divider
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
<<< Burke John Burkus >>> divider

Burke Maxwell

Burke Maxwell
Druh:
Pozemšťan
Pohlaví:
muž
Úmrtí:
2375 - USS Equinox
Povolání:
důstojník Hvězdné flotily
Rodinný stav:
není známo

Další informace

Účinkování:
VOY Equinox
Představitel:
Titus Welliver

Kariéra

cca 2365

Při studiu na Akademii Hvězdné flotily byl spolužákem a blízkým přítelem B'Elanny Torres, budoucí Makistky a šéfinženýrky USS Voyager kapitána Janewayové. Uvažoval v té době, že z Akademie odejde. Přezdíval B'Elanně BLT, což byla zkratka za bacon (slanina), lettuce (salát), tomato (rajče). B'Elanně z té doby údajně zůstal jeho modrý svetr.

2370

Stal se šéfem bezpečnosti na vědecké lodi USS Equinox kapitána Rudolpha Ransoma. Byl na palubě, když loď unesl paprsek bytosti zvané Ochránce do Delta kvadrantu.

před 2375

Když byl při jedné z mnoha bitev, kterými Equinox prošel, zabit první důstojník, byl povýšen na jeho pozici.

Byl velkým zastáncem praktiky na Equinoxu, totiž zabíjení nukleogenických bytostí z jiné dimenze a využívání jejich pozůstatků k posílení warp pohonu. Equinox si v důsledku toho vysloužil téměř nepřetržité útoky těchto bytostí, které posádku dále zdecimovaly.

2375

Při jednom z útoků vyslal Equinox nouzový signál a odpověděl mu USS Voyager kapitána Janewayové. Poté, co přijali pohostinství na Voyageru, naplánovali, jak získají jeho generátor pole, a také to provedli, odletěli a zanechali Voyager bezbranný. Když kapitán Janewayová potom zahnala kapitána Ransoma do úzkých a ten souhlasil, že se vzdá, byl vášnivě proti tomu a zbavil Ransoma velení. Šéfinženýrka Gilmoreová ale kapitánovi pomohla kontaktovat Voyager, domluvit kapitulaci a transportovat na Voyager ty členy posádky, kteří chtěli. On sám transport odmítl a spolu s poručíkem Thompsonem a dalšími dvěma členy posádky byl zabit nukleogenickými bytostmi, když se pokoušeli dostat do hangáru raketoplánů.

Obrázky

 • Maxwell Burke
  Maxwell Burke
 • Maxwell Burke
  Maxwell Burke
 • Maxwell Burke
  Maxwell Burke
 • Maxwell Burke
  Maxwell Burke
 • Maxwell Burke
  Maxwell Burke
divider <<< Burke John Burkus >>>
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
divider

© 2000–2021 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries