ENT 3x06

Exile

V exilu

 • Základní informace

  Synopse

  Hoshi kontaktuje mimořádně silný telepat Tarquin, který slibuje, že dá kapitánu Archerovi cenné informace o Xindi, pokud s ním Hoshi pár dní zůstane na jeho planetě. Hoshi zjišťuje, že Tarquin je velmi starý a osamělý a že si přeje, aby tam s ním zůstala až do smrti. Objeví jeho telepatický zesilovač, a když ji nechce propustit, hrozí jeho zničením. Tarquin by už nikdy nebyl schopen nikoho přilákat a zůstal by naprosto sám. Nakonec poskytuje souřadnice planety, kde Xindi vyrábějí zbraň namířenou proti Zemi.

  Enterprise mezitím pátrá po další obrovské sféře způsobující gravimetrickými vlnami prostorové anomálie. Najde druhou, avšak T'Pol zjišťuje, že jich musí být celá síť.

  Galerie

  • Analýzou dat o prostorových anomáliích T'Pol zjistila, že je nemůže způsobovat jedna sféra, že musí být dvě. Vypočítala polohu druhé sféry a Enterprise se k ní vydává.

   Analýzou dat o prostorových anomáliích T'Pol zjistila, že je nemůže způsobovat jedna sféra, že musí být dvě. Vypočítala polohu druhé sféry a Enterprise se k ní vydává.

  • Když Hoshi slyší hlas a vidí postavu, myslí si nejprve, že má halucinace, ale je stále více přesvědčená, že to je skutečné, i když jí nikdo nevěří.

   Když Hoshi slyší hlas a vidí postavu, myslí si nejprve, že má halucinace, ale je stále více přesvědčená, že to je skutečné, i když jí nikdo nevěří.

  • Pak se dostane do jakéhosi paláce a mladý muž jí říká, že je telepat, že se spojil pouze s ní, že může Enterprise pomoci nalézt Xindi, a dá Hoshi souřadnice své planety.

   Pak se dostane do jakéhosi paláce a mladý muž jí říká, že je telepat, že se spojil pouze s ní, že může Enterprise pomoci nalézt Xindi, a dá Hoshi souřadnice své planety.

  • Hoshi přesvědčila kapitána, že by toho měli využít. Archer ji doprovodí k Tarquinovi, kterého nyní vidí v jeho pravé podobě. Tarquin potřebuje něco, čeho se Xindi dotýkali.

   Hoshi přesvědčila kapitána, že by toho měli využít. Archer ji doprovodí k Tarquinovi, kterého nyní vidí v jeho pravé podobě. Tarquin potřebuje něco, čeho se Xindi dotýkali.

  • Vymínil si, že s ním Hoshi několik dní, co bude telepaticky pracovat, zůstane. Je k ní velmi pozorný, první večer jí připravil hostinu z pozemských lahůdek podle Hoshiiných vzpomínek.

   Vymínil si, že s ním Hoshi několik dní, co bude telepaticky pracovat, zůstane. Je k ní velmi pozorný, první večer jí připravil hostinu z pozemských lahůdek podle Hoshiiných vzpomínek.

  • Hoshi se prochází palácem a pozoruje Tarquina pracovat. Používá telepatický zesilovač, který podstatně zvětšuje dosah jeho telepatie.

   Hoshi se prochází palácem a pozoruje Tarquina pracovat. Používá telepatický zesilovač, který podstatně zvětšuje dosah jeho telepatie.

  • Venku Hoshi objeví čtyři hroby. Tarquin jí říká, že to jsou hroby jeho zemřelých společnic, a prosí ji, aby s ním zůstala až do své smrti. Hoshi rezolutně odmítá.

   Venku Hoshi objeví čtyři hroby. Tarquin jí říká, že to jsou hroby jeho zemřelých společnic, a prosí ji, aby s ním zůstala až do své smrti. Hoshi rezolutně odmítá.

  • Enterprise mezitím přiletěla do blízkosti předpokládané druhé sféry a začínají ji ničit prostorové anomálie, mnohem silnější než ty předcházející.
   Enterprise mezitím přiletěla do blízkosti předpokládané druhé sféry a začínají ji ničit prostorové anomálie, mnohem silnější než ty předcházející.
  • Archer s Tripem tedy letí ke sféře v raketoplánu izolovaném trelliem-D. Když přistanou na sféře, zapne Trip omylem trysky a raketoplán jim uniká. Naštěstí se jim ho podaří sestřelit.

   Archer s Tripem tedy letí ke sféře v raketoplánu izolovaném trelliem-D. Když přistanou na sféře, zapne Trip omylem trysky a raketoplán jim uniká. Naštěstí se jim ho podaří sestřelit.

  • Tarquin dělá všechno možné, aby s ním Hoshi zůstala. Má moc zabít všechny na lodi a hodlá to udělat. Hoshi hrozí, že rozbije jeho telepatický zesilovač, jestli ji nepropustí, a je volná.

   Tarquin dělá všechno možné, aby s ním Hoshi zůstala. Má moc zabít všechny na lodi a hodlá to udělat. Hoshi hrozí, že rozbije jeho telepatický zesilovač, jestli ji nepropustí, a je volná.

  • Data shromážděná u druhé sféry ukazují, že nejsou dvě, že jich musí být celá síť, alespoň padesát. Kapitán začíná přemýšlet, kdo a proč sférami vytvořil tuto oblast vesmíru.

   Data shromážděná u druhé sféry ukazují, že nejsou dvě, že jich musí být celá síť, alespoň padesát. Kapitán začíná přemýšlet, kdo a proč sférami vytvořil tuto oblast vesmíru.

  • Tarquin naposledy navštívil Hoshi v její kajutě, tentokrát telepaticky. Přes své zklamání jí dává souřadnice kolonie Xindi, která se podílí na výrobě superzbraně proti Zemi.

   Tarquin naposledy navštívil Hoshi v její kajutě, tentokrát telepaticky. Přes své zklamání jí dává souřadnice kolonie Xindi, která se podílí na výrobě superzbraně proti Zemi.

 • V kostce

  Označení:
  3x06, #58
  Český název:
  V exilu
  Premiéra:
  15. 10. 2003
  Autor:
  Strong Phyllis
  Režie:
  Dawson Roxann
  Hodnocení:

  60 % (14 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  Dále hrají:
  • Maury Sterling (Tarquin)
  • Philip Boyd (komunikační důstojník)
  • ad.
 • Reference

  postavy
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Předpis Hvězdné flotily (Země) praví, že kapitán se vždy účastní mise prvního kontaktu.
  • K izolování raketoplánu Trip použil trellium-D, které vytěžili z asteroidů (viz epizoda ENT Impulse), možná také malé množství kapalného trellia, které vyrobili s T'Pol (viz epizoda ENT Rajiin).
  • U Denobulanů jsou halucinace považovány za zdravé. Podvědomí tak řeší své problémy a zbaví se jich.
  • Očekávaná délka života lidí v polovině 22. století je 90 až 100 let.

  Vývoj postav

  • Tarquinovi je přes 400 let a zdá se, že je mužem v nejlepších letech. Rozhodně nezemře v průběhu nejbližších 60-70 let, což je doba, po kterou by s ním asi tak žila Hoshi. Potom by opět zůstal sám.

  Režiséři

  • Roxann Dawson, představitelka B'Elanny Torres, je po Robertu Duncanu McNeillovi, Robertu Picardovi a Timu Russovi čtvrtým hercem VOY, který se pokusil o režii. V seriálu VOY režírovala dvě epizody: Riddles a druhou část dvojepizody Workforce. Jako režisérka se podílela na seriálech Charmed nebo Any Day Now a stává se pravidelnou režisérkou seriálu Enterprise.
divider <<< Impulse The Shipment >>>

© 2000–2022 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)