lcars
logo
<<< Remember Me Reunion >>>

Legacy

 • Základní informace

  Synopse

  Enterprise se vydá pátrat po dvou důstojnících, kteří havarovali s raketoplánem na Turkaně IV, planetě, na které se narodila Tasha Yarová. Zde se také poprvé setkávají s její sestrou Isharou.

  Galerie

  Enterprise přiletěla k Turkaně IV, když zachytila nouzový signál USS Arcos. Loď vidí už jen explodovat, ale zachytí stopy únikového modulu se dvěma muži.
  Enterprise přiletěla k Turkaně IV, když zachytila nouzový signál USS Arcos. Loď vidí už jen explodovat, ale zachytí stopy únikového modulu se dvěma muži.
  Záchranný tým se přenese do podzemního labyrintu. Od vůdce Koalice se dozví, že oba muže drží Aliance. Koalice za informace a pomoc požaduje zbraně.

  Záchranný tým se přenese do podzemního labyrintu. Od vůdce Koalice se dozví, že oba muže drží Aliance. Koalice za informace a pomoc požaduje zbraně.

  Po návratu výsadku kontaktuje Enterprise Hayne, vůdce Koalice. Je plný dobré vůle a navrhuje, že by jim mohla pomoci Ishara, sestra Tashi.

  Po návratu výsadku kontaktuje Enterprise Hayne, vůdce Koalice. Je plný dobré vůle a navrhuje, že by jim mohla pomoci Ishara, sestra Tashi.

  Při poradě, jak zachránit trosečníky, jsou kontaktováni Aliancí. Ishara varuje, aby požadavky brali vážně, že oba muži jsou mučeni a budou zabiti.

  Při poradě, jak zachránit trosečníky, jsou kontaktováni Aliancí. Ishara varuje, aby požadavky brali vážně, že oba muži jsou mučeni a budou zabiti.

  Aby se dostali k únikovému modulu a přes něj k zajatcům, potřebují diverzi. Ishara naléhá, že diverzi zařídí ona.

  Aby se dostali k únikovému modulu a přes něj k zajatcům, potřebují diverzi. Ishara naléhá, že diverzi zařídí ona.

  Při úspěšné akci je zraněna a všichni se z toho cítí provinile. Udělala pro ně víc, než očekávali.

  Při úspěšné akci je zraněna a všichni se z toho cítí provinile. Udělala pro ně víc, než očekávali.

  Ishara se rozhodla, že opustí Turkanu IV a vstoupí na Akademii Hvězdné flotily. Zejména na Data hluboce zapůsobila. Pouze Deanna si není jistá, zda je upřímná.

  Ishara se rozhodla, že opustí Turkanu IV a vstoupí na Akademii Hvězdné flotily. Zejména na Data hluboce zapůsobila. Pouze Deanna si není jistá, zda je upřímná.

  Doktorka Ishaře odstranila implantát, který by ji okamžitě prozradil nepříteli, a výsadek tak mohl nepozorovaně osvobodit zajatce. Až když spustil poplach, zjistili, že Ishara zmizela.

  Doktorka Ishaře odstranila implantát, který by ji okamžitě prozradil nepříteli, a výsadek tak mohl nepozorovaně osvobodit zajatce. Až když spustil poplach, zjistili, že Ishara zmizela.

  Ta se zatím dostala k fúznímu generátoru a způsobila jeho přetížení. S jeho explozí by padla obrana Aliance a jednotky Koalice by ji snadno přemohly.

  Ta se zatím dostala k fúznímu generátoru a způsobila jeho přetížení. S jeho explozí by padla obrana Aliance a jednotky Koalice by ji snadno přemohly.

  Dat a Riker ji však včas našli a Dat byl nucen ji střelit.

  Dat a Riker ji však včas našli a Dat byl nucen ji střelit.

  Dat zabraňuje explozi generátoru, zatímco Riker zjišťuje, že Ishařin phaser byl nastaven na zabití. Jejím jediným cílem bylo vždy vítězství Koalice, o nic a nikoho jiného se nezajímala.

  Dat zabraňuje explozi generátoru, zatímco Riker zjišťuje, že Ishařin phaser byl nastaven na zabití. Jejím jediným cílem bylo vždy vítězství Koalice, o nic a nikoho jiného se nezajímala.

  Hayne požaduje návrat Ishary a kapitán mu k Rikerově překvapení vyhoví. Ví, že udělali chybu, když chtěli v Ishaře vidět Tashu.

  Hayne požaduje návrat Ishary a kapitán mu k Rikerově překvapení vyhoví. Ví, že udělali chybu, když chtěli v Ishaře vidět Tashu.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  44215

  Označení:
  4x06, #80
  Český název:
  Odkaz
  Premiéra:
  29. 10. 1990
  Autor:
  Menosky Joe
  Režie:
  Scheerer Robert
  Hodnocení:

  2,9/5 (22 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Beth Toussaint (Ishara Yarová)
  • Don Mirault (Hayne)
  • Christopher Michael (muž #1)
  • ad.
 • Reference

  lodě
  Arcos NCC-6237
  planety
  Carnel, Manu III, Turkana IV
  postavy
  Hayne, Josh, O'Brien Miles Edward, T'su Tan, Yarová Ishara
  základny a kolonie
  Turkana IV
  politika (státy, vlády, strany, frakce, odboj, ambasády…)
  Aliance, Koalice
 • Zajímavosti

  Fenomén 47

  • USS Enterprise-D pátrá na Turkaně IV po posádce ztroskotaného záchranného člunu nákladní lodi. Posádky i člun byly zajaty jednou z místních ozbrojených skupin. Posádce se podařilo kontaktovat jinou ozbrojenou skupinu a v pátrání jim má pomoci Ishara, sestra Tashy Yarové. Při poradě o postupu při záchraně posádky Geordi navrhuje řešení. K němu však potřebuje nalézt ztroskotaný člun. Ishara bez okolků sděluje kapitánovi Picardovi přesnou polohu člunu v komplexu podzemního města: úroveň 3C, sekce 547.

  Hostující herci

  • Beth Toussaint (Ishara) jsme mohli vidět také jako Annu, manželku Johna Sheridana v seriálu Babylon 5 či jako "mimozemšťanku" Dawn Rigel v seriálu MacGyver.
  • Christopher Michael (muž #1) hraje také kormidelníka v epizodě DS9 Rules of Engagement. Hostoval např. v seriálech Babylon 5, Prey (Kořist) nebo The X-Files (Akta X).

  Režiséři

  • Režisér a ve 40. letech minulého století také herec Robert Scheerer se nespecializuje zrovna na sci-fi. Režíroval jednotlivé epizody seriálů jako Dynasty, Falcon Crest, Hotel či Colbyovi. Pro ST natočil ještě epizodu DS9 Shadowplay.
<<< Remember Me Reunion >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries