Gedrin

Gedrin

Základní informace

Druh:
Vaadwaur
Pohlaví:
muž
Úmrtí:
2376 - domovská planeta
Povolání:
není známo
Rodinný stav:

vdovec

Rodina

manželka:
Jisa

Další informace

Účinkování:
VOY Dragon's Teeth
Představitel:
Jeff Allin

Kariéra

1484

Jeden z vůdců Vaadwaurů, zřejmě vědec. Když byla jejich planeta zničena spojenými silami několika druhů, byl posledním, kdo se v připravených podzemních prostorách uložil do stáze. Měli být vzbuzeni po pěti letech. Věděli, že planeta bude zamořená radiací, doufali ale, že se jim subprostorovými koridory podaří uniknout a najít jinou planetu vhodnou ke kolonizaci. K probuzení ale nedošlo, protože při útocích bylo poškozeno ovládání systému.

2376

Když posádka USS Voyager kapitána Janewayové objevila podzemní prostory se stázovými jednotkami na jinak neobydlené planetě, byl prvním, koho Sedmá z vlastní iniciativy probudila. Gedrin informoval kapitána o subprostorových koridorech, které jeho druh před 900 lety používal údajně k obchodování, a navrhl jí, že pokud ze stáze probudí i další Vaadwaury, budou schopni uvést do provozu svou flotilu a pomoci Voyageru uniknout z planety, kam se musel uchýlit před útočícími Tureii. Vaadwaurové ovšem jako dobyvačný válečnický druh měli v úmyslu zmocnit se Voyageru. Gedrin sice nepodal pravdivé informace o jejich minulosti, spolupráci ale mínil upřímně. Když Vaadwaurové pod velením Gaula zaútočili na Voyager, dal se transportovat do podzemních prostor, aby mu pomohl. Při bombardování povrchu Tureii zahynul pod zhrouceným stropem jeskyně.

Obrázky

 • Gedrin
  Gedrin
 • Gedrin
  Gedrin
 • Gedrin
  Gedrin
 • Gedrin
  Gedrin
divider
< Gav Gegen Forra >
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
divider

© 2000–2021 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)