lcars
logo
<<< The Chute False Profits >>>

The Swarm

 • Základní informace

  Synopse

  Voyager vletí do prostoru rasy, jejíž lodě se přisávají na prolétající cestovatele a vysávají jim energii ze systémů. Doktor začne degenerovat, a tak se spustí záložní program doktora Zimmermana.

  Galerie

  Doktor rozšiřuje pole svých zájmů, začíná studovat operu.

  Doktor rozšiřuje pole svých zájmů, začíná studovat operu.

  Tom a B'Elanna byli ale v raketoplánu napadeni neznámým druhem se zcela nesrozumitelným jazykem…

  Tom a B'Elanna byli ale v raketoplánu napadeni neznámým druhem se zcela nesrozumitelným jazykem…

  …a Doktor je volán na ošetřovnu. Při ošetření B'Elanny si najednou nemůže vzpomenout, co to má v ruce. Toma musí operovat, aniž by tušil, co a proč dělá.

  …a Doktor je volán na ošetřovnu. Při ošetření B'Elanny si najednou nemůže vzpomenout, co to má v ruce. Toma musí operovat, aniž by tušil, co a proč dělá.

  Neznámý druh, který napadl raketoplán, poslal zřejmě varování. Obletět jejich prostor by však trvalo 15 měsíců, a tak se kapitán rozhodne, že bude riskovat průlet.

  Neznámý druh, který napadl raketoplán, poslal zřejmě varování. Obletět jejich prostor by však trvalo 15 měsíců, a tak se kapitán rozhodne, že bude riskovat průlet.

  Senzorovou sítí proletí bez problémů, pak však narazí na loď bez energie s posledním žijícím členem posádky. I ten brzy umírá.

  Senzorovou sítí proletí bez problémů, pak však narazí na loď bez energie s posledním žijícím členem posádky. I ten brzy umírá.

  B'Elanna se obrací o pomoc při opravě Doktorova programu na diagnostický program. Ukazuje se, že je to hologram Doktorova tvůrce, dr. Zimmermana.

  B'Elanna se obrací o pomoc při opravě Doktorova programu na diagnostický program. Ukazuje se, že je to hologram Doktorova tvůrce, dr. Zimmermana.

  Dr. Zimmerman konstatuje, že na vině jsou obrovské spousty zbytečností, které si Doktor do programu přidal, jako přátelství nebo opera. Radí resetovat, čímž by Doktor přišel o vzpomínky.

  Dr. Zimmerman konstatuje, že na vině jsou obrovské spousty zbytečností, které si Doktor do programu přidal, jako přátelství nebo opera. Radí resetovat, čímž by Doktor přišel o vzpomínky.

  B'Elanna byla odvolána na můstek a s Zimmermanem jedná Kes. Nachází řešení: Zimmermanův program má totožnou matrici jako Doktorův, tak ji použije k opravě Doktora.

  B'Elanna byla odvolána na můstek a s Zimmermanem jedná Kes. Nachází řešení: Zimmermanův program má totožnou matrici jako Doktorův, tak ji použije k opravě Doktora.

  Voyager byl zatím objeven obrovským rojem člunů místního druhu, který se k němu rychle blíží.
  Voyager byl zatím objeven obrovským rojem člunů místního druhu, který se k němu rychle blíží.
  Čluny zneškodní štíty, přistávají na trupu a začínají vysávat energii.

  Čluny zneškodní štíty, přistávají na trupu a začínají vysávat energii.

  Na palubu se transportují mimozemšťané, posádka zatím odolává. Čluny ale byly spojeny pulsy, takže zničení jednoho z nich vyvolalo řetězovou reakci. Roj mizí a Voyager taky.

  Na palubu se transportují mimozemšťané, posádka zatím odolává. Čluny ale byly spojeny pulsy, takže zničení jednoho z nich vyvolalo řetězovou reakci. Roj mizí a Voyager taky.

  Kes a B'Elanna napjatě čekají, jestli se naroubování Doktorovy databáze na zdravou matrici povedlo. Zprvu se zdá, že Doktor své vzpomínky ztratil, pak si ale začne prozpěvovat.

  Kes a B'Elanna napjatě čekají, jestli se naroubování Doktorovy databáze na zdravou matrici povedlo. Zprvu se zdá, že Doktor své vzpomínky ztratil, pak si ale začne prozpěvovat.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  50252.3

  Označení:
  3x04, #46
  Český název:
  Roj
  Premiéra:
  25. 9. 1996
  Autor:
  Michael Sussman
  Režie:
  Singer Alexander
  Hodnocení:

  2,9/5 (17 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Robert Picardo (dr. Lewis Zimmerman)
  • Carole Davis (Diva)
  • Steven Houska (Chardis)
  • ad.
 • Reference

  druhy
  druh z planety Mislen
  postavy
  Bristow Freddy, Callas Maria, Caruso Enrico, Freni Mirella, Galli-Curci Amelita, Chardis, Pavarotti Luciano, Pentangeli Giuseppina, Puccini Giacomo Antonio Domenico Michele Secondo Maria, Soral, T'Penna, Zimmerman Lewis dr.
 • Zajímavosti

  Vývoj postav

  • Prvně se setkáváme s expertem na holografii dr. Lewisem Zimmermanem, tvůrcem PZH, i když tentokrát také pouze ve formě hologramu. Živého dr. Zimmermana uvidíme v epizodě VOY Life Line a také v epizodě DS9 Dr. Bashir, I Presume?.

  Režiséři

  • Režisér Alexander Singer režíroval řadu epizod v TNG, DS9 a VOY. Režíroval také jednotlivé epizody např. seriálů To je vražda, napsala nebo MacGyver.
<<< The Chute False Profits >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries