lcars
logo

VOY 6x05

Alice

Alice

 • Základní informace

  Synopse

  Paris koupí starý raketoplán, který pojmenuje Alice. Alice je vybavena neurogenickým interfacem, který umožňuje přímé propojení mysli pilota a stroje. Paris je postupně čím dál víc Alice ovládán.

  Galerie

  • V Abaddonově skladu ztracených pokladů objevil Tom člun, do něhož se hned zamiloval. Uprosil Chakotaye, aby mu ho koupil. Člun potřebuje spoustu oprav.

   V Abaddonově skladu ztracených pokladů objevil Tom člun, do něhož se hned zamiloval. Uprosil Chakotaye, aby mu ho koupil. Člun potřebuje spoustu oprav.

  • Má ale velký potenciál a neurogenické rozhraní, takže pilot ho ovládá přímo myslí. Pro Toma je to zajímavá zkušenost.

   Má ale velký potenciál a neurogenické rozhraní, takže pilot ho ovládá přímo myslí. Pro Toma je to zajímavá zkušenost.

  • Když odejde, probere se člun k životu a podle údajů z Tomovy mysli si vytvoří hlas a vzhled, s jakým se bude Tomovi prezentovat.

   Když odejde, probere se člun k životu a podle údajů z Tomovy mysli si vytvoří hlas a vzhled, s jakým se bude Tomovi prezentovat.

  • Alice, jak Tom svou loď nazval, je velmi náročná. Když Tom neuspěl u Chakotaye se žádostí o některé nutné součástky, přemlouvá ho, aby si je prostě vzal. Jen ona mu dá to, po čem touží.

   Alice, jak Tom svou loď nazval, je velmi náročná. Když Tom neuspěl u Chakotaye se žádostí o některé nutné součástky, přemlouvá ho, aby si je prostě vzal. Jen ona mu dá to, po čem touží.

  • Tom je lodí doslova posedlý. Nosí její uniformu, přestal se holit, nevěnuje pozornost povinnostem, B'Elanně ani Harrymu. Potřebné součástky prostě nakradl ze systémů Voyageru.

   Tom je lodí doslova posedlý. Nosí její uniformu, přestal se holit, nevěnuje pozornost povinnostem, B'Elanně ani Harrymu. Potřebné součástky prostě nakradl ze systémů Voyageru.

  • Krádeže nezůstaly utajeny a B'Elanna si ho jde podat. Alice ji zamkne a začne odčerpávat vzduch. Tom B'Elannu zachránil v poslední chvíli.

   Krádeže nezůstaly utajeny a B'Elanna si ho jde podat. Alice ji zamkne a začne odčerpávat vzduch. Tom B'Elannu zachránil v poslední chvíli.

  • Pokus o vraždu byl na Toma moc i v jeho stavu. Míří na ošetřovnu, aby Doktor zjistil, co s ním je, ale Alice ho působením na jeho mozek přinutí k nepovolenému odletu.

   Pokus o vraždu byl na Toma moc i v jeho stavu. Míří na ošetřovnu, aby Doktor zjistil, co s ním je, ale Alice ho působením na jeho mozek přinutí k nepovolenému odletu.

  • Také zdokonalila neurogenické rozhraní a Tom se doslova stal její součástí. Když na Alici střílí, střílí vlastně na Toma. Voyager ho musí nechat uniknout.

   Také zdokonalila neurogenické rozhraní a Tom se doslova stal její součástí. Když na Alici střílí, střílí vlastně na Toma. Voyager ho musí nechat uniknout.

  • Musí se vrátit k Abaddonovu skladu. Ten jim poví o minulosti lodi. On sám měl být jejím pilotem, ale nebyl kompatibilní. Dodnes Alici vidí jako ženu svého druhu.

   Musí se vrátit k Abaddonovu skladu. Ten jim poví o minulosti lodi. On sám měl být jejím pilotem, ale nebyl kompatibilní. Dodnes Alici vidí jako ženu svého druhu.

  • Alice míří ke svému domovu, nebezpečné částicové fontáně. Aby bylo možné Toma odtransportovat, musí se B'Elanna dostat do jeho mysli a odlákat jeho pozornost.
   Alice míří ke svému domovu, nebezpečné částicové fontáně. Aby bylo možné Toma odtransportovat, musí se B'Elanna dostat do jeho mysli a odlákat jeho pozornost.
  • Byla úspěšná, Tuvokovi se podařilo dostat se přes štíty lodi a Toma transportovat na palubu. Alice se bez pilota řítí do částicové fontány, kde je údajně doma. Přesto tam exploduje.

   Byla úspěšná, Tuvokovi se podařilo dostat se přes štíty lodi a Toma transportovat na palubu. Alice se bez pilota řítí do částicové fontány, kde je údajně doma. Přesto tam exploduje.

  • Tom je víc než na rozpacích, pamatuje si naprosto vše. Je vděčný, že B'Elanna pochopila, a slibuje, že už nikdy nebude mít poměr s cizí lodí.

   Tom je víc než na rozpacích, pamatuje si naprosto vše. Je vděčný, že B'Elanna pochopila, a slibuje, že už nikdy nebude mít poměr s cizí lodí.

 • V kostce

  Označení:
  6x05, #125
  Český název:
  Alice
  Premiéra:
  20. 10. 1999
  Autor:
  Juliann deLayne
  Režie:
  Livingston David
  Hodnocení:

  56 % (20 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  Dále hrají:
  • Claire Rankin (Alice)
  • John Fleck (Abaddon)
  • ad.
 • Reference

  druhy
  Harkoniané
  postavy
  základny a kolonie
  Abaddonův sklad ztracených pokladů
 • Zajímavosti

  Hostující herci

  • Claire Rankin (Alice) jsme viděli jako Ericu Ouimetteovou v kanadském seriálu s lékařského prostředí Vedlejší příznaky.
  • John Fleck (Abaddon) hrál také Taibaka v epizodě TNG The Mind's Eye, Kovala v epizodě DS9 Inter Arma Enim Silent Leges a Ornithara v epizodě DS9 The Search. Nyní hrál také Silika v již třech epizodách ENT (Broken Bow, Cold FrontShockwave. Hostoval např. v seriálech Superman, Millennium nebo The Pretender (Chameleon) a hrál např. ve filmu Babylon 5: The Gathering.

  Režiséři

  • David Livingston je dalším z významných režisérů žánru sci-fi. Režíroval celou řadu epizod TNG, DS9 i VOY, v poslední době už 3 epizody ENT. Kromě toho režíroval také jednotlivé epizody seriálů Sliders (Cesta do neznáma) nebo Seven Days (Sedm dní), na němž se podílel také jako producent.
divider <<< Tinker, Tenor, Doctor, Spy Riddles >>>

© 2000–2024 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)