lcars
logo
<<< Prey The Killing Game, Part I >>>

Retrospect

 • Základní informace

  Synopse

  Falešné vzpomínky přimějí Sedmou z Devíti obvinit dealera zbraní, který je ve skutečnosti nevinný.

  Galerie

  Kapitán vyjednává o nákupu izokinetického děla. Entharan Kovin je velmi zdatný obchodník, ale je velmi přátelský.

  Kapitán vyjednává o nákupu izokinetického děla. Entharan Kovin je velmi zdatný obchodník, ale je velmi přátelský.

  Když dohlíží na instalaci děla ve strojovně, spolupracuje se Sedmou. Když se jí dotkne, srazí ho Sedmá ranou do nosu k zemi.

  Když dohlíží na instalaci děla ve strojovně, spolupracuje se Sedmou. Když se jí dotkne, srazí ho Sedmá ranou do nosu k zemi.

  Doktor ji prohlíží, aby se ujistil, že za jejím výbuchem vzteku není nic vážnějšího. Sedmá ale dostane panický záchvat a Doktor navíc zjistí, že má zablokované některé vzpomínky.

  Doktor ji prohlíží, aby se ujistil, že za jejím výbuchem vzteku není nic vážnějšího. Sedmá ale dostane panický záchvat a Doktor navíc zjistí, že má zablokované některé vzpomínky.

  Doktor, který obohatil svůj program o psychologii, se snaží její zasuté vzpomínky obnovit. Sedmá si vzpomíná, jak ji Kovin při úpravě ruční zbraně omráčil a pak jí odebral nanosondy.

  Doktor, který obohatil svůj program o psychologii, se snaží její zasuté vzpomínky obnovit. Sedmá si vzpomíná, jak ji Kovin při úpravě ruční zbraně omráčil a pak jí odebral nanosondy.

  Doktor informuje kapitána a vyšší důstojníky. Všichni jsou ochotni uvěřit, že to Kovin udělal, i když si myslí, že jsou nezaujatí. Pouze Tuvok vyjadřuje pochyby o spolehlivosti metody.

  Doktor informuje kapitána a vyšší důstojníky. Všichni jsou ochotni uvěřit, že to Kovin udělal, i když si myslí, že jsou nezaujatí. Pouze Tuvok vyjadřuje pochyby o spolehlivosti metody.

  Přesto musí vyšetřovat. Doktor na pracovním stole objeví nanosondy, které regenerovaly, i když by měly být neaktivní. Zdá se, že to svědčí proti Kovinovi.

  Přesto musí vyšetřovat. Doktor na pracovním stole objeví nanosondy, které regenerovaly, i když by měly být neaktivní. Zdá se, že to svědčí proti Kovinovi.

  Ten vidí, že takové obvinění znamená konec jeho kariéry, transportuje se na svou loď na orbitě a utíká.

  Ten vidí, že takové obvinění znamená konec jeho kariéry, transportuje se na svou loď na orbitě a utíká.

  Voyager ho stíhá a Tuvok a kapitán zatím hledají důkazy. Jediným důkazem podporujícím tvrzení Sedmé jsou nanosondy. Zjišťují, že regenerace je jejich normální chování.
  Voyager ho stíhá a Tuvok a kapitán zatím hledají důkazy. Jediným důkazem podporujícím tvrzení Sedmé jsou nanosondy. Zjišťují, že regenerace je jejich normální chování.
  Voyager Kovinovu loď dostihl, ten ale nevěří, že je z podezření očištěn. Myslí, že je to past, a začne na Voyager střílet.
  Voyager Kovinovu loď dostihl, ten ale nevěří, že je z podezření očištěn. Myslí, že je to past, a začne na Voyager střílet.
  Kapitán dává rozkaz k únikovým manévrům, nehodlá na Kovina vystřelit ani jednou. Jeho zbraňové systémy se ale přetížily a on umírá v explozi svého člunu.

  Kapitán dává rozkaz k únikovým manévrům, nehodlá na Kovina vystřelit ani jednou. Jeho zbraňové systémy se ale přetížily a on umírá v explozi svého člunu.

  Sedmá zakouší zcela novou emoci: výčitky svědomí, bez kterých by se ráda obešla. Doktor na tom není o nic lépe.

  Sedmá zakouší zcela novou emoci: výčitky svědomí, bez kterých by se ráda obešla. Doktor na tom není o nic lépe.

  Doktor už nikdy nechce udělat takovou chybu a žádá, aby kapitán vymazala vše, o co si svůj program rozšířil. Kapitán odmítá, už proto, že zbavit se viny nemůže být tak snadné.

  Doktor už nikdy nechce udělat takovou chybu a žádá, aby kapitán vymazala vše, o co si svůj program rozšířil. Kapitán odmítá, už proto, že zbavit se viny nemůže být tak snadné.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  51658.2

  Označení:
  4x17, #85
  Český název:
  Pohled do minulosti
  Premiéra:
  25. 2. 1998
  Autor:
  Mark Gaberman & Andrew Shepard Price
  Režie:
  Trevino Jesus Salvador
  Hodnocení:

  2,9/5 (15 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Michael Horton (Kovin)
  • Adrian Sparks (magistrát)
  • Michelle Agnew (Scharn)
  • ad.
 • Reference

  druhy
  Entharané
  postavy
  Amanin, Jung Carl Gustav, Kovin, Scharn
 • Zajímavosti

  Hostující herci

  • Michael Horton (Kovin) hrál poručíka Daniela ve filmech Star Trek: First Contact a Star Trek: Insurrection. Známe ho zejména jako synovce Jessicy Fletcherové Gradyho ze seriálu To je vražda, napsala.
  • Adriana Sparkse (magistrát) známe jako plukovníka Chivingtona ze seriálu Doktorka Quinnová či jako dr. Morosiniho z filmu Má matka je mimozemšťan. Hostoval například v seriálech JAG, Zóna ohrožení, Picket Fences nebo MacGyver.

  Režiséři

  • Jesus Salvador Trevino je velmi známý režisér žánru sci-fi a akčních seriálů. Vedle spolupráce na seriálech Star Trek: Deep Space Nine a Star Trek: Voyager režíroval pro Babylon 5 (také film Babylon 5: Třetí prostor), Crusade (Křížová výprava), Burning Zone (Zóna ohrožení), Policie New York nebo Seaquest (Strážce moře).
<<< Prey The Killing Game, Part I >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries