lcars
logo
<<< Relativity Equinox, Part I >>>

Warhead

 • Základní informace

  Synopse

  Myslící bomba ovládne Doktora a chce, aby ji Voyager dopravil k planetě, která je jejím cílem. Dříve zde byla vojenská základna. Nyní už však její obyvatelé nejsou ve válce s tvůrci bomby.

  Galerie

  Harry velí noční směně, když Jenkinsová zachytí nouzový signál z nedaleké planety.

  Harry velí noční směně, když Jenkinsová zachytí nouzový signál z nedaleké planety.

  Výsadek tam objeví inteligentní zařízení, kterému Doktor rozumí. Ten cítí spřízněnou duši, umělou inteligenci, a všechny přesvědčí, že mu musí pomoci.

  Výsadek tam objeví inteligentní zařízení, kterému Doktor rozumí. Ten cítí spřízněnou duši, umělou inteligenci, a všechny přesvědčí, že mu musí pomoci.

  Na palubě se přístroj ptá po svém společníkovi. Kapitán a Sedmá tedy proskenují planetu a objeví obrovský kráter. Jejich návštěvník je mocná zbraň hromadného ničení.

  Na palubě se přístroj ptá po svém společníkovi. Kapitán a Sedmá tedy proskenují planetu a objeví obrovský kráter. Jejich návštěvník je mocná zbraň hromadného ničení.

  Harry a B'Elanna se pokoušejí odpojit detonátor, bomba to ale zjistí a spustí odpočítávání. Než ji B'Elanna stihne vypnout elektromagnetickým pulzem, přesune svou inteligenci do Doktora.

  Harry a B'Elanna se pokoušejí odpojit detonátor, bomba to ale zjistí a spustí odpočítávání. Než ji B'Elanna stihne vypnout elektromagnetickým pulzem, přesune svou inteligenci do Doktora.

  Doktor požaduje, aby ho Voyager dopravil k jeho cíli, na planetu Selenia Prime, s níž je druh, který ho stvořil, ve válce.

  Doktor požaduje, aby ho Voyager dopravil k jeho cíli, na planetu Selenia Prime, s níž je druh, který ho stvořil, ve válce.

  Všechny pokusy bombu deaktivovat selhávají. Nepomůže Onquanii, který tvrdí, že se v druodské technologii vyzná.

  Všechny pokusy bombu deaktivovat selhávají. Nepomůže Onquanii, který tvrdí, že se v druodské technologii vyzná.

  Bomba odhalila i lest posádky a zneškodnila Sedmou, která měla přeprogramovanými borgskými nanosondami deaktivovat její bioneurální obvody.

  Bomba odhalila i lest posádky a zneškodnila Sedmou, která měla přeprogramovanými borgskými nanosondami deaktivovat její bioneurální obvody.

  Harry se cítí zodpovědný a neustále s bombou mluví. Věří, že by stejně jako Doktor mohla překonat své programování. Bomba je ale velice tvrdohlavá.

  Harry se cítí zodpovědný a neustále s bombou mluví. Věří, že by stejně jako Doktor mohla překonat své programování. Bomba je ale velice tvrdohlavá.

  V jejích poškozených souborech se našel rozkaz zrušit misi i potvrzovací kódy rozkazu. Byla jednou z 34 omylem odpálených střel. To vše bombu přeci jen přesvědčilo.

  V jejích poškozených souborech se našel rozkaz zrušit misi i potvrzovací kódy rozkazu. Byla jednou z 34 omylem odpálených střel. To vše bombu přeci jen přesvědčilo.

  Ostatní střely ji vystopovaly a berou ji do vleku. Celý roj míří na Selenia Prime. Cestou ale bomba, která pobývala na Voyageru, exploduje a všechny své kolegyně zničí.

  Ostatní střely ji vystopovaly a berou ji do vleku. Celý roj míří na Selenia Prime. Cestou ale bomba, která pobývala na Voyageru, exploduje a všechny své kolegyně zničí.

 • V kostce

  Označení:
  5x25, #119
  Český název:
  Bomba
  Premiéra:
  19. 5. 1999
  Autor:
  Brannon Braga
  Režie:
  Kretchmer John
  Hodnocení:

  3,3/5 (18 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • McKenzie Westmore (praporčík Jenkins)
  • Steve Dennis (mimozemšťan)
  • ad.
 • Reference

  druhy
  druh z planety Selenia Prime
  postavy
  Jenkinsová, Onquanii
 • Zajímavosti

  Hostující herci

  Režiséři

  • John Kretchmer režíroval také epizodu DS9 A Simple Investigation. Podílel se například na seriálech Strážce moře, Martial Law, Herkules, Xena nebo Viper.
<<< Relativity Equinox, Part I >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries