lcars
logo
divider
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
<<< Taylor Taylorová Jane >>> divider

Taylorová Gillian dr.

Taylorová Gillian dr.
Druh:
Pozemšťan
Pohlaví:
žena
Narození:
cca 1955 - Země
Povolání:
biolog
Rodinný stav:

svobodná

Další informace

Účinkování:
film Star Trek IV: The Voyage Home
Představitel:
Catherine Hicks

Kariéra

1986

Doktorka Gillian Taylorová byla zástupkyní Boba Briggse, ředitele Institutu pro výzkum kytovců v San Francisku, Země. Starala se zejména o dva keporkaky, George a Gracie, kteří tam byli vychováni a drženi v zajetí.

V Institutu se seznámila s admirálem Kirkem a Spockem, kteří přicestovali z budoucnosti a měli v úmyslu obě velryby unést do roku 2286, aby uchránili lidstvo před účinky sondy, která na Zemi nenašla velrybí civilizaci. Sice jim nevěřila, že jsou z budoucnosti, ale obrátila se ke Kirkovi s prosbou o pomoc, když byly velryby vypuštěny do volného oceánu, protože věděla, že jsou snadnou kořistí velrybářů. Na palubě klingonského dravce HMS Bounty (viz film Star Trek III: The Search for Spock) byla o své vůli převezena do roku 2286.

2286

Byla přidělena na vědeckou loď, protože ve 23. století byla jediná, kdo měl s velrybami zkušenosti. Ona sama musela dohnat 300 let nejen vědeckého, ale také technického, společenského a kulturního vývoje. O jejích dalších osudech bohužel nejsou k dispozici žádné informace (viz film Star Trek IV: The Voyage Home).

Obrázky

Doktorka Gillian Taylorová
Doktorka Gillian Taylorová
divider <<< Taylor Taylorová Jane >>>
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
divider

© 2000–2020 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries