divider
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
<<< Star Trek on the Brain: Alien Minds, Human Minds Star Trek The Classic Episodes: Volume 2 >>> divider

Star Trek The Classic Episodes: Volume 1

Původní název:
Star Trek The Classic Episodes: Volume 1
Autor:
různí autoři;Blish, James (sestavení);Lawrence, A. J. (sestavení)
Vydavatel (USA):
Bantam Books
Rok vydání (USA):
1991
Český název:
Star Trek: Klasické příběhy 01
Druh:
Povidky
Série:
SST

 • Where No Man Has Gone Before (Kam ještě žádný člověk nevkročil – Peeples Samuel A.) – Při průletu vnějším okrajem galaxie projde Gary Mitchell a dr. Dehnerová zvláštní transformací a začnou se u nich rychle rozvíjet neuvěřitelné schopnosti psí. Kirk musí zastavit monstrum, jímž se stává jeho blízký přítel Mitchell, dřív, než bude příliš silné.
 • The Corbomite Maneuver (Tah s korbomitem – Sohl Jerry) – Enterprise potkává zvláštní a děsivou bytost známou jako Balok a Kirk se musí uchýlit k vychytralému bluffu, aby svoji loď zachránil. Zdání však může klamat a ukáže se, že Balok je spíš přítel než hrozba.
 • The Enemy Within (Úhlavní nepřítel - Matheson Richard) – Závada transportéru rozdělí Kirka na dvě bytosti: jednu jemnou, druhou divokou a zlou. Když „dobrý“ Kirk zjistí, že potřebuje svoji druhou polovinu, aby neztratil schopnost velet, musí udělat vše pro to, aby se s ní opět spojil.
 • The Man Trap (Nepravý McCoy – Johnson George Clayton) – Doktor McCoy se na planetě M113 setkává se svojí starou láskou Nancy, ale je kolem ní něco podivného: členy posádky něco vraždí a vysává z jejich těl sůl.
 • The Naked Time (Obnažený čas - Daniels Marc) – Posádku Enterprise rychle zachvacuje podivná choroba, která je nutí projevovat své skryté emoce a touhy, zatímco Enterprise je bezmocně přitahována k hroutící se planetě.
 • Charlie X (Charlieho zákon - Roddenberry Gene & Fontana D. C.) – Dospívající lidský chlapec Charlie Evans, kterého vychovala cizí rasa, která mu dala nadpřirozené schopnosti, není schopen návratu do normální lidské společnosti.
 • Balance of Terror (Rovnováha hrůzy - Schneider Paul) – Romulanský válečný dravec zaútočil na základy Federace poblíž Neutrální zóny, čímž zahájil nebezpečnou hru na kočku a myš s Enterprise.
 • What Are Little Girls Made Of? (Z čehopak se vyrábějí děvčátka? - Bloch Robert) – Enterprise, pátrající po exobiologovi dr. Rogeru Kirbym, bývalým snoubencem sestry Chapelové, zjišťuje, že zkonstruoval androidy a sám si dal tělo androida v úmyslu nahradit klíčové vůdce Federace jejich duplikáty.
 • Dagger of the Mind (Ostří mysli - Bar-David S.) – Kirk a lodní psychiatrička dr. Helen Noelová navštěvují kolonii na Tantalu, kde žije několik posledních duševně nemocných pacientů Federace. Šéf kolonie ale skrývá strašný přístroj na vymývání mozků.
 • Miri (Miri - Spies Adrian) – Enterprise objeví planetu, jejímiž jedinými obyvateli jsou děti. Jsou ve skutečnosti stovky let staré a jsou postiženy smrtelnou chorobou. Dr. McCoy, který se nakazí stejně jako celý výsadkový tým, zuřivě hledá lék, zatímco se Kirk, Spock a Randová potýkají s dětmi.
 • The Conscience of the King (Svědomí krále - Trivers Barry) – Kirk se domnívá, že vedoucí Shakespearovského souboru je Kodos Kat, který před dvaceti lety spáchal hrůzný zločin proti lidskosti na Tauru IV. Když Kirk zůstane naživu jako poslední z žijících svědků, je jasné, že jeho život je ve velkém nebezpečí.
 • The Galileo Seven (Sedm z Galilea - Crawford Oliver & Bar-David S.) – Po nouzovém přistání raketoplánu na nehostinné planetě s nebezpečnými primitivními obyvateli velí Spock skupině šesti mužů, jimž se jeho přístup a metody nezamlouvají.
 • Court-Martial (Vojenský soud - Mankiewicz Don M. & Carabatsos Steven W.) – Kirk musí bojovat o svoji kariéru před soudem, když je obviněn, že zavraždil svého důstojníka poručíka Finneyho. Svědčí proti němu záznamy počítače, Spock ale prokáže, že počítačové záznamy jsou zfalšované.
 • The Menagerie (Zvěřinec - Roddenberry Gene) – Spock navzdory hrozbě trestu smrti unese Enterprise, aby se pokusil vrátit svého zcela ochrnutého bývalého kapitána Christophera Pika na Talos IV, karanténní planetu, kde bude Pike žít spokojený život v iluzích.
 • Shore Leave (Dovolená - Sturgeon Theodore) – Unavená posádka Enterprise si užívá na mírumilovné, idylické planetě. Iluze ráje se však mění ve smrtelné nebezpečí, když se začnou realizovat jejich myšlenky a představy.
 • The Squire of Gothos (Zeman z Gothosu - Schneider Paul) – Kirk a výsadkový tým jsou vydáni na milost a nemilost Trelanovi, bytosti, která má moc přetvářet hmotu, jak se jí hodí, a která na důstojníky Enterprise pohlíží jako na hračky.
 • Arena (Aréna - Brown Frederic & Coon Gene L.) – Ve snaze pomstít masakr na základně Federace pronásleduje Kirk loď plazovitých Gornů do neprozkoumané oblasti galaxie. Tam přinutí všemocní Metroni Kirka a Gornského kapitána bojovat až do smrti jednoho z nich.
 • The Alternative Factor (Alternativní faktor - Ingalls Don) – Enterprise nachází Lazara na pusté planetě a brzy zjišťuje, že bojuje na život a na smrt se svým zlým dvojníkem z paralelního antihmotového vesmíru.
 • Tomorrow is Yesterday (Zítra je včera - Fontana D. C.) – Enterprise se dostane zpět časem na oběžnou dráhu kolem Země v 60. letech 20. století a je pokládána za UFO. Kirk je nucen přenést pilota stíhačky na palubu a zničit všechna svědectví o jejich přítomnosti.
 • The Return of the Archons (Návrat Archonců - Sobelman Boris) – Sulu se vrací z výsadkové mise na Betě III ve stavu bezduché blaženosti. Ukazuje se, že veškerá populace žije v podobném stavu a poslouchá „vůli Landru“. Kirk přísahá, že u obyvatel obnoví svobodu myšlení.
 • A Taste of Armageddon (Chuť Armageddonu - Hammer Robert & Coon Gene L.) – Eminiar VII je válčící planeta, je to ovšem válka, která se vede pouze počítači, která však přesto stojí miliony životů. Má-li být nějaká naděje na mír, musí Kirk vůdcům připomenout hrůzy pravé války.
 • Space Seed (Vesmírná setba - Coon Gene L. & Wilbur Carey) – Enterprise objeví vesmírnou loď Botany Bay z konce 20. století, na jejíž palubě jsou kryogenicky zmražení geneticky zdokonalení muži a ženy. Vedeni bývalým tyranem Khanem jsou tito superlidé rozhodnuti zmocnit se Enterprise.
 • This Side of Paradise (Tato strana ráje - Fontana D. C.) – Kolonisté na Omicronu Ceti III, ačkoliv by měli být mrtví, jsou živi a zdrávi díly sporám. Spory brzy začnou ovlivňovat posádku Enterprise včetně Spocka.
 • The Devil in the Dark (Hrozba z temnoty - Coon Gene L.) – Dělníky důlní kolonie na Janusu IV vraždí bytost procházející skálou, které je láká do svých tunelů. Enterprise je povolána, aby bytost zničila, ale Kirk a Spock zjišťují, že je to inteligentní bytost Horta, jejíž útoky byly vyprovokované a oprávněné.
 • Errand of Mercy (Záchranné poslání - Coon Gene L.) – Klingoni zahajují okupaci primitivní planety Organia a Kirk a Spock v přestrojení za domorodce se pokouší přesvědčit pacifistickou radu, aby se planeta připojila k Federaci.
 • The City on the Edge of Forever (Město na pokraji věčnosti - Ellison Harlan) – Po náhodném předávkování kordrazinem proběhne McCoy Strážcem věčnosti, časovým portálem, do minulosti Země a nějak změní její budoucnost. Kirk a Spock ho následují do 30. let 20. století, aby dějiny bez ohledu na osobní oběti obnovili.
 • Operation - Annihilate! (Operace: Anihilovat! - Carabatsos Steven W.) – Populace na Denově je infikována parazity, kteří se zmocňují centrálního nervového systému. Parazity vzdorující všem známým způsobům destrukce je nutné zničit dřív, než se rozšíří po galaxii.

Obrázky

 • původní obálka
  původní obálka
divider <<< Star Trek on the Brain: Alien Minds, Human Minds Star Trek The Classic Episodes: Volume 2 >>>
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
divider

© 2000–2020 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries