divider
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
<<< Stalin Josif Visaironovič Stanislavsky Konstantin Sergejevič >>> divider

Stamets Paul

Stamets Paul
Druh:
Pozemšťan
Pohlaví:
muž
Povolání:
nadporučík Hvězdné flotily, šéfinženýr, astromykolog
Rodinný stav:

není známo

Důležité osoby

Hugh Culber, partner

Další informace

Účinkování:

Star Trek: DSC

Představitel:
Anthony Rapp
Poznámky a zajímavosti:

Postava je pojmenována po skutečném americkém mykologovi Paulu Stametsovi

Kariéra

2244

Stamets se svým přítelem Straalem začínají svůj výzkum myceliální sítě a sporového pohonu (viz epizoda DSC Context Is for Kings).

2256

Po vypuknutí války s Klingony převzala výzkum Hvězdná flotila. Stamets byl jmenován vedoucím výzkumného týmu na USS Discovery, kam byl přidělen jako šéfinženýr v hodnosti poručíka (viz epizoda DSC Context Is for Kings).

Po objevení želvuščiny schopnosti navigovat loď v myceliální síti dokázal společně s týmem na Discovery aplikovat potřebnou DNA na sebe. To mu umožnilo navigovat loď při použití sporového pohonu. Byl tak jediným člověkem schopným navigovat v myceliální síti (viz epizoda DSC Choose Your Pain).

Z důvodu manipulace se svou DNA byl schopen vnímat změny v časové linii, a proto si jako jediný pamatoval, že se loď při útoku Harryho Mudda nalézá v časové smyčce (viz epizoda DSC Magic to Make the Sanest Man Go Mad). 

Když jeho protějšek ze zrcadlového vesmíru infikoval myceliální síť a kapitán Lorca použil Discovery k dimenzionálnímu skoku, uvízlo Stametsovo vědomí v myceliální síti. Zde se setkal se svým nedávno zesnulým partnerem Hughem (viz epizoda DSC Vaulting Ambition).

Díky tomu, že byl jediným, kdo navigoval loď v myceliální síti, dokázal - jak sám řekl - „vidět hvězdy jako nikdo jiný“. Bohužel se ukázalo, že používání sporového pohonu není bez následků a poručíka Stametse navigování zdravotně ovlivňuje (viz epizoda DSC Into the Forest I Go).

2257

Za podílení se na ukončení války byl vyznamenán medailí cti a povýšen do hodnosti nadporučíka (viz epizoda DSC Will You Take My Hand?). 

Bylo mu nabídnuto místo učitele na Vulkanské vědecké akademii, které chtěl přijmout, protože vše na lodi mu připomínalo zesnulého Hugha (viz epizoda DSC Brother). Nakonec však na lodi zůstal.

divider <<< Stalin Josif Visaironovič Stanislavsky Konstantin Sergejevič >>>
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
divider

© 2000–2020 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries