lcars
logo
<<< The Siege of AR-558 It's Only a Paper Moon >>>

Covenant

 • Základní informace

  Synopse

  Kiru navštíví Vedek Fala, její bývalý učitel, a dá jí krystal, který je oba přenese na Empok Nor, opuštěnou cardassijskou stanici. Tam na ně čeká Dukat, který je nyní vůdcem bajoranské náboženské sekty uctívající Pah-wraithy, nepřátele Proroků, se svými přívrženci a žádá ji, aby se k nim připojila. Mezi členy sekty je mladý bajoranský pár, jemuž se narodí dítě, které je napůl Bajoran a napůl Cardassian. Dukat to vysvětluje jako následek smlouvy, kterou uzavřel s bajoranským lidem, Kira ale tuší, že otcem dítěte je on. Aby si udržel své tajemství a svou moc, chystá se Dukat mladou ženu zavraždit, ale Kira mu v tom zabrání a odhalí Dukata jako podvodníka. Ten však má nad svými zfanatizovanými přívrženci takovou moc, že je snadno přesvědčí, že si Pah-wraithové přejí, aby se k nim připojili tím, že spáchají hromadnou sebevraždu. Kiře se podaří jim v tom zabránit, pouze Fala sebevraždu opravdu spáchá a Dukatovi se podaří uprchnout.

  Galerie

  Kiru navštívil na stanici její přítel a učitel ještě z doby okupace, vedek Fala. Dárek, který jí přinesl, byl transpondér umožňující transportovat ji až tři světelné roky daleko.

  Kiru navštívil na stanici její přítel a učitel ještě z doby okupace, vedek Fala. Dárek, který jí přinesl, byl transpondér umožňující transportovat ji až tři světelné roky daleko.

  Byla transportována na Empok Nor, kde se usídlila skupina Bajoranů vyznávajících kult Pah-wraithů. Jejich vůdcem není nikdo jiný než Dukat.

  Byla transportována na Empok Nor, kde se usídlila skupina Bajoranů vyznávajících kult Pah-wraithů. Jejich vůdcem není nikdo jiný než Dukat.

  Ten věří, že je vyslancem Pah-wraithů, a tvrdí, že si přejí, aby Kira byla po jeho boku. On sám je nyní údajně někdo zcela jiný a všech svých minulých činů hluboce lituje.

  Ten věří, že je vyslancem Pah-wraithů, a tvrdí, že si přejí, aby Kira byla po jeho boku. On sám je nyní údajně někdo zcela jiný a všech svých minulých činů hluboce lituje.

  Při bohoslužbě se Kiře podařilo ukořistit zbraň od strážného. Bohužel na Dukata nevystřelila okamžitě.

  Při bohoslužbě se Kiře podařilo ukořistit zbraň od strážného. Bohužel na Dukata nevystřelila okamžitě.

  Bajorané ho brání vlastními těly a Kira je odvedena do kajuty a zamčena.

  Bajorané ho brání vlastními těly a Kira je odvedena do kajuty a zamčena.

  Mice a Benyanovi se narodilo dítě, které je kupodivu napůl Cardassian.

  Mice a Benyanovi se narodilo dítě, které je kupodivu napůl Cardassian.

  Dukat, který je jeho otcem, protože Miku svedl, podává skvělý výkon, když tvrdí, že dítě je zázrak, znamení Pah-wraithů. Benyan moc nevěří a vedek Fala začíná pochybovat.

  Dukat, který je jeho otcem, protože Miku svedl, podává skvělý výkon, když tvrdí, že dítě je zázrak, znamení Pah-wraithů. Benyan moc nevěří a vedek Fala začíná pochybovat.

  Kiře umožnili, aby promluvila s Benyanem. Když chce promluvit také s Mikou, najde ji právě včas, aby jí zachránila život. Dukat se pokusil ji zabít v přechodové komoře, aby nic neprozradila.

  Kiře umožnili, aby promluvila s Benyanem. Když chce promluvit také s Mikou, najde ji právě včas, aby jí zachránila život. Dukat se pokusil ji zabít v přechodové komoře, aby nic neprozradila.

  Dukat Bajorany přesvědčil, že se musí zbavit hmotných těl a přidat se k Pah-wraithům. Dostali kapsle jedu, Dukatovi ji ale Kira vyrazila. Vzít si jinou kapsli od Faly se ale Dukat zdráhá.

  Dukat Bajorany přesvědčil, že se musí zbavit hmotných těl a přidat se k Pah-wraithům. Dostali kapsle jedu, Dukatovi ji ale Kira vyrazila. Vzít si jinou kapsli od Faly se ale Dukat zdráhá.

  Všem je náhle jasné, že je Dukat podvedl, že nikdy neměl v úmyslu spáchat sebevraždu s nimi, a obrátí se proti němu. Dukat se transportuje neznámo kam.

  Všem je náhle jasné, že je Dukat podvedl, že nikdy neměl v úmyslu spáchat sebevraždu s nimi, a obrátí se proti němu. Dukat se transportuje neznámo kam.

  Jedinou obětí je vedek Fala. Vzal si jed, protože ho zradila jeho víra, a umřel Kiře v náručí.

  Jedinou obětí je vedek Fala. Vzal si jed, protože ho zradila jeho víra, a umřel Kiře v náručí.

  Dukat přivolal Defiant a Kira se vrací na Deep Space 9. Dospěla k názoru, že Dukat opravdu věří, že je vyvoleným Pah-wraithů, a ví, že je nebezpečnější než kdy dřív.

  Dukat přivolal Defiant a Kira se vrací na Deep Space 9. Dospěla k názoru, že Dukat opravdu věří, že je vyvoleným Pah-wraithů, a ví, že je nebezpečnější než kdy dřív.

 • V kostce

  Označení:
  7x09, #159
  Český název:
  Úmluva
  Premiéra:
  25. 11. 1998
  Autor:
  Echevarria Rene
  Režie:
  Kretchmer John T.
  Hodnocení:

  3,6/5 (12 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Marc Alaimo (Dukat)
  • Norman Parker (Vedek Fala)
  • Jason Leland Adams (Benyan)
  • Maureen Flannigan (Mika)
  • ad.
 • Reference

  postavy
  Benyan, Brin, Dukat, Fala, Mika, O'Brien Miles Edward, Telna
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Covenant se v angličtině používá v náboženském, především starozákonním smyslu s významem smlouvy s Bohem, jako byla např. smlouva Abrahama s Bohem.

  Hostující herci

  • Jasona Lelanda Adamse (Benyan) si pamatujeme jako generála Custera ze seriálu Doktorka Quinnová.

  Režiséři

  • John T. Kretchmer režíroval několik epizod DS9 a také jedinou epizodu VOY (Warhead). Podílel se zejména na seriálech Herkules, Xena nebo Seaquest (Strážce moře).
 • Perličky a statistiky


<<< The Siege of AR-558 It's Only a Paper Moon >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries