lcars
logo
<<< Silicon Avatar The Game >>>

Disaster

 • Základní informace

  Synopse

  Srážka s anomálií uvězní důstojníky v různých částech lodi, v nepředvídatelných situacích. Poradkyně Troi se stane nejvyšším velícím důstojníkem na můstku, Worf pomáhá rodit Keiko O'Brienové a Picard zpívá písničku třem dětem v šachtě turbovýtahu.

  Galerie

  Naprostá většina systémů Enterprise zkolabovala po srážce se dvěma kvantovými vlákny. Na můstku Deanna s hrůzou zjišťuje, že je nejvyšší důstojník a má velení.

  Naprostá většina systémů Enterprise zkolabovala po srážce se dvěma kvantovými vlákny. Na můstku Deanna s hrůzou zjišťuje, že je nejvyšší důstojník a má velení.

  Kapitán Picard uvízl v turbovýtahu se třemi výherci vědecké soutěže a má zlomený kotník. Turbovýtah je poškozen a může se každou chvíli zřítit.

  Kapitán Picard uvízl v turbovýtahu se třemi výherci vědecké soutěže a má zlomený kotník. Turbovýtah je poškozen a může se každou chvíli zřítit.

  Riker, Dat a Worf v Přední desítce předpokládají, že na můstku jsou všichni mrtvi. Riker s Datem se vydávají do strojovny získat kontrolu nad lodí, Worf organizuje pomoc raněným.

  Riker, Dat a Worf v Přední desítce předpokládají, že na můstku jsou všichni mrtvi. Riker s Datem se vydávají do strojovny získat kontrolu nad lodí, Worf organizuje pomoc raněným.

  Riker a Dat narazí na neprůchodné místo, kde probíjí elektřina.

  Riker a Dat narazí na neprůchodné místo, kde probíjí elektřina.

  Doktorka a Geordi jsou uzavřeni v nákladovém prostoru. Plazmový oheň vydává radiaci, která dřív, než je zabije, způsobí explozi uskladněné látky.

  Doktorka a Geordi jsou uzavřeni v nákladovém prostoru. Plazmový oheň vydává radiaci, která dřív, než je zabije, způsobí explozi uskladněné látky.

  Největší problém vidí na můstku. Klesá energie zadržovacího pole warp jádra a loď vybuchne. Ro radí odletět s talířovou sekcí, Deanna se rozhodne dát šanci těm, kdo přežili v bojové sekci.

  Největší problém vidí na můstku. Klesá energie zadržovacího pole warp jádra a loď vybuchne. Ro radí odletět s talířovou sekcí, Deanna se rozhodne dát šanci těm, kdo přežili v bojové sekci.

  Kapitán děti jmenuje svými důstojníky a za zpěvu s nimi šplhá šachtou nahoru, dokud nenajdou dveře, které jdou otevřít. Turbovýtah se zřítil chvíli poté, co z něj stropem vylezli.

  Kapitán děti jmenuje svými důstojníky a za zpěvu s nimi šplhá šachtou nahoru, dokud nenajdou dveře, které jdou otevřít. Turbovýtah se zřítil chvíli poté, co z něj stropem vylezli.

  Gordi provedl dekompresi nákladového prostoru, čímž se zbavili výbušného materiálu a uhasili oheň. Beverly pak z posledních sil obnovila tlak.

  Gordi provedl dekompresi nákladového prostoru, čímž se zbavili výbušného materiálu a uhasili oheň. Beverly pak z posledních sil obnovila tlak.

  Keiko v Přední desítce zatím za Worfovy asistence porodila Molly.

  Keiko v Přední desítce zatím za Worfovy asistence porodila Molly.

  Dat přerušil zkrat svým nevodivým tělem, které zkolabovalo, ale Riker si mohl vzít s sebou jeho dobře stíněnou hlavu.

  Dat přerušil zkrat svým nevodivým tělem, které zkolabovalo, ale Riker si mohl vzít s sebou jeho dobře stíněnou hlavu.

  Riker dorazil do strojovny, kde ihned vidí problém s antihmotovou komorou. Propojí Data a ten na poslední chvíli zadržovací pole stabilizuje a loď zachrání.

  Riker dorazil do strojovny, kde ihned vidí problém s antihmotovou komorou. Propojí Data a ten na poslední chvíli zadržovací pole stabilizuje a loď zachrání.

  Kapitán dostal od malých vědců uznání za jejich záchranu.

  Kapitán dostal od malých vědců uznání za jejich záchranu.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  45156

  Označení:
  5x05, #105
  Český název:
  Neštěstí
  Premiéra:
  21. 10. 1991
  Autor:
  Moore Ronald D.
  Režie:
  Beaumont Gabrielle
  Hodnocení:

  3,5/5 (22 hlasů, Trekkies.cz)

  Hrají:
  Dále hrájí:
  • Colm Meaney (Miles O'Brien)
  • Michelle Forbes (Ro Laren)
  • Rosalind Chao (Keiko)
  • Jana Marie Hupp (prap. Monroeová)
  • Erika Flores (Marissa)
  • John Christian Graas (Jay Gordon)
  • ad.
 • Reference

  částice
  Kvantové vlákno
  planety
  Gonal IV, Mudor V
  postavy
  Floresová Marissa, Gilbert William S., Graas Jay Gordon, Ishikawa Hiro, Mandel, Monroeová, O'Brien Michael, O'Brien Miles Edward, O'Brienová Molly, Sullivan Arthur S., Supra Patterson
  základny a kolonie
  Hvězdná základna 67
  jídla, nápoje, koření a pochutiny
  Ředkvička
 • Zajímavosti

  Star Trek

  • Tato epizoda byla poprvé vysílána v týdnu, kdy zemřel Gene Roddenberry.
  • Písnička, kterou v anglické verzi zpívá kapitán Picard s dětmi, se jmenuje Laughing Vulcan and his Dog (Smíšek Vulkan a jeho pes) (my jsme slyšeli Frère Jacques).

  Fenomén 47

  • Riker otevírá ve strojovně jeden z panelů. Uvnitř na displeji má jedno z tlačítek označení číslem 47.

  Hostující herci

  • Michelle Forbes (Ro Laren) se předtím objevila v roli dcery dr. Timicina v epizodě Half a Life.
  • Jana Marie Hupp (prap. Monroeová) hraje také prap. Pavlikovou v epizodě TNG Galaxy's Child.
  • Erika Flores (Marissa) hrála Colleen Cooperovou v seriálu Doktorka Quinnová.
  • John Christian Graas (Jay Gordon) hrál dětské role v seriálech Doktorka Quinnová, Babylon 5 nebo Pohotovost nebo ve filmu Policajt ze školky.

  Režiséři

  • Gabrielle Beaumont je další kmenovou režisérkou Star Treku. Kromě TNG režírovala také epizodu DS9 In Purgatory's Shadow a dále řadu epizod seriálů jako Seaquest (Strážce moře), The Pretender (Chameleon) či M*A*S*H.
<<< Silicon Avatar The Game >>>

© 2000–2019 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries