lcars
logo
<<< Symbiosis We'll Always Have Paris >>>

Skin of Evil

 • Základní informace

  Synopse

  Raketoplán s Deannou Troi havaruje na neznámé planetě. Při záchranném výsadku je zabita Tasha Yarová bytostí, jejíž podstatou jsou všechny zlé vlastnosti jedné rasy.

  Galerie

  Na Enterprise probíhá běžná údržba dilithiové komory, musí však být urychlena, protože raketoplán 13 s poradkyní Troi ztroskotal na Vagře II.

  Na Enterprise probíhá běžná údržba dilithiové komory, musí však být urychlena, protože raketoplán 13 s poradkyní Troi ztroskotal na Vagře II.

  Záchranný výsadek se tam setká s podivnou inteligentní hmotou, která si říká Armus a nechce je pustit do raketoplánu, aby mohli ošetřit Deannu a pilota.

  Záchranný výsadek se tam setká s podivnou inteligentní hmotou, která si říká Armus a nechce je pustit do raketoplánu, aby mohli ošetřit Deannu a pilota.

  Po několika zlomyslných kouscích Armus energií zaútočí na Tashu a zabije ji. Doktorka Crusherová ani na ošetřovně už nic nezmůže.

  Po několika zlomyslných kouscích Armus energií zaútočí na Tashu a zabije ji. Doktorka Crusherová ani na ošetřovně už nic nezmůže.

  Armus obklopil zřícený raketoplán a hovoří s Deannou, která je na rozdíl od pilota nezraněná.

  Armus obklopil zřícený raketoplán a hovoří s Deannou, která je na rozdíl od pilota nezraněná.

  Deanna vycítí vztek, prázdnotu, zlo a také osamělost bytosti, kterou jakási civilizace vytvořila ze svých špatných vlastností, dovezla na Vagru II a opustila.

  Deanna vycítí vztek, prázdnotu, zlo a také osamělost bytosti, kterou jakási civilizace vytvořila ze svých špatných vlastností, dovezla na Vagru II a opustila.

  Pro své pobavení a pro ovládnutí ostatních si Armus přitáhl komandéra Rikera.

  Pro své pobavení a pro ovládnutí ostatních si Armus přitáhl komandéra Rikera.

  Na Enterprise sledují Worf, Wesley a kapitán silové pole kolem raketoplánu. Kdykoliv se Armus zabývá svou osamělostí, jeho intenzita poklesne a v tom okamžiku je možný transport.

  Na Enterprise sledují Worf, Wesley a kapitán silové pole kolem raketoplánu. Kdykoliv se Armus zabývá svou osamělostí, jeho intenzita poklesne a v tom okamžiku je možný transport.

  Soudržnost posádky včetně kapitána, který se přenesl na povrch, Armuse nudí. V naději, že dosáhne svého cíle, propouští komandéra Rikera živého.

  Soudržnost posádky včetně kapitána, který se přenesl na povrch, Armuse nudí. V naději, že dosáhne svého cíle, propouští komandéra Rikera živého.

  Nejvíce ze všeho si Armus přeje dostat se z planety. Když o to kapitána žádá, zeslábnutí silového pole umožní transport posádky raketoplánu i kapitána.

  Nejvíce ze všeho si Armus přeje dostat se z planety. Když o to kapitána žádá, zeslábnutí silového pole umožní transport posádky raketoplánu i kapitána.

  Tasha promlouvá z holografického záznamu v simulátoru ke svým shromážděným přátelům. Říká: "Ne sbohem, vzpomínejte!"

  Tasha promlouvá z holografického záznamu v simulátoru ke svým shromážděným přátelům. Říká: "Ne sbohem, vzpomínejte!"

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  41501

  Označení:
  1x23, #23
  Český název:
  Slupka všeho zla
  Premiéra:
  25. 4. 1988
  Autor:
  Stefano Joseph, Shearer Hannah Louise
  Režie:
  Scanlan Joseph L.
  Hodnocení:

  3,6/5 (28 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Mart McChesney (Armus)
  • ad.
 • Reference

  částice
  Z
  druhy
  druh z planety Vagra II
  hry a sporty
  Kickbox, Mishiamský pěstní zápas
  lodě
  Raketoplán 13
  planety
  Vagra II
  postavy
  Armus, Lynch Leland T., Minnerly, Prieto Ben, Swenson, Wallace Darien
 • Zajímavosti

  Hostující herci

  • Mart McChesney (Armus) hrál také Sheliaka v epizodě TNG Ensigns of Command.

  Režiséři

  • Režisér Joseph L. Scanlan je zkušeným režisérem sci-fi a příbuzných žánrů. Režíroval řadu epizod TNG, dále epizody seriálů jako Quantum Leap (seriál, jímž se proslavil představitel kpt. Archera Scott Bakula), Superman, Krajní meze nebo Earth: Final Conflict.
<<< Symbiosis We'll Always Have Paris >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries