Holmes Sherlock

Druh:
Pozemšťan
Pohlaví:
muž
Narození:
1887 - Země
Povolání:
soukromý detektiv, románová postava
Rodinný stav:
není známo

Další informace

Účinkování:
TNG Lonely Among Us
Představitel:
není známo

Kariéra

1887

Vychází první z detektivních románů anglického spisovatele Arthura Conana Doyla, jehož hrdinou je geniální soukromý detektiv a houslista Sherlock Holmes. Jeho úspěchy se zakládají na umění pozorování, smyslu pro detail a bezchybné logice a umění dedukce. Stává se nejen předobrazem nesčetného množství hrdinů detektivních a kriminálních příběhů v následujících staletích, ale jeho křestní jméno se stává přímo synonymem pro detektiva.

2364

Nadporučík Dat sloužící na USS Enterprise-D kapitána Picarda se s Holmesem prvně seznámil, když komandér Riker nazval kapitána Picarda "soukromým očkem" (viz epizoda TNG Lonely Among Us).

Dat si Holmese velmi oblíbil. Když chtěl Geordi La Forge Datovi přiblížit oblíbeného detektiva kapitána Picarda Dixona Hilla, popsal mu ho jako "Sherlocka Holmese 20. století" (viz epizoda TNG The Big Goodbye).

2365

La Forge, představující Holmesova přítele doktora Watsona, poněkud bezmyšlenkovitě vytvořil simulátorový program s neznámým Holmesovým dobrodružstvím, v němž měl vystupovat protivník schopný porazit Data, který představoval Holmese. Úhlavní Holmesův nepřítel profesor Moriarty tak dostal kvality, o nichž se jeho tvůrci Siru Doylovi ani nesnilo. Uvědomil si sám sebe jako hologram a dokázal připravit posádce Enterprise horké chvilky (viz epizoda TNG Elementary, Dear Data).

2369

Reginald Barclay omylem aktivuje Holmesův / Moriartyho program a potíže s geniálním Moriartym se opakují (viz epizoda TNG Ship in a Bottle).

divider
< Holliday John Holt Marcus >
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
divider

© 2000–2021 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)