lcars
logo
<<< Blood Fever Darkling >>>

Unity

 • Základní informace

  Synopse

  Chakotay havaruje s raketoplánem v kolonii bývalých Borgů, kteří ho asimilují, aby mohli vyléčit jeho zranění.

  Galerie

  Chakotay a praporčík Kaplanová se vrací z průzkumu nekritské oblasti, když zachytí signál se signaturou Federace. Hned po přistání na ně někdo zaútočí a Kaplanová je zabita.

  Chakotay a praporčík Kaplanová se vrací z průzkumu nekritské oblasti, když zachytí signál se signaturou Federace. Hned po přistání na ně někdo zaútočí a Kaplanová je zabita.

  Chakotay se probere v podzemí, kde o něj pečuje Riley Frazierová, bývalá důstojnice Flotily. Její odpovědi jsou vyhýbavé a Chakotay se rozhodne zjistit, co se děje.

  Chakotay se probere v podzemí, kde o něj pečuje Riley Frazierová, bývalá důstojnice Flotily. Její odpovědi jsou vyhýbavé a Chakotay se rozhodne zjistit, co se děje.

  Zjišťuje, že se dostal do kolonie bývalých Borgů odpojených od kolektivu a toužících, podle svých slov, založit mírumilovnou společnost.

  Zjišťuje, že se dostal do kolonie bývalých Borgů odpojených od kolektivu a toužících, podle svých slov, založit mírumilovnou společnost.

  Jejich poškozenou krychli, kterou opustili, objevil Voyager pátrající po Chakotayově raketoplánu. Krychle je bez energie a bez života.

  Jejich poškozenou krychli, kterou opustili, objevil Voyager pátrající po Chakotayově raketoplánu. Krychle je bez energie a bez života.

  Je to příležitost, jak toho o Borzích zjistit víc. Výsadek objevuje mimo jiné mnoho mrtvých Borgů tam, kde jejich těla zachovalo vesmírné vakuum.

  Je to příležitost, jak toho o Borzích zjistit víc. Výsadek objevuje mimo jiné mnoho mrtvých Borgů tam, kde jejich těla zachovalo vesmírné vakuum.

  Smrt je ovšem u Borgů relativní. Toho, které přenesli na Voyager na pitvu, Doktor omylem aktivoval.

  Smrt je ovšem u Borgů relativní. Toho, které přenesli na Voyager na pitvu, Doktor omylem aktivoval.

  Chakotayova zranění se zhrošují a hrozí mu smrt. Souhlasí se spojením s malou skupinkou kolem Riley, jejíž spojené vědomí ho uzdraví. Má úžasný zážitek - vzpomínky každého z nich.

  Chakotayova zranění se zhrošují a hrozí mu smrt. Souhlasí se spojením s malou skupinkou kolem Riley, jejíž spojené vědomí ho uzdraví. Má úžasný zážitek - vzpomínky každého z nich.

  Voyager objevil stopu raketoplánu a Riley jde kapitána požádat o pomoc se svým plánem: když zapojí neurální generátor v krychli, vznikne opět jednotné vědomí a ustanou boje.
  Voyager objevil stopu raketoplánu a Riley jde kapitána požádat o pomoc se svým plánem: když zapojí neurální generátor v krychli, vznikne opět jednotné vědomí a ustanou boje.
  Kapitán nesouhlasí. Chakotay při návratu na loď náhle slyší hlasy a transportuje se na krychli. Skryt před výsadkem, který mu v tom má zabránit, generátor zapojí.

  Kapitán nesouhlasí. Chakotay při návratu na loď náhle slyší hlasy a transportuje se na krychli. Skryt před výsadkem, který mu v tom má zabránit, generátor zapojí.

  Bylo to v poslední chvíli. Na Riley a její skupinu útočili jiní bývalí Borgové, kteří byli bez vedení bezradní. Riley dostává šanci vybudovat novou společnost.

  Bylo to v poslední chvíli. Na Riley a její skupinu útočili jiní bývalí Borgové, kteří byli bez vedení bezradní. Riley dostává šanci vybudovat novou společnost.

  Generátor ale oživil také Borgy v krychli. Výsadek i s Chakotayem jsou transportováni na Voyager, zatímco Borgové začínají nabíjet zbraně.

  Generátor ale oživil také Borgy v krychli. Výsadek i s Chakotayem jsou transportováni na Voyager, zatímco Borgové začínají nabíjet zbraně.

  Rileyina skupina ukončuje spojení s Chakotayem a dává krychli povel k autodestrukci. Voyager odlétá a kapitán se ptá, jak dlouho bývalým Borgům vydrží dobré úmysly.

  Rileyina skupina ukončuje spojení s Chakotayem a dává krychli povel k autodestrukci. Voyager odlétá a kapitán se ptá, jak dlouho bývalým Borgům vydrží dobré úmysly.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  50614.2

  Označení:
  3x17, #59
  Český název:
  Jednota
  Premiéra:
  12. 2. 1997
  Autor:
  Kenneth Biller
  Režie:
  McNeill Robert Duncan
  Hodnocení:

  3,5/5 (17 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Lori Hallier (Riley Frazier)
  • Ivar Brogger (Orum)
  • Susan Patterson (praporčík Kaplanová)
  • ad.
 • Reference

  postavy
  Frazierová Riley dr., McKenzie William, Orum
 • Zajímavosti

  Vývoj postav

  • S praporčíkem Kaplanovou jsme se setkali už v epizodě Future's End.

  Hostující herci

  • Ivar Brogger (Orum) hrál také Baruse v epizodě VOY Natural Law.

  Režiséři

  • Robert Duncan McNeill režíroval pro Star Trek: Voyager celkem čtyři epizody.
<<< Blood Fever Darkling >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries