lcars
logo
<<< Sacred Ground Future's End, Part II >>>

Future's End, Part I

 • Základní informace

  Synopse

  Voyager je vržen zpět časem do roku 1996, kde musí získat loď z 29. století, které se zmocnil počítačový mogul. Tom se seznámí s místní astronomkou a Tuvok má na hlavě klobouk.

  Galerie

  Před Voyagerem se otevírá časoprostorová trhlina a kapitán Braxton z budoucnosti říká, že je letí zničit. Janewayové se to nezdá, Voyager se brání a obě lodi mizí v trhlině.

  Před Voyagerem se otevírá časoprostorová trhlina a kapitán Braxton z budoucnosti říká, že je letí zničit. Janewayové se to nezdá, Voyager se brání a obě lodi mizí v trhlině.

  Voyager se objevil nad Zemí, ale v roce 1996. V Los Angeles lokalizovali subprostorovou signaturu, výsadek se tedy vydává hledat loď z budoucnosti a jejího kapitána.
  Voyager se objevil nad Zemí, ale v roce 1996. V Los Angeles lokalizovali subprostorovou signaturu, výsadek se tedy vydává hledat loď z budoucnosti a jejího kapitána.
  Kapitán a Chakotay sledují muže, z něhož subprostorová signatura vychází. Je to kapitán Braxton, který si na Zemi prožil krušných 29 let. Upozorní je na Henryho Starlinga.

  Kapitán a Chakotay sledují muže, z něhož subprostorová signatura vychází. Je to kapitán Braxton, který si na Zemi prožil krušných 29 let. Upozorní je na Henryho Starlinga.

  Mladá astronomka Rain Robinsonová prostřednictvím projektu SETI objevila na orbitě objekt a hned informuje mecenáše projektu, Henryho Starlinga, a také mimozemšťanům vyšle pozdrav.

  Mladá astronomka Rain Robinsonová prostřednictvím projektu SETI objevila na orbitě objekt a hned informuje mecenáše projektu, Henryho Starlinga, a také mimozemšťanům vyšle pozdrav.

  Kim, který velí na můstku, posílá Toma a Tuvoka, aby zahladili stopy. Tom si s Rain popovídá o filmech, Tuvok zatím vymaže harddisk.

  Kim, který velí na můstku, posílá Toma a Tuvoka, aby zahladili stopy. Tom si s Rain popovídá o filmech, Tuvok zatím vymaže harddisk.

  Když za nimi rozčilená Rain běží, někdo po nich střílí a vypaří jim auto. Starling poslal svého bodyguarda, aby ho zbavil svědka.

  Když za nimi rozčilená Rain běží, někdo po nich střílí a vypaří jim auto. Starling poslal svého bodyguarda, aby ho zbavil svědka.

  Kapitán a Chakotay poslechli Braxtona a vloupali se ke Starlingovi do kanceláře a do počítače. Zjišťují, že má v držení časovou loď a že v posledních 25 letech rozpoutal počítačovou revoluci.

  Kapitán a Chakotay poslechli Braxtona a vloupali se ke Starlingovi do kanceláře a do počítače. Zjišťují, že má v držení časovou loď a že v posledních 25 letech rozpoutal počítačovou revoluci.

  Časovou loď najdou v hangáru vedle kanceláře, opravenou a připravenou k letu. Starling se chystá do budoucnosti, což v 29. století způsobí katastrofu, které chtěl předejít kapitán Braxton.

  Časovou loď najdou v hangáru vedle kanceláře, opravenou a připravenou k letu. Starling se chystá do budoucnosti, což v 29. století způsobí katastrofu, které chtěl předejít kapitán Braxton.

  Starling však je ve střehu a překvapí je. Argumentace na něj neplatí. Kapitán dá alespoň povel Voyageru ke stažení dat z jeho počítače a pak jsou oba transportováni.

  Starling však je ve střehu a překvapí je. Argumentace na něj neplatí. Kapitán dá alespoň povel Voyageru ke stažení dat z jeho počítače a pak jsou oba transportováni.

  Pokoušejí se transportovat časovou loď, Starling má ale pokročilejší technologii. Svou loď před paprskem ubrání a ještě si ukradne spoustu dat z počítače Voyageru,…

  Pokoušejí se transportovat časovou loď, Starling má ale pokročilejší technologii. Svou loď před paprskem ubrání a ještě si ukradne spoustu dat z počítače Voyageru,…

  …mimo jiné Doktora. Přetahování se o časovou loď poškodilo Voyager, který se tak na chvíli dostal hluboko do atmosféry.

  …mimo jiné Doktora. Přetahování se o časovou loď poškodilo Voyager, který se tak na chvíli dostal hluboko do atmosféry.

  Neelix a Kes monitorují vysílání ze Země. Jsou sice vtaženi do studia lidských vztahů v telenovelách, přesto jim neunikne zpráva, že Voyager byl natočen na video.

  Neelix a Kes monitorují vysílání ze Země. Jsou sice vtaženi do studia lidských vztahů v telenovelách, přesto jim neunikne zpráva, že Voyager byl natočen na video.

 • V kostce

  Označení:
  3x08, #50
  Český název:
  Konec budoucnosti, část I
  Premiéra:
  6. 11. 1996
  Autor:
  Brannon Braga & Joe Menosky
  Režie:
  Livingston David
  Hodnocení:

  4,3/5 (21 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Sarah Silverman (Rain Robinsonová)
  • Allan Royal (kapitán Braxton)
  • Ed Begley, Jr. (Henry Starling)
  • Brent Hinkley (Butch)
  • Clayton Murray (Porter)
  • ad.
 • Reference

  hry a sporty
  Tenis
  postavy
  Braxton, Butch, Dave, Dunbar, Jim, Kaplanová Marie, Nixon Richard Milhous, Porter (farmář), Robertson (sportovec), Robinsonová Rain, Starling Henry
  civilizace a kultura
  Cal Tech, Griffithova observatoř, Komise pro časovou integritu, Metro Plaza
  jídla, nápoje, koření a pochutiny
  Citrónová limonáda, Goliášův kbelík, Hot dog, Château Cœur, Chilli burrito
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Další z dvojdílných epizod, první uprostřed sezóny. Každou polovinu režíroval jiný režisér.
  • Další z epizod VOY založených na manipulaci s časem.
  • Všimněme si, že svět na konci 20. století vypadá jinak, než bychom mohli čekat podle toho, co jsme se dozvěděli v epizodě TOS Space Seed. Měly zuřit eugenické války. Autoři se nicméně rozhodli tuto dějovou linii, nastíněnou původním seriálem, opustit.
  • Na rozdíl od posádky kapitána Kirka (viz epizoda TOS Tomorrow Is Yesterday) se posádce Voyageru pravděpodobně nepodařilo zahladit všechny stopy své přítomnosti v naší době.
  • Nelze přehlédnout, že právě Henry Starling je pravděpodobně zodpovědný za informatickou revoluci v 80. letech minulého století.
  • Henry Starling podporoval projekt Carla Sagana SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence). Není bez zajímavosti, že ve skutečnosti jsou jeho podporovateli například Bill Gates a Steven Spielberg.

  Vývoj postav

  • Zásadní mezník v "životě" Doktora: získává mobilní holoemitor, který mu nadále umožní opouštět ošetřovnu. Doktor se postupně zúčastňuje výsadků a stává se plnohodnotným členem posádky. Poznamenejme však již nyní, že i přes tuto technickou vymoženost 29. století stále pociťuje hořkost a že jeho nutnost vnímá jako závaží, i když tyto pocity pravděpodobně silně podpořilo to, co se dozvěděl o osudech své verze od svého tvůrce dr. Zimmermana při návštěvě stanice Jupiter (viz epizody VOY Life Line a Author, Author).
  • S praporčíkem Kaplanovou se setkáme ještě v epizodě VOY Unity.

  Hostující herci

  • Allana Royala v roli kapitána Braxteon vystřídal v epizodě Relativity Bruce McGill.
  • Sarah Silverman (Rain Robinson) se objevila například ve filmu Evoluce a hostovala v seriálech Seinfeld, JAG nebo VIP.
  • Brenta Hinkleye (Butch) jsme mohli vidět například ve filmech Ed Wood nebo Líbánky v Las Vegas.

  Režiséři

  • David Livingston je dalším z významných režisérů žánru sci-fi. Režíroval celou řadu epizod TNG, DS9 i VOY, v poslední době už 3 epizody ENT. Kromě toho režíroval také jednotlivé epizody seriálů Sliders (Cesta do neznáma) nebo Seven Days (Sedm dní), na němž se podílel také jako producent.
<<< Sacred Ground Future's End, Part II >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries