lcars
logo
divider <<< Identity Crisis QPid >>> divider

The Nth Degree

 • Základní informace

  Synopse

  Poručíka Barclaye zasáhne neznámá sonda, a když se probere z bezvědomí, nejen že je plný sebevědomí, ale jeho IQ začne růst geometrickou řadou. Brzy dostane pod svou kontrolu celou loď.

  Galerie

  Enterprise má opravit radioteleskopový komplex Argus na samé hranici prostoru Federace.
  Enterprise má opravit radioteleskopový komplex Argus na samé hranici prostoru Federace.
  V blízkosti komplexu zjistí neznámou sondu. Geordi a Barclay k ní letí raketoplánem. Ze sondy vyšlehne energetický výboj, vyřadí počítač raketoplánu a Barclay upadne do bezvědomí.

  V blízkosti komplexu zjistí neznámou sondu. Geordi a Barclay k ní letí raketoplánem. Ze sondy vyšlehne energetický výboj, vyřadí počítač raketoplánu a Barclay upadne do bezvědomí.

  Od té chvíle se Reg začíná chovat velmi sebevědomě a projevuje obrovské znalosti. Když je sonda ohrožuje, je to on, kdo modifikuje štíty a umožní zničit ji fotonovými torpédy.

  Od té chvíle se Reg začíná chovat velmi sebevědomě a projevuje obrovské znalosti. Když je sonda ohrožuje, je to on, kdo modifikuje štíty a umožní zničit ji fotonovými torpédy.

  Tvrdí, že práce na opravě komplexu, které Geordi plánuje na tři týdny, zvládne za dva dny.

  Tvrdí, že práce na opravě komplexu, které Geordi plánuje na tři týdny, zvládne za dva dny.

  Místo porady ve strojovně tráví čas v simulátoru, kde polemizuje s Albertem Einsteinem.

  Místo porady ve strojovně tráví čas v simulátoru, kde polemizuje s Albertem Einsteinem.

  Generátor komplexu hrozí výbuchem a reakce počítače jsou pro Barclayho pomalé. Vytvoří si v simulátoru neurální interface, stane se součástí počítače a explozi odvrátí.

  Generátor komplexu hrozí výbuchem a reakce počítače jsou pro Barclayho pomalé. Vytvoří si v simulátoru neurální interface, stane se součástí počítače a explozi odvrátí.

  Odmítá se však vzdát vlády nad Enterprise, a tak se Geordi pokouší přemostit obvody, aby získali přístup alespoň k pohonům a mohli se dostat na základnu.

  Odmítá se však vzdát vlády nad Enterprise, a tak se Geordi pokouší přemostit obvody, aby získali přístup alespoň k pohonům a mohli se dostat na základnu.

  Barclay však je rychlejší. Gravitonovým polem vytvoří distorzi subprostoru a nikdo nedokáže zabránit tomu, aby do ní loď vplula.

  Barclay však je rychlejší. Gravitonovým polem vytvoří distorzi subprostoru a nikdo nedokáže zabránit tomu, aby do ní loď vplula.

  Po několika okamžicích se Enterprise vynoří do normálního prostoru u středu galaxie.

  Po několika okamžicích se Enterprise vynoří do normálního prostoru u středu galaxie.

  Ukazuje se, že Barclayho přeprogramovali Cytheřané, kteří takto neobvykle zkoumají galaxii. Reg je zase normální a Enterprise se po několika dnech v pořádku vrátí.

  Ukazuje se, že Barclayho přeprogramovali Cytheřané, kteří takto neobvykle zkoumají galaxii. Reg je zase normální a Enterprise se po několika dnech v pořádku vrátí.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  44704

  Označení:
  4x19, #93
  Český název:
  Entý stupeň
  Premiéra:
  1. 4. 1991
  Autor:
  Menosky Joe
  Režie:
  Legato Rob
  Hodnocení:

  3,5/5 (23 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  Dále hrají:
  • Dwight Schultz (Reginald Barclay)
  • Jim Norton (Albert Einstein)
  • ad.
 • Reference

  druhy
  Cytheřané
  lodě
  Raketoplán 05
  postavy
  Anaya April, Bergerac, Hercule-Savinien Cyrano de, Brower, De Neuvillette Christian, Einstein Albert, Larsonová Linda, Roxane, Wallace Darien
  základny a kolonie
  Komplex Argus, Vědecká stanice 402
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • V epizodě vidíme por. Barclayho jako Cyrana ve hře Edmonda Rostanda (1868 - 1918) Cyrano z Bergeracu.

  Fenomén 47

  • Energetický výkon Cytheřanské sondy, která pronásleduje Enterprise D, přetěžuje její štíty. Dat hlásí jejich předpokládané selhání za 47 sekund.
  • Epizoda začíná hvězdného data 44704.0. Na počátku epizody je říká kapitán Picard ve svém deníku. Aktuální hvězdné datum obsahující číslo 47 je v epizodě zmíněno celkem 3x.

  Hostující herci

  • Jim Norton se v roli Alberta Einsteina objeví jeětě v epizodě TNG Descent, kde spolu se svými geniálními kolegy-fyziky Sirem Isaacem Newtonem a Stephenem Hawkingem a s Datem sehraje partičku pokeru. Vedle Star Treku hrál Norton několik rolí v seriálu Babylon 5.

  Režiséři

  • Robert Legato režíroval některé epizody TNG a DS9. Jako pomocný režisér se podílel na filmu Harry Potter a kámen mudrců. Jako supervizor zvláštních efektů se podílel opět na seriálech TNG a DS9 a např. na filmech Harry Potter a kámen mudrců, Armageddon, Titanic nebo Apollo 13.
divider <<< Identity Crisis QPid >>>

© 2000–2020 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries