divider
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
<<< planeta Koinonianů Planeta Strážce věčnosti >>> divider

Planeta Miri

Anglicky:
Miri's planet
Třída:
M
Kvadrant:
Alfa nebo Beta
Soustava:
není známo
Satelity:
není známo
Federace:
ne
Obyvatelé:
obydlená planeta
Výskyt:
TOS Miri

Popis

Planeta zvaná planeta Miri je třetí planeta nejmenované hvězdné soustavy v kvadrantu Alfa nebo Beta, vzdálená zhruba 900 světelných let od Sluneční soustavy. Jedná se o planetu třídy M, která je k nerozeznání podobná Zemi ve všech aspektech: velikost, složení atmosféry, rozložení a tvary kontinentů, obyvatelé a s největší pravděpodobností i rostliny a zvířata. Je to dokonalý příklad potvrzující Hodgkinův zákon o paralelním planetárního vývoje. Není ovšem známo, zda paralelní vývoj sahal až tak daleko, že by planeta měla rovněž měsíc jako Země.

Historie

2. polovina 20. století

Vědci se snažili vyvinout látku prodlužující život, ovšem experiment se nepovedl. Místo toho vyrobili umělý virus, který bez výjimky napadal všechny jedince, kteří vstoupili do puberty. Nemoc pak měla velmi rychlý postup a projevovala se ošklivými modrými skvrnami a nakonec postihla nervový systém, nakažení začali být velice agresivní, zešíleli a velmi rychle zemřeli. Na planetě zůstaly pouze děti, které velice pomalu stárly.

Planeta se nazývá podle dívky Miri, která se roku 2266 spřátelila s výsadkem z USS Enterprise, zejména s kapitánem Kirkem.

2266

Planetu objevila posádka USS Enterprise kapitána Kirka, když zachytila automatický nouzový signál. Výsadek na planetě objevil skupinu dětí starých zhruba 300 let, z nichž dvě zemřely po dobu jeho pobytu a u jedné dívky se projevila infekce. Celý výsadek se rychle nakazil a doktor McCoy a Spock museli rychle najít lék, dřív než všichni zemřou. Vakcína, kterou doktor McCoy vyvinul, pak zachránila i všechny zbylé děti. Není známo, zda cenou za uzdravení byla ztráta extrémní dlouhověkosti.

Obrázky

 • Planeta Miri
  Planeta Miri
 • Planeta Miri
  Planeta Miri
 • Planeta Miri
  Planeta Miri
 • Planeta Miri
  Planeta Miri
 • Planeta Miri
  Planeta Miri
divider <<< planeta Koinonianů Planeta Strážce věčnosti >>>
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
divider

© 2000–2020 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries