lcars
logo
<<< Unimatrix Zero, Part II Drive >>>

Imperfection

 • Základní informace

  Synopse

  Na začátku se posádka rozloučí s borgskými dětmi, které až na Icheba odchází z Voyageru. Borgské implantáty Sedmé začnou degenerovat a Doktorovi se nedaří vytvořit náhradu. Jediné, co ji může zachránit, je Ichebův kortikální uzel, ten však Sedmá odmítá, neboť jeho odejmutí by mohlo Icheba zabít.

  Galerie

  Voyageru se podařilo kontaktovat Wysanty, kteří si odvádějí dvojčata a berou s sebou i Mezoti. Sedmá loučení nese velmi těžce, Icheb si všiml, že jí tekly slzy.
  Voyageru se podařilo kontaktovat Wysanty, kteří si odvádějí dvojčata a berou s sebou i Mezoti. Sedmá loučení nese velmi těžce, Icheb si všiml, že jí tekly slzy.
  Sedmá tvrdí, že to nebyla citová reakce, a Doktor to potvrdil. Nezjistil ale, že její kortikální uzel začíná selhávat a že Sedmá nemůže regenerovat, dokud se nezhroutila v jídelně.

  Sedmá tvrdí, že to nebyla citová reakce, a Doktor to potvrdil. Nezjistil ale, že její kortikální uzel začíná selhávat a že Sedmá nemůže regenerovat, dokud se nezhroutila v jídelně.

  Organismus Sedmé začal také odvrhovat borgské implantáty. Kortikální uzel nejde opravit, a tak je jediným řešením získat nový.

  Organismus Sedmé začal také odvrhovat borgské implantáty. Kortikální uzel nejde opravit, a tak je jediným řešením získat nový.

  V poli trosek po borgské lodi kapitán jeden získala a po menších problémech také dopravila na Voyager.

  V poli trosek po borgské lodi kapitán jeden získala a po menších problémech také dopravila na Voyager.

  Doktor se svým týmem začíná provádět simulace jeho náhrady,…

  Doktor se svým týmem začíná provádět simulace jeho náhrady,…

  …ty ale ukazují, že Sedmá s novým kortikálním uzlem zemře: Borg, z něhož ho vzali, byl příliš dlouho mrtvý.

  …ty ale ukazují, že Sedmá s novým kortikálním uzlem zemře: Borg, z něhož ho vzali, byl příliš dlouho mrtvý.

  Icheb je přesvědčen, že by se jeho organismus adaptoval na stav bez kortikálního uzlu, a začíná studovat svoje lékařské záznamy. Vypočítal, že pravděpodobnost, že přežije, je skoro 90 %,...

  Icheb je přesvědčen, že by se jeho organismus adaptoval na stav bez kortikálního uzlu, a začíná studovat svoje lékařské záznamy. Vypočítal, že pravděpodobnost, že přežije, je skoro 90 %,...

  ...a to je riziko, které i Doktor nakonec shledává přijatelným. Sedmá ale rezolutně odmítá žít díky možné smrti někoho jiného.

  ...a to je riziko, které i Doktor nakonec shledává přijatelným. Sedmá ale rezolutně odmítá žít díky možné smrti někoho jiného.

  Icheb to za všechny rozhodl. Naprogramoval regenerační výklenek, aby jeho kortikální uzel odpojil. Není mu sice nejlépe, ale žije a přežije.

  Icheb to za všechny rozhodl. Naprogramoval regenerační výklenek, aby jeho kortikální uzel odpojil. Není mu sice nejlépe, ale žije a přežije.

  Sedmá dostala nový uzel a také doporučení, aby se naučila přijímat pomoc svých přátel. Ichebovi slibuje, že ho připraví k přijímacím zkouškám na Akademii Hvězdné flotily.

  Sedmá dostala nový uzel a také doporučení, aby se naučila přijímat pomoc svých přátel. Ichebovi slibuje, že ho připraví k přijímacím zkouškám na Akademii Hvězdné flotily.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  54129.4

  Označení:
  7x02, #148
  Český název:
  Nedokonalost
  Premiéra:
  11. 10. 2000
  Autor:
  Andre Bormanis
  Režie:
  Livingston David
  Hodnocení:

  3,6/5 (17 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Manu Intiraymi (Icheb)
  • Marley S. McClean (Mezoti)
  • Michael McFall (mimozemšťan #1)
  • Debbie Grattan (Wysanti)
  • Kurt Wetherill (Azan)
  • Cody Wetherill (Rebi)
  • ad.
 • Reference

  postavy
  Bartlett J., Craigová Claudia J., Lyman J., McGarry L., Seaborn S., Young Charles, Ziegler T.
 • Zajímavosti

  Režiséři

  • David Livingston je dalším z významných režisérů žánru sci-fi. Režíroval celou řadu epizod TNG, DS9 i VOY, v poslední době už 3 epizody ENT. Kromě toho režíroval také jednotlivé epizody seriálů Sliders (Cesta do neznáma) nebo Seven Days (Sedm dní), na němž se podílel také jako producent.
<<< Unimatrix Zero, Part II Drive >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries