Gallatin

Gallatin

Známý též jako: Gal'na

Druh:
So'na
Pohlaví:
muž
Narození:
před 2275 - Ba'ku
Povolání:
subahdar
Rodinný stav:
není známo

Další informace

Účinkování:
film Star Trek: Insurrection
Představitel:
Gregg Henry

Kariéra

před 2275

Narodil se jako Gal'na na planetě Ba'ku. Patřil ke skupině mladých jedinců, kteří toužili cestovat vesmírem a zkoumat galaxii, což bylo v příkrém rozporu s filozofií Ba'ku, kteří dobrovolně zvolili prostý život blízký přírodě a vzdali se moderních technologií.

2275

Poté, co se pod vedením Ro'tina neúspěšně pokusili získat vládu nad obyvateli, byl spolu se svými společníky vykázán do exilu. Všichni si změnili jména, stal se z nich nomádský druh říkající si Son'a a on se s titulem subahdar stal zástupcem Ro'tina, který si nyní říkal Ru'afo. Svůj původ pečlivě tajili i před svými spojenci.

2375

Podporoval svého velitele ve snaze odčerpat z planety Ba'ku metafázové záření, které její obyvatele činilo téměř nesmrtelnými. Tento plán by planetu učinil neobyvatelnou. Proti tomuto plánu, na němž se podílel i admirál Hvězdné flotily Dougherty, se postavila posádka USS Enterprise-E kapitána Picarda. Když se Picarda podařilo zajmout, dostal od Ru'afa rozkaz, aby ho popravil. Picard mu to ale dokázal rozmluvit poukázáním na skutečnost, že tím, že Ru'aovi pomáhá, se stává vrahem několika set Ba'ku a své vlastní rodiny. Gallatin potom Picardovi poskytl informaci, jak vyřadit z provozu kolektor záření. Po Ru'afově smrti byl mezi těmi, kteří si zvolili návrat na svou rodnou planetu.

Obrázky

  • Subahdar Gallatin
    Subahdar Gallatin
divider
< Galis Blin Galli-Curci Amelita >
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
divider

© 2000–2021 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries (Casperium)