lcars
logo
<<< Gambit, Part II Dark Page >>>

Phantasms

 • Základní informace

  Synopse

  Dat začne mít podivné sny, ve kterých je z poradkyně Troi mluvící dort a jemu samotnému vyzvání uprostřed břicha starobylý telefon. Ani Sigmund Freud mu nejspíš není schopen přijatelně vysvětlit původ těchto snů.

  Galerie

  Dat si před časem aktivoval program na snění, ovšem nyní poprvé zakouší noční můru: mimo jiné ve snu vidí, jak neznámí dělníci začínají rozebírat Enterprise.

  Dat si před časem aktivoval program na snění, ovšem nyní poprvé zakouší noční můru: mimo jiné ve snu vidí, jak neznámí dělníci začínají rozebírat Enterprise.

  V dalším snu Dat vidí Deannu jako dort a kus si ukrojí. Potom dokonce zaspí.

  V dalším snu Dat vidí Deannu jako dort a kus si ukrojí. Potom dokonce zaspí.

  Geordi z nepochopitelných důvodů není schopen zprovoznit nové warp jádro. Data navíc jeho sny trápí tak, že se rozhodne navštívit dr. Freuda. Sezení s ním mu však nijak nepomohlo.

  Geordi z nepochopitelných důvodů není schopen zprovoznit nové warp jádro. Data navíc jeho sny trápí tak, že se rozhodne navštívit dr. Freuda. Sezení s ním mu však nijak nepomohlo.

  Začíná snít dokonce za dne. Z telefonu v jeho břiše se ozývá: Zabij je!

  Začíná snít dokonce za dne. Z telefonu v jeho břiše se ozývá: Zabij je!

  Dat napadne Deannu ve výtahu a bodne ji do ramene. Tvrdí, že na jejím rameni viděl otevírající se ústa, stejná, jaká viděl chvíli předtím na Geordiho krku.

  Dat napadne Deannu ve výtahu a bodne ji do ramene. Tvrdí, že na jejím rameni viděl otevírající se ústa, stejná, jaká viděl chvíli předtím na Geordiho krku.

  Deannina rána se nehojí dobře. Beverly interfázovým skenerem zjistila, že prakticky celá posádka je napadena interfázovými organismy, které je pomalu zabíjejí a ničí i loď.

  Deannina rána se nehojí dobře. Beverly interfázovým skenerem zjistila, že prakticky celá posádka je napadena interfázovými organismy, které je pomalu zabíjejí a ničí i loď.

  Organismy jsou zodpovědné za problémy s warp jádrem a Beverly neví, jak je zničit. Kapitán si uvědomil, že podivnosti v Datových snech s nimi mohou souviset.

  Organismy jsou zodpovědné za problémy s warp jádrem a Beverly neví, jak je zničit. Kapitán si uvědomil, že podivnosti v Datových snech s nimi mohou souviset.

  Napojí Datovo snění na simulátor, takže se kapitán a Geordi ocitnou v Datově snu.

  Napojí Datovo snění na simulátor, takže se kapitán a Geordi ocitnou v Datově snu.

  Trojice dělníků v něm představuje organismy ničící Enterprise. Dat také pochopil, že se jich zbaví vysokoenergetickým subprostorovým interfázovým pulsem.

  Trojice dělníků v něm představuje organismy ničící Enterprise. Dat také pochopil, že se jich zbaví vysokoenergetickým subprostorovým interfázovým pulsem.

  Když je po všem, navštíví Data Deanna. Odpustila mu jeho útok, ovšem přinesla mu dort - tentokrát ve tvaru Data.

  Když je po všem, navštíví Data Deanna. Odpustila mu jeho útok, ovšem přinesla mu dort - tentokrát ve tvaru Data.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  47225

  Označení:
  7x06, #158
  Český název:
  Vidiny
  Premiéra:
  25. 10. 1993
  Autor:
  Braga Brannon
  Režie:
  Stewart Patrick
  Hodnocení:

  3,3/5 (23 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Bernard Kates (Sigmund Freud)
  • Clyde Kusatsu (adm. Nakamura)
  • David L. Crowley (dělník)
  • ad.
 • Reference

  planety
  Thanatos VII
  postavy
  Freud Sigmund dr., Gatesová, Tylerová
  základny a kolonie
  Hvězdná základna 219, Hvězdná základna 84
 • Zajímavosti

  Vývoj postav

  • Admirál Nakamura se objevil už v epizodě TNG A Measure of a Man a uvidíme ho ještě v epizodě TNG All Good Things....

  Fenomén 47

  • Epizoda se odehrává hvězdného data 47225.7. Na počátku epizody je říká kapitán Picard ve svém deníku.

  Hostující herci

  • Bernard Kates (dr. Sigmund Freud) hostoval např. v legendárním seriálu ze 60. let minulého století The Outer Limits (Krajní meze) či v seriálu Picket Fences. Hrál také ve slavném filmu Norimberský proces (1961).
  • Clyde Kusatsu (admirál Nakamura) hostoval např. v seriálech M*A*S*H, MacGyver, To je vražda, napsala, The Pretender (Chameleon) nebo JAG. Hrál také např. ve filmech Babylon 5: Třetí prostor, Pták na drátě, Frisco Kid nebo Bitva o Midway.
  • David L. Crowley (dělník) hostoval např. v seriálech MacGyver, Picket Fences nebo JAG a hrál také postavu Lou Welche v několika epizodách seriálu Babylon 5 a Jacka Monaghana v seriálu Stíny nad L.A..

  Režiséři

<<< Gambit, Part II Dark Page >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries