lcars
logo
<<< Defiant Past Tense, Part I >>>

Fascination

 • Základní informace

  Synopse

  Bajoranská oslava na stanici je pozadím nevysvětlitelné epidemie překvapivé romantické přitažlivosti mezi posádkou.

  Galerie

  Paní Troi se jako vyslankyně Betazedu účastní bajorského Festivalu vděčnosti na stanici. Ihned po svém příletu vyhledá Oda a k jeho hrůze mu slibuje, že ho už nikdy neopustí.

  Paní Troi se jako vyslankyně Betazedu účastní bajorského Festivalu vděčnosti na stanici. Ihned po svém příletu vyhledá Oda a k jeho hrůze mu slibuje, že ho už nikdy neopustí.

  Z Bajoru přiletěla na pouhé dva dny Keiko s Molly. Keiko je unavená a oba manželé se zaplétají do stále hlubšího nedorozumění.

  Z Bajoru přiletěla na pouhé dva dny Keiko s Molly. Keiko je unavená a oba manželé se zaplétají do stále hlubšího nedorozumění.

  Kira Festivalu předsedá. Zahajuje ho zapálením symbolických očistných ohňů.

  Kira Festivalu předsedá. Zahajuje ho zapálením symbolických očistných ohňů.

  Lwaxana s Odem po zahájení odcházejí a Jake pocítí chvilkovou bolest hlavy, když jdou kolem něj. Krátce poté zapomíná na Mardah a začíná pronásledovat Kiru.

  Lwaxana s Odem po zahájení odcházejí a Jake pocítí chvilkovou bolest hlavy, když jdou kolem něj. Krátce poté zapomíná na Mardah a začíná pronásledovat Kiru.

  Vedek Bareil přiletěl strávit krátký čas s Kirou, náhle ale nemůže být ani chvilku bez Jadzie, kterou vlastně nemá moc rád.

  Vedek Bareil přiletěl strávit krátký čas s Kirou, náhle ale nemůže být ani chvilku bez Jadzie, kterou vlastně nemá moc rád.

  Jadzia se před ním skryla k Siskovi, který připravuje večerní party. Chová se tak podivně, že ji Sisko odvede do ošetřovny, ovšem doktor Bashir nenajde vůbec nic neobvyklého.

  Jadzia se před ním skryla k Siskovi, který připravuje večerní party. Chová se tak podivně, že ji Sisko odvede do ošetřovny, ovšem doktor Bashir nenajde vůbec nic neobvyklého.

  Bashir na Festivalu vidí, že se něco děje a že by měl pátrat dál. Cestou na ošetřovnu on a Kira projdou kolem Lwaxany a v ošetřovně se už nedokážou ovládnout.

  Bashir na Festivalu vidí, že se něco děje a že by měl pátrat dál. Cestou na ošetřovnu on a Kira projdou kolem Lwaxany a v ošetřovně se už nedokážou ovládnout.

  O'Brien Keiko nabídl, že se s ní přestěhuje na Bajor, aby mohli být spolu. Keiko je z jeho gesta šťastná, ale odmítá. Oba si znovu uvědomili, jak moc se milují.

  O'Brien Keiko nabídl, že se s ní přestěhuje na Bajor, aby mohli být spolu. Keiko je z jeho gesta šťastná, ale odmítá. Oba si znovu uvědomili, jak moc se milují.

  Situace na party se vyostří až ve rvačku a vrchol všemu nasadí Quark, kterého zasáhla projekce citů od Lwaxany. Nabízí zděšené Keiko manželství.

  Situace na party se vyostří až ve rvačku a vrchol všemu nasadí Quark, kterého zasáhla projekce citů od Lwaxany. Nabízí zděšené Keiko manželství.

  Doktor Bashir naštěstí i ve svém stavu dokázal zjistit, o co jde. Lwaxana není šťastná, tato snadno léčitelná zandhijská horečka ji definitivně zařadila mezi starší Betazoidy.

  Doktor Bashir naštěstí i ve svém stavu dokázal zjistit, o co jde. Lwaxana není šťastná, tato snadno léčitelná zandhijská horečka ji definitivně zařadila mezi starší Betazoidy.

 • V kostce

  Označení:
  3x10, #56
  Český název:
  Okouzlení
  Premiéra:
  28. 11. 1994
  Autor:
  Behr Ira Steven & Crocker James
  Režie:
  Brooks Avery
  Hodnocení:

  3,2/5 (14 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Majel Barrett (Lwaxana Troi)
  • Philip Anglim (Vedek Bareil)
  • Rosalind Chao (Keiko)
  • ad.
 • Reference

  druhy
  druh z planety Regulus III
  postavy
  Ermat Zimm, O'Brien Miles Edward, Redab, Sebarr
  civilizace a kultura
  Vědecká akademie
 • Zajímavosti

  Hostující herci

  • Philip Anglim (Vedek Bareil) hostoval např. v seriálu Millennium a hrál také roli Franze Kafky v německém filmu Milena o osudech Kafkovy lásky Mileny Jesenské.

  Režiséři

  • Avery Brooks, představitel kapitána Sisky, pro DS9 režíroval celkem 10 epizod 2. až 7. sezóny.
<<< Defiant Past Tense, Part I >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries