lcars
logo
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
<<< Star Trek on the Brain: Alien Minds, Human Minds Star Trek The Classic Episodes: Volume 2 >>>

Star Trek The Classic Episodes: Volume 1

Původní název:
Star Trek The Classic Episodes: Volume 1
Autor:
různí autoři;Blish, James (sestavení);Lawrence, A. J. (sestavení)
Vydavatel (USA):
Bantam Books
Rok vydání (USA):
1991
Český název:
Star Trek: Klasické příběhy 01
Druh:
Povidky
Série:
SST

 • Where No Man Has Gone Before (Kam ještě žádný člověk nevkročil – Peeples Samuel A.) – Při průletu vnějším okrajem galaxie projde Gary Mitchell a dr. Dehnerová zvláštní transformací a začnou se u nich rychle rozvíjet neuvěřitelné schopnosti psí. Kirk musí zastavit monstrum, jímž se stává jeho blízký přítel Mitchell, dřív, než bude příliš silné.
 • The Corbomite Maneuver (Tah s korbomitem – Sohl Jerry) – Enterprise potkává zvláštní a děsivou bytost známou jako Balok a Kirk se musí uchýlit k vychytralému bluffu, aby svoji loď zachránil. Zdání však může klamat a ukáže se, že Balok je spíš přítel než hrozba.
 • The Enemy Within (Úhlavní nepřítel - Matheson Richard) – Závada transportéru rozdělí Kirka na dvě bytosti: jednu jemnou, druhou divokou a zlou. Když „dobrý“ Kirk zjistí, že potřebuje svoji druhou polovinu, aby neztratil schopnost velet, musí udělat vše pro to, aby se s ní opět spojil.
 • The Man Trap (Nepravý McCoy – Johnson George Clayton) – Doktor McCoy se na planetě M113 setkává se svojí starou láskou Nancy, ale je kolem ní něco podivného: členy posádky něco vraždí a vysává z jejich těl sůl.
 • The Naked Time (Obnažený čas - Daniels Marc) – Posádku Enterprise rychle zachvacuje podivná choroba, která je nutí projevovat své skryté emoce a touhy, zatímco Enterprise je bezmocně přitahována k hroutící se planetě.
 • Charlie X (Charlieho zákon - Roddenberry Gene & Fontana D. C.) – Dospívající lidský chlapec Charlie Evans, kterého vychovala cizí rasa, která mu dala nadpřirozené schopnosti, není schopen návratu do normální lidské společnosti.
 • Balance of Terror (Rovnováha hrůzy - Schneider Paul) – Romulanský válečný dravec zaútočil na základy Federace poblíž Neutrální zóny, čímž zahájil nebezpečnou hru na kočku a myš s Enterprise.
 • What Are Little Girls Made Of? (Z čehopak se vyrábějí děvčátka? - Bloch Robert) – Enterprise, pátrající po exobiologovi dr. Rogeru Kirbym, bývalým snoubencem sestry Chapelové, zjišťuje, že zkonstruoval androidy a sám si dal tělo androida v úmyslu nahradit klíčové vůdce Federace jejich duplikáty.
 • Dagger of the Mind (Ostří mysli - Bar-David S.) – Kirk a lodní psychiatrička dr. Helen Noelová navštěvují kolonii na Tantalu, kde žije několik posledních duševně nemocných pacientů Federace. Šéf kolonie ale skrývá strašný přístroj na vymývání mozků.
 • Miri (Miri - Spies Adrian) – Enterprise objeví planetu, jejímiž jedinými obyvateli jsou děti. Jsou ve skutečnosti stovky let staré a jsou postiženy smrtelnou chorobou. Dr. McCoy, který se nakazí stejně jako celý výsadkový tým, zuřivě hledá lék, zatímco se Kirk, Spock a Randová potýkají s dětmi.
 • The Conscience of the King (Svědomí krále - Trivers Barry) – Kirk se domnívá, že vedoucí Shakespearovského souboru je Kodos Kat, který před dvaceti lety spáchal hrůzný zločin proti lidskosti na Tauru IV. Když Kirk zůstane naživu jako poslední z žijících svědků, je jasné, že jeho život je ve velkém nebezpečí.
 • The Galileo Seven (Sedm z Galilea - Crawford Oliver & Bar-David S.) – Po nouzovém přistání raketoplánu na nehostinné planetě s nebezpečnými primitivními obyvateli velí Spock skupině šesti mužů, jimž se jeho přístup a metody nezamlouvají.
 • Court-Martial (Vojenský soud - Mankiewicz Don M. & Carabatsos Steven W.) – Kirk musí bojovat o svoji kariéru před soudem, když je obviněn, že zavraždil svého důstojníka poručíka Finneyho. Svědčí proti němu záznamy počítače, Spock ale prokáže, že počítačové záznamy jsou zfalšované.
 • The Menagerie (Zvěřinec - Roddenberry Gene) – Spock navzdory hrozbě trestu smrti unese Enterprise, aby se pokusil vrátit svého zcela ochrnutého bývalého kapitána Christophera Pika na Talos IV, karanténní planetu, kde bude Pike žít spokojený život v iluzích.
 • Shore Leave (Dovolená - Sturgeon Theodore) – Unavená posádka Enterprise si užívá na mírumilovné, idylické planetě. Iluze ráje se však mění ve smrtelné nebezpečí, když se začnou realizovat jejich myšlenky a představy.
 • The Squire of Gothos (Zeman z Gothosu - Schneider Paul) – Kirk a výsadkový tým jsou vydáni na milost a nemilost Trelanovi, bytosti, která má moc přetvářet hmotu, jak se jí hodí, a která na důstojníky Enterprise pohlíží jako na hračky.
 • Arena (Aréna - Brown Frederic & Coon Gene L.) – Ve snaze pomstít masakr na základně Federace pronásleduje Kirk loď plazovitých Gornů do neprozkoumané oblasti galaxie. Tam přinutí všemocní Metroni Kirka a Gornského kapitána bojovat až do smrti jednoho z nich.
 • The Alternative Factor (Alternativní faktor - Ingalls Don) – Enterprise nachází Lazara na pusté planetě a brzy zjišťuje, že bojuje na život a na smrt se svým zlým dvojníkem z paralelního antihmotového vesmíru.
 • Tomorrow is Yesterday (Zítra je včera - Fontana D. C.) – Enterprise se dostane zpět časem na oběžnou dráhu kolem Země v 60. letech 20. století a je pokládána za UFO. Kirk je nucen přenést pilota stíhačky na palubu a zničit všechna svědectví o jejich přítomnosti.
 • The Return of the Archons (Návrat Archonců - Sobelman Boris) – Sulu se vrací z výsadkové mise na Betě III ve stavu bezduché blaženosti. Ukazuje se, že veškerá populace žije v podobném stavu a poslouchá „vůli Landru“. Kirk přísahá, že u obyvatel obnoví svobodu myšlení.
 • A Taste of Armageddon (Chuť Armageddonu - Hammer Robert & Coon Gene L.) – Eminiar VII je válčící planeta, je to ovšem válka, která se vede pouze počítači, která však přesto stojí miliony životů. Má-li být nějaká naděje na mír, musí Kirk vůdcům připomenout hrůzy pravé války.
 • Space Seed (Vesmírná setba - Coon Gene L. & Wilbur Carey) – Enterprise objeví vesmírnou loď Botany Bay z konce 20. století, na jejíž palubě jsou kryogenicky zmražení geneticky zdokonalení muži a ženy. Vedeni bývalým tyranem Khanem jsou tito superlidé rozhodnuti zmocnit se Enterprise.
 • This Side of Paradise (Tato strana ráje - Fontana D. C.) – Kolonisté na Omicronu Ceti III, ačkoliv by měli být mrtví, jsou živi a zdrávi díly sporám. Spory brzy začnou ovlivňovat posádku Enterprise včetně Spocka.
 • The Devil in the Dark (Hrozba z temnoty - Coon Gene L.) – Dělníky důlní kolonie na Janusu IV vraždí bytost procházející skálou, které je láká do svých tunelů. Enterprise je povolána, aby bytost zničila, ale Kirk a Spock zjišťují, že je to inteligentní bytost Horta, jejíž útoky byly vyprovokované a oprávněné.
 • Errand of Mercy (Záchranné poslání - Coon Gene L.) – Klingoni zahajují okupaci primitivní planety Organia a Kirk a Spock v přestrojení za domorodce se pokouší přesvědčit pacifistickou radu, aby se planeta připojila k Federaci.
 • The City on the Edge of Forever (Město na pokraji věčnosti - Ellison Harlan) – Po náhodném předávkování kordrazinem proběhne McCoy Strážcem věčnosti, časovým portálem, do minulosti Země a nějak změní její budoucnost. Kirk a Spock ho následují do 30. let 20. století, aby dějiny bez ohledu na osobní oběti obnovili.
 • Operation - Annihilate! (Operace: Anihilovat! - Carabatsos Steven W.) – Populace na Denově je infikována parazity, kteří se zmocňují centrálního nervového systému. Parazity vzdorující všem známým způsobům destrukce je nutné zničit dřív, než se rozšíří po galaxii.

Obrázky

původní obálka
původní obálka
<<< Star Trek on the Brain: Alien Minds, Human Minds Star Trek The Classic Episodes: Volume 2 >>>
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries