lcars
logo

VOY 6x06

Riddles

Hádanky

 • Základní informace

  Synopse

  Tuvok je po zásahu energetickým výbojem ze záhadné zbraně připraven o vulkánské zábrany a chce se bavit. Neelix je jeho nejlepším kamarádem a Tuvok dokonce upeče dort s polevou.

  Galerie

  • Při návratu na Voyager si Tuvok všiml, že z počítače někdo stahuje data. Když to chce prozkoumat, srazí ho energetická zbraň a Neelix ho najde v kómatu.

   Při návratu na Voyager si Tuvok všiml, že z počítače někdo stahuje data. Když to chce prozkoumat, srazí ho energetická zbraň a Neelix ho najde v kómatu.

  • Doktor může jen konstatovat, že nemůže nic udělat. Tuvok má malou naději pouze díky svému odolnému vulkanskému mozku.

   Doktor může jen konstatovat, že nemůže nic udělat. Tuvok má malou naději pouze díky svému odolnému vulkanskému mozku.

  • Kapitán se obrátila pro inforamace ke Kesatům, od nichž se Deltaplán vracel. Vyšetřovatel Naroq je jeden z mála, kdo tuší, kdo by za útokem mohl být: Ba'Nethové.

   Kapitán se obrátila pro inforamace ke Kesatům, od nichž se Deltaplán vracel. Vyšetřovatel Naroq je jeden z mála, kdo tuší, kdo by za útokem mohl být: Ba'Nethové.

  • Ba'Nethové jsou považováni za mýtus, Naroq v ně ale pevně věří. Má technologii, kterou se mu daří vyvolat obraz útočníka, a je blažený, že se jeho teorie potvrdila.

   Ba'Nethové jsou považováni za mýtus, Naroq v ně ale pevně věří. Má technologii, kterou se mu daří vyvolat obraz útočníka, a je blažený, že se jeho teorie potvrdila.

  • Jeho přístroj připojený na deflektor dokonce pomohl objevit celou flotilu dobře maskovaných lodí kolem Voyageru. Má bohužel krátký dosah a Ba'Nethové brzy mizí.

   Jeho přístroj připojený na deflektor dokonce pomohl objevit celou flotilu dobře maskovaných lodí kolem Voyageru. Má bohužel krátký dosah a Ba'Nethové brzy mizí.

  • Neelix, který se cítí zodpovědný, dělá vše pro to, aby Tuvoka probudil z kómatu. Když mu pustí zpěv vulkanských mnichů, dostane vynadáno od Doktora, ale Tuvoka to probere.

   Neelix, který se cítí zodpovědný, dělá vše pro to, aby Tuvoka probudil z kómatu. Když mu pustí zpěv vulkanských mnichů, dostane vynadáno od Doktora, ale Tuvoka to probere.

  • Tuvok má téměř úplnou amnézii. Při postupné rehabilitaci tvrdí, že se nikdy nebude podobat onomu dřívějšímu skvělému Tuvokovi. Neelix ho ujistil, že se o to nemusí snažit.

   Tuvok má téměř úplnou amnézii. Při postupné rehabilitaci tvrdí, že se nikdy nebude podobat onomu dřívějšímu skvělému Tuvokovi. Neelix ho ujistil, že se o to nemusí snažit.

  • Tuvok se rozhodl pro to, co dělá jeho nejlepší přítel Neelix, a našel v sobě talent cukráře. Jeho výtvory sklízí velkou chválu a Tuvok je šťastný.

   Tuvok se rozhodl pro to, co dělá jeho nejlepší přítel Neelix, a našel v sobě talent cukráře. Jeho výtvory sklízí velkou chválu a Tuvok je šťastný.

  • Když dozdobí pistáciový dort, uvědomuje si, že to je to, co viděl před útokem. Je to frekvence maskovacích zařízení Ba'Nethů.

   Když dozdobí pistáciový dort, uvědomuje si, že to je to, co viděl před útokem. Je to frekvence maskovacích zařízení Ba'Nethů.

  • Voyager pak celkem snadno najde nejen ba'nethské lodě, ale i vesmírnou stanici. Ba'Nethové se odmítají bavit, dokud kapitán nepohrozí, že jejich existenci odhalí.
   Voyager pak celkem snadno najde nejen ba'nethské lodě, ale i vesmírnou stanici. Ba'Nethové se odmítají bavit, dokud kapitán nepohrozí, že jejich existenci odhalí.
  • Aby zachránil Tuvoka, učiní Naroq velké gesto: za informace o zbrani nabízí svůj přístroj, kterým je odhalil, a slibuje, že o jejich existenci pomlčí. To Ba'Nethy uspokojí.

   Aby zachránil Tuvoka, učiní Naroq velké gesto: za informace o zbrani nabízí svůj přístroj, kterým je odhalil, a slibuje, že o jejich existenci pomlčí. To Ba'Nethy uspokojí.

  • Získané údaje umožní Doktorovi vrátit Tuvokovi veškeré vědomosti a schopnosti. Tuvok vlastně nechce, ale musí. Je pak sice tím starým Tuvokem, Neelixovi ale dá najevo, že nezapomněl.

   Získané údaje umožní Doktorovi vrátit Tuvokovi veškeré vědomosti a schopnosti. Tuvok vlastně nechce, ale musí. Je pak sice tím starým Tuvokem, Neelixovi ale dá najevo, že nezapomněl.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  53263.2

  Označení:
  6x06, #126
  Český název:
  Hádanky
  Premiéra:
  3. 11. 1999
  Autor:
  Andre Bormanis
  Režie:
  Dawson Roxann
  Hodnocení:

  64 % (19 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  Dále hrají:
  • Mark Moses (Naroq)
  • ad.
 • Reference

  druhy
  Ba'nethové Kesatové
  hry a sporty
  Druhy, lodě, anomálie Hádanky
  postavy
  základny a kolonie
  Ba'nethská vesmírná stanice
  civilizace a kultura
  Chrám T'Panit
  jídla, nápoje, koření a pochutiny
  Fettranová omáčka Jimbalianský kroucený koláč s mátovou polevou Kesatské pivo Pistáciový dort s krémovou polevou z para ořechů Pohár se třemi druhy čokolády a ovocem wikki Sladký koláček z leolových kořínků Suflé z tera ořechů Wikki
 • Zajímavosti

  Hostující herci

  • Mark Moses (Naroq) hrál také Henryho Archera, otce kapitána Archera, v pilotní dvojepizodě ENT Broken Bow. Viděli jsme ho například ve filmech Hluboký dopad, The Doors nebo Narozen 4. července.

  Režiséři

  • Roxann Dawson, představitelka B'Elanny Torres, je po Robertu Duncanu McNeillovi, Robertu Picardovi a Timu Russovi čtvrtým hercem, který se pokusil o režii. Vedle epizody Riddles režírovala ve VOY ještě druhou část dvojepizody Workforce. Jako režisérka se podílela na seriálech Charmed nebo Any Day Now a stává se pravidelnou režisérkou seriálu Enterprise.
divider <<< Alice Dragon's Teeth >>>

© 2000–2024 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)