lcars
logo
<<< Court Martial The Menagerie, Part II >>>

The Menagerie, Part I

 • Základní informace

  Synopse

  Spock navzdory hrozbě trestu smrti unese Enterprise, aby se pokusil vrátit svého zcela ochrnutého bývalého kapitána a přítele Christophera Pika na Talos IV, karanténní planetu, kde bude Pike žít spokojený život v iluzích.

  Galerie

  Na hvězdnou základnu 11 přiletěla Enterprise, protože Spock přijal zprávu, že se má co nejrychleji dostavit. Komodor Mendez i kapitán Kirk jsou zmateni, o zprávě není záznam.

  Na hvězdnou základnu 11 přiletěla Enterprise, protože Spock přijal zprávu, že se má co nejrychleji dostavit. Komodor Mendez i kapitán Kirk jsou zmateni, o zprávě není záznam.

  Komodor se domníval, že přiletěli navštívit zcela ochrnutého kapitána Pikea, který je zde hospitalizován. Ale Kirk o tom ani nevěděl.

  Komodor se domníval, že přiletěli navštívit zcela ochrnutého kapitána Pikea, který je zde hospitalizován. Ale Kirk o tom ani nevěděl.

  Spock čaruje s počítači, hlášeními a hlasy a zmanipuluje situaci tak, že Enterprise odlétá s kapitánem Pikem a doktorem McCoyem na palubě, zatímco Kirk zůstal na základně.

  Spock čaruje s počítači, hlášeními a hlasy a zmanipuluje situaci tak, že Enterprise odlétá s kapitánem Pikem a doktorem McCoyem na palubě, zatímco Kirk zůstal na základně.

  Zdá se, že to má co dělat s tím, že Spock dřív sloužil pod Pikeem a že oba navštívili Talos IV, jejíž naprostou karanténu pak doporučili.

  Zdá se, že to má co dělat s tím, že Spock dřív sloužil pod Pikeem a že oba navštívili Talos IV, jejíž naprostou karanténu pak doporučili.

  Kirk a Mendez se jali stíhat Enterprise v raketoplánu. Teprve když se dostanou za bod, odkud není návratu kvůli nedostatku paliva i kyslíku, vezme je Spock na palubu.

  Kirk a Mendez se jali stíhat Enterprise v raketoplánu. Teprve když se dostanou za bod, odkud není návratu kvůli nedostatku paliva i kyslíku, vezme je Spock na palubu.

  Spock ještě před jejich příchodem přikázal své zatčení. Nyní požaduje okamžitý vojenský soud za vzpouru a zradu. Třetím potřebným vysokým důstojníkem bude kapitán Pike.

  Spock ještě před jejich příchodem přikázal své zatčení. Nyní požaduje okamžitý vojenský soud za vzpouru a zradu. Třetím potřebným vysokým důstojníkem bude kapitán Pike.

  Spock šikovně zmanipuloval Mendeze, takže si od něj vyžádal obrazový záznam událostí z doby před 13 lety jako důkaz. Z neznámého zdroje soud sleduje, co se dělo na můstku…

  Spock šikovně zmanipuloval Mendeze, takže si od něj vyžádal obrazový záznam událostí z doby před 13 lety jako důkaz. Z neznámého zdroje soud sleduje, co se dělo na můstku…

  … i později na planetě.

  … i později na planetě.

  Dokonce se dozví, jak celou situaci nastražili a sledovali Talosané. Talosané navíc záznam celého dění vysílají na Enterprise v reálném čase.

  Dokonce se dozví, jak celou situaci nastražili a sledovali Talosané. Talosané navíc záznam celého dění vysílají na Enterprise v reálném čase.

  Komodor okamžitě vysílání přeruší a chce loď obrátit zpět k základně. Spock naléhavě žádá Kirka, aby jemu a zejména kapitánu Pikeovi umožnil doletět na Talos IV.

  Komodor okamžitě vysílání přeruší a chce loď obrátit zpět k základně. Spock naléhavě žádá Kirka, aby jemu a zejména kapitánu Pikeovi umožnil doletět na Talos IV.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  3012.4

  Označení:
  1x15, #15
  Český název:
  Zvěřinec, část I
  Premiéra:
  17. 11. 1966
  Autor:
  Roddenberry Gene
  Režie:
  Daniels Marc
  Hodnocení:

  3,4/5 (22 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Jeffrey Hunter (kapitán Pike)
  • Sean Kenney (zraněný Pike)
  • Susan Oliver (Vina)
  • Meg Wyllie (Soudce)
 • Reference

  druhy
  Talosané
  postavy
  Comsol Robert L., Hansen (poručík), Humbolt, Johannsonová Helen, Mendez Jose, Piperová, Soudce, Vina
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Jediná dvojepizoda původního seriálu. Jsou v ní využity části původně nevysílané pilotní epizody The Cage.

  • Epizoda získala cenu Hugo za nejlepší drama v roce 1967.

  Vývoj postav

  • V příběhu se vracejí postavy z původně nevysílané pilotní epizody The Cage (kap. Pike, Vima, Soudce).

  Hostující herci

  • Malachi Throne (komodor Mendez) hrál také senátora Pardeka v epizodě TNG Unification. Mohli jsme ho vidět také jako ministerského předsedu Centauri v seriálu Babylon 5.

  • Sean Kenney (zraněný kap. Pike) hrál také por. DePaula v epizodách Arena a A Taste of Armageddon.
  • Meg Wyllie (1917-2002, Soudce) hrála tetu Lolly v seriálu Mad about You (Jsem do tebe blázen).

  Režiséři

<<< Court Martial The Menagerie, Part II >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries