divider
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
<<< Uhura Nyota Uhura Nyota (zrcadlový vesmír) >>> divider

Uhura Nyota  (alternativní realita)

Uhura Nyota (alternativní realita)
Druh:
Pozemšťan
Pohlaví:
žena
Narození:
Země
Povolání:
důstojník Hvězdné flotily
Rodinný stav:

svobodná

Další informace

Účinkování:
film Star Trek
Představitel:
Zoë Saldana

Kariéra

2255

Vstoupila do Hvězdné flotily a začala studovat její Akademii. Ještě před odletem nových kadetů z loděnice v Riverside, Iowa na Akademii se seznámila s Jimem Kirkem, který s ní v baru Shipyard Bar (Bar u loděnice) flirtoval. Byla také přítomna Kirkově rvačce s několika kadety.

před 2258

Při studiu se specializovala na xenolingvistiku, pro kterou byla mimořádně nadaná, a na komunikace. Romanticky se zajímala o mladého vulkanského instruktora, komandéra Spocka.

2258

Jako komunikační důstojník se zúčastnila Kirkova třetího pokusu zdolat neporazitelný test Kobayashi Maru. Kirk ho tentokrát porazil, a to proto, že ho přeprogramoval.

Zachytila a rozluštila zprávu v klingonštině, z níž vyplynulo, že u vězeňského asteroidu Rura Penthe napadla neznámá romulanská loď 47 klingonských válečných ptáků a všechny je zničila.

Když bylo na Zemi zachyceno volání o pomoc z Vulkanu a všechny disponibilní lodě i personál včetně kadetů se připravovaly na odlet, byla přidělena na USS Farragut. Uhura si byla dobře vědoma svých vynikajících výsledků a vymohla si na komandéru Spockovi převelení na USS Enterprise kapitána Pikea, zcela novou a nejlepší loď.

Cestou k Vulkanu ji kapitán Pike povýšil na hlavního komunikačního důstojníka, protože poručík Hawkins, který byl na toto místo zařazen, si nebyl jist, jestli rozezná vulkanštinu od romulanštiny. Uhura na rozdíl od něj plynně ovládala všechny tři romulanské dialekty (viz film Star Trek).

2259

Byla součástí posádky Enterprise NCC-1701 kapitána Kirka při její snaze zastavit erupci vulkánu na planetě Nibiru.

Podílela se na úkolu zastavit Johna Harrisona alias Khana Nooniena Singha, geneticky vylepšeného člověka z 20. století. Když se podařilo Khana zatknout, dopravila ho na ošetřovnu Enterprise, kde transfúze jeho krve zachránila život kapitánu Kirkovi, který umíral na otravu radiací (viz film Star Trek Into Darkness).

Obrázky

 • Nyota Uhura
  Nyota Uhura
 • Nyota Uhura
  Nyota Uhura
 • Nyota Uhura
  Nyota Uhura
 • Nyota Uhura
  Nyota Uhura
divider <<< Uhura Nyota Uhura Nyota (zrcadlový vesmír) >>>
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
divider

© 2000–2021 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries