lcars
logo
<<< The Vengeance Factor The Hunted >>>

The Defector

 • Základní informace

  Synopse

  Romulanský admirál Jarok přeběhne na stranu Federace a varuje Picarda před vojenskou základnou v Neutrální zóně. Když však Enterprise na udané místo doletí, po základně není ani stopy.

  Galerie

  Dat na radu kapitána Picarda zkoumá lidství prostřednictvím Shakespearových her. Pod jeho dozorem nacvičuje scénu z Jindřicha IV.

  Dat na radu kapitána Picarda zkoumá lidství prostřednictvím Shakespearových her. Pod jeho dozorem nacvičuje scénu z Jindřicha IV.

  Z Neutrální zóny přiletěl romulanský průzkumný člun pronásledovaný válečným ptákem. Enterprise bere na palubu přeběhlíka, podporučíka Setala.

  Z Neutrální zóny přiletěl romulanský průzkumný člun pronásledovaný válečným ptákem. Enterprise bere na palubu přeběhlíka, podporučíka Setala.

  Setal naléhal, aby ještě před svým ošetřením mohl předat důležitou informaci: Romulané do 48 hodin zaútočí na Federaci od základny na Nelvaně III.

  Setal naléhal, aby ještě před svým ošetřením mohl předat důležitou informaci: Romulané do 48 hodin zaútočí na Federaci od základny na Nelvaně III.

  Romulanská vláda se obrátila na Federaci a oficiálně požádala o vydání zrádce. Admirál Haden informuje kapitána, že na vyřešení obtížné situace je sám.

  Romulanská vláda se obrátila na Federaci a oficiálně požádala o vydání zrádce. Admirál Haden informuje kapitána, že na vyřešení obtížné situace je sám.

  Pocit, že s celým incidentem není něco v pořádku, zesílí, když Dat zjistí, že romulanský válečný pták průzkumný člun pravděpodobně vůbec nechtěl dohonit.

  Pocit, že s celým incidentem není něco v pořádku, zesílí, když Dat zjistí, že romulanský válečný pták průzkumný člun pravděpodobně vůbec nechtěl dohonit.

  Riker a Troi Setala vyslýchají, ale nedozvědí se od něj nic jiného, než co řekl předtím: je nutné zničit základnu na Nelvaně III a zabránit tak válce.

  Riker a Troi Setala vyslýchají, ale nedozvědí se od něj nic jiného, než co řekl předtím: je nutné zničit základnu na Nelvaně III a zabránit tak válce.

  Když Setal vzpomíná na Romulus, kam se už nikdy nebude moci vrátit, naprogramuje mu Dat v simulátoru údolí Chula. Setal se v tu chvíli rozhoduje, že prozradí svou pravou identitu.

  Když Setal vzpomíná na Romulus, kam se už nikdy nebude moci vrátit, naprogramuje mu Dat v simulátoru údolí Chula. Setal se v tu chvíli rozhoduje, že prozradí svou pravou identitu.

  Kapitán admirálu Jarokovi není ochoten věřit bez důkazů, když navíc zatajil svou identitu. Jarokova upřímnost ho však přesvědčí a Enterprise se vydává do Neutrální zóny.

  Kapitán admirálu Jarokovi není ochoten věřit bez důkazů, když navíc zatajil svou identitu. Jarokova upřímnost ho však přesvědčí a Enterprise se vydává do Neutrální zóny.

  Nelvana III je zcela mrtvá planeta. Kapitán už ví, že Jarok i on padli do pasti. Když dá povel k návratu, odmaskují se náhle dva váleční ptáci a zablokují Enterprise cestu.

  Nelvana III je zcela mrtvá planeta. Kapitán už ví, že Jarok i on padli do pasti. Když dá povel k návratu, odmaskují se náhle dva váleční ptáci a zablokují Enterprise cestu.

  Jednomu z nich velí komandér Tomalak. Požaduje vydání zrádce a kapitulaci Enterprise. Kapitán Picard má však jiné eso v rukávě. Dává pokyn Worfovi...

  Jednomu z nich velí komandér Tomalak. Požaduje vydání zrádce a kapitulaci Enterprise. Kapitán Picard má však jiné eso v rukávě. Dává pokyn Worfovi...

  ...a v blízkosti se demaskují tři klingonské válečné lodě, které kapitán z opatrnosti požádal o pomoc. Tomalak nehodlá zemřít kvůli pusté planetě a dává se na ústup.

  ...a v blízkosti se demaskují tři klingonské válečné lodě, které kapitán z opatrnosti požádal o pomoc. Tomalak nehodlá zemřít kvůli pusté planetě a dává se na ústup.

  Admirál Jarok se v zoufalství nad zbytečností celé své akce otrávil jedem, který měl při sobě.

  Admirál Jarok se v zoufalství nad zbytečností celé své akce otrávil jedem, který měl při sobě.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  43462

  Označení:
  3x10, #58
  Český název:
  Přeběhlík
  Premiéra:
  1. 1. 1990
  Autor:
  Moore Ronald D.
  Režie:
  Scheerer Robert
  Hodnocení:

  4/5 (24 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Andreas Katsulas (kom. Tomalak)
  • James Sloyan (Setal/Jarok)
  • S. A. Templeman (John Bates)
  • John Hancock (adm. Haden)
  • ad.
 • Reference

  lodě
  Bortas (24. století), Monitor NCC-61826
  planety
  Nelvana III
  postavy
  Bates John, Branagh Kenneth, Custer George Armstrong, Haden, Jarok Alidar, Jindřich V., Kullnark, Olivier Laurence, Shapiro James S., Williams Michael
  základny a kolonie
  Hvězdná základna Lya III, Norkan, Sierra VI
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Divadelní hra, jejíž úryvek vidíme v simulátoru, je Jindřich V. od Williama Shakespeara.

  Vývoj postav

  • S komandérem Tomalakem jsme se setkali již v epizodě The Enemy a uvidíme ho ještě v epizodách Future Imperfect a All Good Things....

  Hostující herci

  • Andreas Katsulas (1946 - 2006, Tomalak) je v žánru sci-fi znám především jako narnský velvyslanec G'Kar ze seriálu Babylon 5. Mimo žánr je jeho asi nejznámější rolí padouch z filmu Uprchlík s Harrisonem Fordem.
  • James Sloyan (Setal/Jarok) ve Star Treku ztvárnil také postavu K'mtara/Alexandra v epizodě TNG Firstborn, dr. Moru Pola, vědce, který zkoumal Oda, v DS9, dále Gula Jasada v pilotní epizodě DS9 Emissary a konečně Jetrela v epizodě VOY Jetrel.
  • S. A. Templeman (John Bates) hostoval např. v seriálech Profesionálové, Superman nebo The Pretender (Chameleon).
  • Zesnulý John Hancock (1991, adm. Haden) hrál stejnou postavu také v epizodě TNG The Wounded. Hostoval např. v seriálech A-Team, The Twilight Zone (Zóna soumraku) nebo Půlnoční linka.

  Režiséři

  • Režisér a ve 40. letech minulého století také herec Robert Scheerer se nespecializuje zrovna na sci-fi. Režíroval jednotlivé epizody seriálů jako Dynasty, Falcon Crest, Hotel či Colbyovi. Pro ST natočil ještě epizodu DS9 Shadowplay.
<<< The Vengeance Factor The Hunted >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries