divider
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
<<< Shimoda Jim Shipley >>> divider

Shinzon

Shinzon
Druh:
Pozemšťan
Pohlaví:
muž
Narození:
60. léta 24. století - Romulus
Úmrtí:
2379 - Scimitar
Povolání:
prétor
Rodinný stav:
není známo

Další informace

Účinkování:
film Star Trek: Nemesis
Představitel:
Tom Hardy

Kariéra

cca 2360

Byl to klon kapitána Hvězdné flotily Spojené federace planet Jeana-Luca Picarda. Vytvořili ho Romulané a účelem jeho existence bylo, aby ho v dospělosti nahradil, čímž byl Romulané získali obrovskou taktickou výhodu. Naprogramovali do něj neaktivní program, který by v jeho dospělosti způsobil, že by velmi rychle zestárl o 30 let, takže by vypadal stejně jako originál, což bylo pro tento plán zásadní.

Po změně politického vedení byl ale plán jako příliš riskantní opuštěn a mladý Shinzon byl jako nepotřebný přesunut do dilithiových dolů na Remu, kde strávil 10 let.

před 2374-75

Pod ochranou Rémana, který se později stal jeho vicekrálem, se stal příslušníkem rémanských ozbrojených sil a rychle stoupal po žebříčku hodností.

2374-75

Jako voják romulansko-rémanské flotily bojoval ve válce s Dominionem. Stejně jako kapitán Picard byl skvělý taktik a zvítězil ve dvanácti bitvách s Jem'Hadary.

před 2379

Dosáhl postavení předního Rémana a začal plánovat akci, která by Rémanům, které považoval za svůj lid, zajistila rovnoprávné postavení s Romulany. Na tajné základně postavil válečnou loď Scimitar a vyvinul smrtící thalaronovou zbraň. Získal několik romulanských spojenců na vysokých pozicích, například senátorku Tal'auru a komandéry Surana a Donatru.

Zřejmě někdy v této době získal do svého vlastnictví androida B-4.

Zjistil ale, že umírá, protože program v jeho organismu, díky němuž měl rychle zestárnout do věku kapitána Picarda, nebyl aktivován. To způsobilo, že se mu začala rozpadat buněčná struktura. Zachránit ho mohla pouze úplná krevní transfuze od Picarda, a tak začal připravovat léčku, která měla Picarda přilákat na Romulus.

2379

Začal uskutečňovat oba své plány. Inicioval povstání Rémanů. Když pak praetor Hiran odmítl splnit jejich požadavky, zapojil svého spojence senátorku Tal'auru, která pomocí projektoru thalaronové radiace vyvraždila celý romulanský senát. On sám se pak prohlásil praetorem. Kontaktoval Federaci a navrhl zahájení mírových rozhovorů. Umístil rozebraného B-4 na Kolarus III, čímž si zajistil, že 1. Enterprise-E bude nejbližší federační lodí u Romulu, takže tam bude vyslána, a 2. že bude mít špeha na její palubě, protože upravil androidovo programování, aby stahoval životně důležitá data o federačních lodích, jako je jejich pozice a kódované komunikační frekvence.

Ve svém postupu proti Federaci měl zpočátku podporu Romulanů. Jako první ho zradila komandér Donatra, když si uvědomila, že nehodlá pouze zaútočit mocnou thalaronovou zbraní, že plánuje přímo genocidu.

V bitvě u Bassenské trhliny byl nakonec poražen, také za přispění Donatry. Dat z USS Enterprise-E obětoval svůj život, aby kapitán a loď mohli uniknout, a zahynul spolu s Shinzonem při zničení Scimitaru.

Obrázky

  • Shinzon (60. léta 24. století)
    Shinzon (60. léta 24. století)
  • Shinzon (2379)
    Shinzon (2379)
divider <<< Shimoda Jim Shipley >>>
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
divider

© 2000–2021 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries