lcars
logo
<<< New Ground Violations >>>

Hero Worship

 • Základní informace

  Synopse

  Enterprise zachrání malého chlapce, který jako jediný přežil katastrofu na lodi USS Vico. Timothy se neumí s hroznou událostí vypořádat a napodobuje Data, který nemůže cítit emoce.

  Galerie

  Enterprise přiletěla k USS Vico, která uvázla velmi poškozená a bez známek života v černém oblaku.
  Enterprise přiletěla k USS Vico, která uvázla velmi poškozená a bez známek života v černém oblaku.
  Výsadek vyšetřuje, co se mohlo stát, a najde chlapce, který katastrofu přežil. Loď se hroutí a Dat je jediný, kdo může malého Timothyho zachránit.

  Výsadek vyšetřuje, co se mohlo stát, a najde chlapce, který katastrofu přežil. Loď se hroutí a Dat je jediný, kdo může malého Timothyho zachránit.

  Timothy říká, že je napadla neznámá velká loď, a odmítá hnout se od Data. Deanna doporučuje, aby se mu Dat věnoval. Může tak také zjistit více podrobností o katastrofě.

  Timothy říká, že je napadla neznámá velká loď, a odmítá hnout se od Data. Deanna doporučuje, aby se mu Dat věnoval. Může tak také zjistit více podrobností o katastrofě.

  Po analýze dostupných záznamů Geordi usoudil, že je vyloučené, aby Vica v černém oblaku napadla jiná loď. Timothy lže, ale nikdo netuší proč.

  Po analýze dostupných záznamů Geordi usoudil, že je vyloučené, aby Vica v černém oblaku napadla jiná loď. Timothy lže, ale nikdo netuší proč.

  Timothy shledal Datovu absenci emocí přitažlivou a začal o sobě tvrdit, že je android. Pořídil si něco jako uniformu a začal se chovat a mluvit jako Dat.

  Timothy shledal Datovu absenci emocí přitažlivou a začal o sobě tvrdit, že je android. Pořídil si něco jako uniformu a začal se chovat a mluvit jako Dat.

  Deanna radí, aby Dat Timothymu vyzdvihl to, co androidi nemohou. Nemohou sice být smutní, ale také nemohou mít radost z toho, co umí, a mimo jiné si nemohou vychutnat dezert.

  Deanna radí, aby Dat Timothymu vyzdvihl to, co androidi nemohou. Nemohou sice být smutní, ale také nemohou mít radost z toho, co umí, a mimo jiné si nemohou vychutnat dezert.

  Enterprise se začíná potýkat s problémy. Nefungují senzory, navigace ani pohon a prostorem se šíří stále silnější gravitační vlny vyžadující zesilování štítů.
  Enterprise se začíná potýkat s problémy. Nefungují senzory, navigace ani pohon a prostorem se šíří stále silnější gravitační vlny vyžadující zesilování štítů.
  Je nutné, aby Timothy prozradil, co se doopravdy stalo. Domnívá se, že za zničení Vica a smrt rodičů je zodpovědný on, protože se těsně před explozí dotkl počítačové konzole.

  Je nutné, aby Timothy prozradil, co se doopravdy stalo. Domnívá se, že za zničení Vica a smrt rodičů je zodpovědný on, protože se těsně před explozí dotkl počítačové konzole.

  Dat mu vysvětlí, že je to vyloučené, a za pomoci jeho vzpomínek na okamžiky před explozí zjistí příčinu: síla gravitačních vln je přímo úměrná síle štítů. Stačí sklopit štíty a vlny ustávají.

  Dat mu vysvětlí, že je to vyloučené, a za pomoci jeho vzpomínek na okamžiky před explozí zjistí příčinu: síla gravitačních vln je přímo úměrná síle štítů. Stačí sklopit štíty a vlny ustávají.

  Timothy osvobozený od strašné "viny" se stává opět klukem. Postrádá rodiče, ale je přesto schopen s Datem zažertovat.

  Timothy osvobozený od strašné "viny" se stává opět klukem. Postrádá rodiče, ale je přesto schopen s Datem zažertovat.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  45397

  Označení:
  5x11, #111
  Český název:
  Můj hrdina Dat
  Premiéra:
  27. 1. 1992
  Autor:
  Menosky Joe
  Režie:
  Stewart Patrick
  Hodnocení:

  3/5 (22 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Joshua Harris (Timothy)
  • Harley Venton (šéf transportu)
  • ad.
 • Reference

  hry a sporty
  Stavebnice
  lodě
  Vico NAR-18834
  postavy
  Elamos Vznešený, Hutchinson (TNG), Timothy (TNG), Wallace Darien
  základny a kolonie
  Hvězdná základna 514
  jídla, nápoje, koření a pochutiny
  Tamarijský sníh
 • Zajímavosti

  Hostující herci

  • Joshua Harris (Timothy) hrál také malého Nickyho v seriálu Twin Peaks a Christophera Ewinga v seriálu Dallas.
  • Harley Venton (šéf transportu) hrál také Collinse v epizodě TNG Ensign Ro. Mohli jsme ho vidět také např. ve filmech Jasné nebezpečí nebo Noci s nepřítelem.
  • Sheila Franklin hraje bezejmenného praporčíka ve čtyřech epizodách TNG: A Matter of Time, New Ground, Hero Worship a Imaginary Friend.

  Režiséři

<<< New Ground Violations >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries