lcars
logo
<<< Chain of Command, Part II Aquiel >>>

Ship in a Bottle

 • Základní informace

  Synopse

  Při opravách simulátoru spustí poručík Barclay omylem program profesora Moriartyho. Ten je rozhořčen, že Federace nedosáhla žádného pokroku, co se týče jeho osvobození ze simulátoru, a ke všeobecnému údivu bez potíží simulátor opustí.

  Galerie

  Když si simulátor plete pravou a levou stranu, provádí Barclay kompletní diagnostiku. Otevře program v chráněné paměti - a před ním stojí profesor Moriarty požadující setkání s kapitánem.

  Když si simulátor plete pravou a levou stranu, provádí Barclay kompletní diagnostiku. Otevře program v chráněné paměti - a před ním stojí profesor Moriarty požadující setkání s kapitánem.

  Kapitán za ním v doprovodu Data a Barclayho opravdu zajde a snaží se ho přesvědčit, že technologie prozatím nepokročila tak daleko, aby profesor mohl opustit simulátor.

  Kapitán za ním v doprovodu Data a Barclayho opravdu zajde a snaží se ho přesvědčit, že technologie prozatím nepokročila tak daleko, aby profesor mohl opustit simulátor.

  Profesor však prohlásí, že duch vítězí nad hmotou, a bez problémů simulátor opustí. Beverly v ošetřovně zjišťuje, že se z něj stal člověk. Všichni si lámou hlavu, jak je to možné.

  Profesor však prohlásí, že duch vítězí nad hmotou, a bez problémů simulátor opustí. Beverly v ošetřovně zjišťuje, že se z něj stal člověk. Všichni si lámou hlavu, jak je to možné.

  V Přední desítce se Moriarty nadšeně dívá na hvězdy a žádá kapitána, aby svobodu umožnil také jeho lásce Regině, hraběnce Barthalomewové. Picard mu to však rozmlouvá.

  V Přední desítce se Moriarty nadšeně dívá na hvězdy a žádá kapitána, aby svobodu umožnil také jeho lásce Regině, hraběnce Barthalomewové. Picard mu to však rozmlouvá.

  Enterprise právě sleduje kolizi dvou obřích plynných planet, které vybuchnou v hvězdu, když můstek ztratí veškerou možnost loď ovládat.
  Enterprise právě sleduje kolizi dvou obřích plynných planet, které vybuchnou v hvězdu, když můstek ztratí veškerou možnost loď ovládat.
  Ovládání lodi na sebe převedl profesor, který vyžaduje, aby z Reginy udělali živou bytost jako z něj. Zbývá pět hodin, než bude Enterprise zničena.

  Ovládání lodi na sebe převedl profesor, který vyžaduje, aby z Reginy udělali živou bytost jako z něj. Zbývá pět hodin, než bude Enterprise zničena.

  Reg, Dat a Geordi se pokoušejí vytvořit pevnou hmotu přenosem transportérem. Umístí židli do pole zesilujícího molekulární vzorec, ale Datovi se židli nepodaří zmaterializovat.

  Reg, Dat a Geordi se pokoušejí vytvořit pevnou hmotu přenosem transportérem. Umístí židli do pole zesilujícího molekulární vzorec, ale Datovi se židli nepodaří zmaterializovat.

  Když Dat chce zjistit, k čemu při přenosu došlo, zjistí, že záznam transportéru je prázdný. Uvědomí si, že on, kapitán a Barclay se od prvního okamžiku pohybují v simulaci.

  Když Dat chce zjistit, k čemu při přenosu došlo, zjistí, že záznam transportéru je prázdný. Uvědomí si, že on, kapitán a Barclay se od prvního okamžiku pohybují v simulaci.

  Kapitán naléhá na hraběnku, aby profesora přesvědčila, aby vrátil kódy k ovládání lodi. Jakoby náhodou jí prozradí, co je třeba udělat, aby se dostala ze simulátoru.

  Kapitán naléhá na hraběnku, aby profesora přesvědčila, aby vrátil kódy k ovládání lodi. Jakoby náhodou jí prozradí, co je třeba udělat, aby se dostala ze simulátoru.

  Profesor to hned poradí Rikerovi, aniž by tušil, že je to simulovaný Riker. Než vrátí kódy k ovládání, požaduje raketoplán, s nímž s hraběnkou odlétá.

  Profesor to hned poradí Rikerovi, aniž by tušil, že je to simulovaný Riker. Než vrátí kódy k ovládání, požaduje raketoplán, s nímž s hraběnkou odlétá.

  Po jeho odletu kapitán ukončil simulaci v simulaci a potom také simulaci. Tato simulátorová mřížka je už skutečná a posádka můstku je schopna odletět s lodí do bezpečné vzdálenosti.

  Po jeho odletu kapitán ukončil simulaci v simulaci a potom také simulaci. Tato simulátorová mřížka je už skutečná a posádka můstku je schopna odletět s lodí do bezpečné vzdálenosti.

  Program profesora a hraběnky běží v počítačovém modulu. Přístroj, v němž je zasunut, jim poskytne dostatek dobrodružství na celý život.

  Program profesora a hraběnky běží v počítačovém modulu. Přístroj, v němž je zasunut, jim poskytne dostatek dobrodružství na celý život.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  46424

  Označení:
  6x12, #138
  Český název:
  Loď v láhvi
  Premiéra:
  25. 1. 1993
  Autor:
  Echevarria Rene
  Režie:
  Singer Alex
  Hodnocení:

  3,6/5 (23 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Daniel Davis (prof. Moriarty)
  • Stephanie Beacham (hraběnka Barthalomew)
  • Dwight Schultz (Reg Barclay)
  • ad.
 • Reference

  planety
  Meles II
  postavy
  Barthalomew Regina, Moriarty prof.
 • Zajímavosti

  Vývoj postav

  • S profesorem Moriartym, úhlavním nepřítelem Sherlocka Holmese, jsme se setkali již v epizodě Elementary, Dear Data.

  Hostující herci

  • Daniel Davis (profesor Moriarty) hostoval např. v seriálech A-Team či MacGyver. Viděli jsme ho také ve filmech Havana nebo jako kapitána USS Enterprise Davenporta ve filmu Hon na ponorku.
  • Stephanie Beacham (hraběnka Barthalomew) hrála také dr. Westphalenovou v první sezóně seriálu Seaquest (Strážce moře). Hrála také Sable Colbyovou v seriálech Dynastie a Colbyovi.

  Režiséři

  • Režisér Alexander Singer režíroval řadu epizod v TNG, DS9 a VOY. Režíroval také jednotlivé epizody např. seriálů To je vražda, napsala nebo MacGyver.
<<< Chain of Command, Part II Aquiel >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries