lcars
logo
<<< Cathexis Jetrel >>>

Faces

 • Základní informace

  Synopse

  Vidiani zajmou B'Elannu Torresovou a rozdělí ji na dvě bytosti, jednu s čistě lidskou DNA, druhou s ryze klingonskou. Doufají, že se jim v klingonské DNA podaří najít lék na nemoc phage.

  Galerie

  Neelix uvařil Tuvokovi plomeekovou polévku, k receptu z databáze však přistoupil příliš kreativně. Tuvoka zachrání Chakotay, který ho volá na můstek.

  Neelix uvařil Tuvokovi plomeekovou polévku, k receptu z databáze však přistoupil příliš kreativně. Tuvoka zachrání Chakotay, který ho volá na můstek.

  Výsadek se nedostavil na dohodnuté souřadnice, a tak po něm pátrají v jeskyních na planetě, kterou zkoumal. Objeví je však Vidiiané, a tak jsou urychleně transportováni zpět.

  Výsadek se nedostavil na dohodnuté souřadnice, a tak po něm pátrají v jeskyních na planetě, kterou zkoumal. Objeví je však Vidiiané, a tak jsou urychleně transportováni zpět.

  B'Elanna se probírá v poutech v laboratoři a nad ní se sklání doktor Sulan. Ona sama je změněna, je z ní čistá Klingonka a její imunita má zachránit vidiianský druh.

  B'Elanna se probírá v poutech v laboratoři a nad ní se sklání doktor Sulan. Ona sama je změněna, je z ní čistá Klingonka a její imunita má zachránit vidiianský druh.

  Lidská B'Elanna je odvedena ke zbytku výsadku, Parisovi a Durstovi, kteří pracují pro Vidiiany v magnezitových dolech.

  Lidská B'Elanna je odvedena ke zbytku výsadku, Parisovi a Durstovi, kteří pracují pro Vidiiany v magnezitových dolech.

  Pak si Vidiiané odvedou poručíka Dursta a Paris s tím nic nezmůže. Dursta víckrát nevidí.

  Pak si Vidiiané odvedou poručíka Dursta a Paris s tím nic nezmůže. Dursta víckrát nevidí.

  Sulan však přišel ke klingonské B'Elanně s Durstovým obličejem, doufal, že se tak bude B'Elanně líbit. Té její vztek umožnil dostat se z pout a uniknout.

  Sulan však přišel ke klingonské B'Elanně s Durstovým obličejem, doufal, že se tak bude B'Elanně líbit. Té její vztek umožnil dostat se z pout a uniknout.

  Lidská B'Elanna se na základně dokáže dostat k počítači a téměř se jí podaří vypnout silové pole maskující základnu. Je však objevena.

  Lidská B'Elanna se na základně dokáže dostat k počítači a téměř se jí podaří vypnout silové pole maskující základnu. Je však objevena.

  Život jí zachraňuje klingonská B'Elanna, která ji našla. Obě dvě se skrývají v tunelech dolů. Klingonka se chce probít ven, lidská B'Elanna chce raději vypnout silové pole.

  Život jí zachraňuje klingonská B'Elanna, která ji našla. Obě dvě se skrývají v tunelech dolů. Klingonka se chce probít ven, lidská B'Elanna chce raději vypnout silové pole.

  Na Voyageru zjistili, že ochranné pole má drobné trhlinky, kterými se někdo může dostat dovnitř. Doktor upraví Chakotaye na Vidiiana a ten je transportován do dolu.

  Na Voyageru zjistili, že ochranné pole má drobné trhlinky, kterými se někdo může dostat dovnitř. Doktor upraví Chakotaye na Vidiiana a ten je transportován do dolu.

  Chakotay našel Parise a oba hledají B'Elanny. Ty našel Sulan a chce jim za každou cenu zabránit v útěku. Střílí na lidskou B'Elannu, do dráhy paprsku se však vrhá Klingonka.

  Chakotay našel Parise a oba hledají B'Elanny. Ty našel Sulan a chce jim za každou cenu zabránit v útěku. Střílí na lidskou B'Elannu, do dráhy paprsku se však vrhá Klingonka.

  Lidská B'Elanna vypíná silové pole a všichni jsou transportováni na loď. Klingonská B'Elanna umírá s pochvalnými slovy: její lidská polovina překonala svůj strach a ona tak umírá se ctí.

  Lidská B'Elanna vypíná silové pole a všichni jsou transportováni na loď. Klingonská B'Elanna umírá s pochvalnými slovy: její lidská polovina překonala svůj strach a ona tak umírá se ctí.

  B'Elanna sice má, o čem celý život snila, vypadá jako člověk, cítí se ale neúplná. Vlastně jí ani nevadí, že jí Doktor bude muset klingonskou DNA vrátit, aby přežila.

  B'Elanna sice má, o čem celý život snila, vypadá jako člověk, cítí se ale neúplná. Vlastně jí ani nevadí, že jí Doktor bude muset klingonskou DNA vrátit, aby přežila.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  48784.2

  Označení:
  1x14, #14
  Český název:
  Tváře
  Premiéra:
  8. 5. 1995
  Autor:
  Jonathan Glassner, Adam Grossman
  Režie:
  Kolbe Winrich
  Hodnocení:

  2,9/5 (21 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Brian Markinson (Durst)
  • Brian Markinson (Sulan)
  • Rob LaBelle (talaxianský vězeň)
  • Barton Tinapp (strážný #1)
  • ad.
 • Reference

  postavy
  Ayala, Sulan
  základny a kolonie
  Avery III, Kessik IV, Vidiianské magnezitové doly
  civilizace a kultura
  Vidiianská lékařská laboratoř (2)
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Termín phage má kořeny v řeckém slově fagos = ničitel, požírač.
  • Motiv rozdvojení člověka na dvě samostatné osoby se vyskytuje už v jedné z prvních epizod TOS The Enemy Within. Tak jako kapitán Kirk, i B'Elanna zjišťuje, že k plnohodnotnému životu potřebuje obě své poloviny: klingonskou i lidskou.

  Vývoj postav

  • Poručík Peter Durst vystupoval také v předcházející epizodě Cathexis.

  Hostující herci

  • Brian Markinson (poručík Durst, Sulan) hrál v seriálech ST několik dalších rolí: Vorina v epizodě TNG Homeward, dr. Gigera v epizodě DS9 In the Cards a hned dvě role v této epizodě. Mohli jsme ho vidět v hostujících rolích v řadě seriálů. Jmenujme například Ochránce, Sedm dní, Akta X, detektiva Teeplea v Millenniu nebo Lotana ve Stargate SG-1. Hraje dr. Sama Carra v seriálu Jamese Camerona Dark Angel. Objevil se také například ve filmech Město andělů, Sopka či Apollo 13.
  • Rob LaBelle (talaxianský vězeň) hrál také Kafara v epizodě VOY False Profits a talaxianského regenta Oxilona v epizodě VOY Homestead.

  Režiséři

  • Režisér Winrich Kolbe je zkušeným režisérem, který vedle různých epizod TNG, DS9, VOY a nejnověji i ENT režíroval například jednotlivé epizody v seriálech jako Superman nebo Knight Rider. Byl také jedním z producentů sci-fi seriálu Battlestar Galactica.
  • Jonathan Glassner, jeden z autorů této epizody, není nikým jiným než výkonným producentem, autorem a režisérem úspěšného seriálu Stargate SG-1.
<<< Cathexis Jetrel >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries