici, kteří nechtěli, aby mezi ně byli integrováni lidé, nesouhlasili se Sarekovým adoptováním Michael a zaútočili na vzdělávací centrum, kde studovala. Michael byla po útoku na tři minuty fyzicky mrtvá, než ji našel a pomocí vulkanského splynutí mysli následně i zachránil Sarek. To v ní zanechalo část jeho katry (viz epizoda DSC Lethe).

2245–2249

Studium Vulkanské vědecké akademie (viz epizoda DSC The Butcher’s Knife Cares Not for the Lamb’s Cry)

2249

Absolvovala jako nejlepší ve třídě a obdržela Čestný vědecký řád. Nebyla však přijata do Vulkanské vědecké rady, a tak vstoupila do Hvězdné flotily, kde začala sloužit na lodi USS Shenzhou pod velením kapitánky Philippy Georgiou (viz epizoda DSC Lethe).

2256

Při snaze odvrátit střet s Klingony napadla kapitána Philippu Georgiou a nařídila útok na klingonskou loď, se kterou se USS Shenzhou nečekaně střetla. Kapitán se však z útoku rychle probrala, zrušila rozkaz a uvedla v té době prvního důstojníka komandéra Burnhamovou do vazby. Přesto pak v rámci bitvy spolu absolvovaly výsadek na klingonskou Loď mrtvých, kde však kapitán zahynula. Následně byla Hvězdnou flotilou odsouzena za vzpouru, byla jí odebrána hodnost a dostala doživotní trest. Veřejností jí byla přisuzována odpovědnost za rozpoutání války s Klingony (viz epizody DSC Battle at the Binary Stars a Choose your Pain).

Po šesti měsících války a jejím pobytu ve vězení jí nabídl místo v posádce hvězdné lodi USS Discovery kapitán Lorca podle nařízení Flotily 13982, které povoluje povolat do služby během války prakticky kohokoliv. Burnhamová souhlasila a zaujala místo jako specialista bez hodnosti. Postupem času se zde stala respektovaným členem posádky. Podílela se na výsadcích, pomohla zprovoznit sporový pohon i navrátit se s Discovery zpět ze zrcadlového vesmíru (viz od epizody DSC Context is for Kings).

Ačkoliv byla vychována jako Vulkanec, byla člověkem. Zamilovala se do Ashe Tylera, důstojníka zachráněného z klingonského zajetí kapitánem Lorcou. Naneštěstí byl Ash Tyler pokusem Klingonů, jak infiltrovat Flotilu, a pokusil se Michael zabít. To pro ni byla velice těžká osobní zkušenost s emocemi (viz epizoda DSC The War Without, The War Within).

2257

Za podílení se na ukončení války a příkladné respektování morálních hodnot Federace byla jejím prezidentem omilostněna. Byla jí vrácena hodnost komandéra, obdržela medaili cti a stala se řádným členem posádky a vědeckým důstojníkem USS Discovery (viz epizoda DSC Will You Take My Hand?).

Při pátrání po významu sedmi signálů zjevujících se ve vesmíru se ukázalo, že entitou známou jako Rudý anděl je její matka, která údajně zahynula před dvaceti lety. Poté, co byl její oblek zneškodněn a ona sama ztracena v budoucnosti, si Michael uvědomila, že musí práci své matky dokončit. Jediným způsobem, jak může zabránit Kontrole získat data ze Sféry a nabýt tak plného vědomí, je odvést celou Discovery do budoucnosti (viz epizody DSC Red Angel, Perpetual Infinity, Through the Valley of Shadows, Such Sweet Sorrow, part I a Such Sweet Sorrow, part II).

Když se dotkla časového krystalu, viděla možnou budoucnost. Když ke stejnému momentu později došlo a na pomoc vzápětí dorazili Kelpiané s Klingony, Spock si uvědomil, že se Michael právě v tento okamžik vrátila do minulosti nastavit signály, aby je dovedly k vítězství v bitvě (viz epizoda Such Sweet Sorrow, part II).

Společně se zbytkem posádky Discovery se tak vydala na jednosměrnou misi do budoucnosti. Oficiálně zahynula při bitvě u planety Xahea při boji s Kontrolou. Informace o ní, celé posádce i lodi Flotila vymazala z historických archivů a klasifikovala je jako tajný materiál, o kterém se nesmí beztrestně mluvit (viz epizoda DSC Such Sweet Sorrow, part II).

Obrázky

  • Michael Burnhamová v poušti na domovské planetě Crepusculanů
    Michael Burnhamová v poušti na domovské planetě Crepusculanů
divider <<< Burnham Mike Burns George >>>
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
divider

© 2000–2020 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries