lcars
logo

Druhy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Vothové

Anglicky:

Voth

Vzhled:

humanoidní

Kvadrant:

Delta / Alfa

Domovský svět:

(Země)

Členství ve Federaci:

ne

Zástupci:

Gegen, Veer, Odala a další - Zobrazit seznam zástupců (5)

Gegen Forra, Gegen Frola, Hulak, Odala, Veer Tova

Poprvé na obrazovce:

VOY Distant Origin

Poprvé ve světě ST:

VOY Distant Origin


Vothové jsou studenokrevný druh, který se vyvinul z pozemských pravěkých ještěrů. U jednoho druhu ještěrů se vyvinula inteligence, posléze civilizace a technologie do té míry, že dokázali opustit Zemi ještě před její katastrofickou srážkou s asteroidem před 65 milióny let.

Jejich společenská paměť sahá do doby před zhruba 20 milióny let. To už byli v Delta kvadrantu a byli daleko široko nejvyvinutějším druhem, proto také všechny teplokrevné druhy považují za méněcenné. Povědomost o vzdáleném původu se ztratila a oni jsou naopak velmi hrdí na to, že jsou místním druhem.

Ve 24. století jsou technologicky na mimořádně vysoké úrovni. Disponují například transwarpem a maskováním na bázi fázového posunu, a to i v miniaturizované formě osobního maskování.

V posledních desetiletích se začala šířit teorie o vzdáleném původu, zřejmě zejména proto, že nikdo nebyl schopen najít planetu, na níž se vyvinuli. Politické kruhy se všemožně snaží tuto teorii zdiskreditovat v obavě, že vědomí, že jsou přistěhovalci, by mohlo destabilizovat společnost.

Roku 2373 našel paleontolog profesor Gegen kosterní pozůstatky člena posádky USS Voyager Hogana. Analýzou DNA zjistil, že jeho a vothská DNA se shodují ve 47 znacích, což považoval za důkaz, že planeta, z níž pocházel Hogan, je nutně také planetou, z níž pocházejí Vothové. Tyto důkazy ani živý důkaz v osobě komandéra Chakotaye však nezměnily přístup ministerstva Starších a profesor Gegen byl nucen svou teorii prohlásit za mylnou.

Vothský muž
Vothský muž
Vothská žena
Vothská žena
Vothské písmo
Vothské písmo
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X