lcars
logo
divider
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
<<< Kosinski Koss Yedrin >>> divider

Koss

Koss
Druh:
Vulkanec
Pohlaví:
muž
Narození:
Vulkan
Povolání:
není známo
Rodinný stav:

ženatý

Rodina

otec:

jméno neznámé, starší administrátor

manželka:
T'Pol
tchýně:
T'Les

Další důležité osoby

T'Pol, vědecký důstojník na Enterprise NX-01

Další informace

Účinkování:
ENT Breaking the Ice a další
Představitel:
Michael Reilly Burke

Kariéra

před 2151

Je snoubencem T'Pol, ovšem není jasné, jak hluboké jejich zasnoubení bylo ani kdy k němu došlo. Není pravděpodobné, že by s ní byl v dětském věku mentálně propojen, protože splynutí mysli praktikovala v 22. století pouze menšina Vulkanců, tato praktika byla považována za nevhodné chování a opovrhována (viz epizoda ENT Stigma).

2151

Z blíže nespecifikovaných důvodů posílá po Vanikovi, kapitánovi lodi Ti'Mur, naléhavou výzvu T'Pol, která je v té době přidělena jako vulkanský pozorovatel a vědecký důstojník na Enterprise NX-01 kapitána Archera, aby se okamžitě vrátila na Vulkan, jinak že jejich zasnoubení bude zrušeno. T'Pol jeho výzvy neuposlechla (viz epizoda ENT Breaking the Ice).

2154

V okamžiku, kdy se dozvídá, že T'Pol je na Vulkanu na návštěvě své matky T'Les, ji vyhledá a trvá na svatbě. Když T'Pol odmítá, slibuje jí, že s pomocí svého vlivného otce, staršího administrátora, docílí rehabilitace T'Les, která byla nucena odejít z Vědecké akademie kvůli podílu své dcery na zničení kláštera na P'Jem, pokud se za něj T'Pol provdá. Ta to považuje za svou povinnost a obřad je proveden ještě během její jarní návštěvy. Vztah T'Pol ke komandéru Tuckerovi mu nevadí a souhlasí i s tím, že T'Pol s ním prozatím nebude žít na Vulkanu, nýbrž že se vrátí do služby na Enterprise NX-01 kapitána Archera (viz epizoda ENT Home).

Zanedlouho poté ho vyhledá T'Les a požádá ho, aby své ženě předal rodinný šperk, medailón IDIC. Učiní tak, když Enterprise NX-01 kapitána Archera přiletí k Vulkanu, aby vyšetřila bombový atentát v ambasádě Země, při němž zahynul mimo jiné admirál Forrest (viz epizoda ENT The Forge).

Je kontaktován kapitánem Archerem majícím v sobě Surakovu katru, když se spolu s T'Pau, po smrti Syrrana vůdkyní syrranitů, snaží dopravit Kir'Sharu obsahující originály Surakových spisů do sídla Vysokého velení, a poskytuje kódy pro transportér. Když se dozví, že při útoku na svatyni T'Karath zahynula T'Les, propouští T'Pol z manželství, protože si je dobře vědom faktu, že se za něj T'Pol vdala pouze proto, že to považovala za svou povinnost vůči matce (viz epizoda ENT Kir'Shara).

Obrázky

Koss
Koss
Koss
Koss
Koss
Koss
Koss
Koss
Koss
Koss
divider <<< Kosinski Koss Yedrin >>>
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
divider

© 2000–2020 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries