lcars
logo
divider <<< The Hunted Déjà Q >>> divider

The High Ground

 • Základní informace

  Synopse

  Během humanitární mise na planetě Rutia teroristé unesou doktorku Crusherovou a zatáhnou tak Enterprise do místní občanské války.

  Galerie

  Na Rutii IV došlo k dalšímu teroristickému útoku. Beverly se okamžitě věnuje raněným a rezolutně odmítne dát se transportovat zpátky na Enterprise.

  Na Rutii IV došlo k dalšímu teroristickému útoku. Beverly se okamžitě věnuje raněným a rezolutně odmítne dát se transportovat zpátky na Enterprise.

  Náhle se u ní objeví jeden z teroristů a pak oba v záblesku světla zmizí.

  Náhle se u ní objeví jeden z teroristů a pak oba v záblesku světla zmizí.

  Charismatický vůdce teroristů Finn ji potřebuje jako lékařku. Jeho lidé umírají, ale Beverly s tím nemůže nic dělat. Poškození jejich DNA je důsledkem nebezpečné metody transportu.

  Charismatický vůdce teroristů Finn ji potřebuje jako lékařku. Jeho lidé umírají, ale Beverly s tím nemůže nic dělat. Poškození jejich DNA je důsledkem nebezpečné metody transportu.

  Riker zatím spolupracuje se zarputilou šéfkou policie Devosovou a snaží se Beverly najít.

  Riker zatím spolupracuje se zarputilou šéfkou policie Devosovou a snaží se Beverly najít.

  Dat, Geordi a Wesley odhalili, jako metodu transportu teroristé užívají. Jedná se o dimenzionální posun, který však je nakonec pro živé organismy smrtelný.

  Dat, Geordi a Wesley odhalili, jako metodu transportu teroristé užívají. Jedná se o dimenzionální posun, který však je nakonec pro živé organismy smrtelný.

  Na Rutii jsou zatýkáni všichni, kdo jsou podezřelí z kontaktů s teroristy. Rikerovou hlavní starostí je dostat Beverly zpět a vzkazuje vůdci teroristů, že Federace je ochotná vyjednávat.

  Na Rutii jsou zatýkáni všichni, kdo jsou podezřelí z kontaktů s teroristy. Rikerovou hlavní starostí je dostat Beverly zpět a vzkazuje vůdci teroristů, že Federace je ochotná vyjednávat.

  Teroristé zaútočí na Enterprise. Řada se jich náhle objeví v chodbách, na warp jádro připevní časovanou nálož a Finn se přenese přímo na můstek.

  Teroristé zaútočí na Enterprise. Řada se jich náhle objeví v chodbách, na warp jádro připevní časovanou nálož a Finn se přenese přímo na můstek.

  Kapitán se po něm vrhl, aby ho odzbrojil, a to bylo přesně to, co bylo Finnovým cílem. V záblesku světla jsou náhle oba pryč.

  Kapitán se po něm vrhl, aby ho odzbrojil, a to bylo přesně to, co bylo Finnovým cílem. V záblesku světla jsou náhle oba pryč.

  Spoutaný kapitán diskutuje s Beverly, která po několika diskusích s Finnem pohlíží na jeho věc i na něj samotného s jistými sympatiemi. Picard však za žádnou cenu nehodlá spolupracovat.

  Spoutaný kapitán diskutuje s Beverly, která po několika diskusích s Finnem pohlíží na jeho věc i na něj samotného s jistými sympatiemi. Picard však za žádnou cenu nehodlá spolupracovat.

  Finn se znovu přenesl na Enterprise a sděluje Troi své ultimatum: do dvanácti hodin úplnou blokádu Rutie a přerušení obchodních styků Federace s planetou.

  Finn se znovu přenesl na Enterprise a sděluje Troi své ultimatum: do dvanácti hodin úplnou blokádu Rutie a přerušení obchodních styků Federace s planetou.

  Poslední transport Finna byla chyba. Bylo možné vysledovat jeho stopu a Riker, Worf a oddíl policistů jsou schopni nepozorovaně se transportovat na základnu a všechny zatknout.

  Poslední transport Finna byla chyba. Bylo možné vysledovat jeho stopu a Riker, Worf a oddíl policistů jsou schopni nepozorovaně se transportovat na základnu a všechny zatknout.

  Finna, který se chystal zastřelit kapitána, zastřelila Devosová. Chlapec, který ji už měl na mušce, sklonil dobrovolně zbraň a nechal se zatknout. Řetěz zabíjení je konečně přerušen.

  Finna, který se chystal zastřelit kapitána, zastřelila Devosová. Chlapec, který ji už měl na mušce, sklonil dobrovolně zbraň a nechal se zatknout. Řetěz zabíjení je konečně přerušen.

 • V kostce

  Hvězdné datum:

  43510

  Označení:
  3x12, #60
  Český název:
  Ušlechtilé důvody
  Premiéra:
  29. 1. 1990
  Autor:
  Snodgrass Melinda M.
  Režie:
  Beaumont Gabrielle
  Hodnocení:

  2,9/5 (21 hlasů, Trekkies.cz)

  divider
  Hrají:
  Dále hrají:
  • Richard Cox (Kyril Finn)
  • Kerrie Keane (Alexana Devos)
  • Marc Buckland (číšník)
  • ad.
 • Reference

  druhy
  Rutiané
  planety
  Rutia IV
  postavy
  Devos Alexana, Finn Kyril, Shaw Katik
  politika (státy, vlády, strany, frakce, odboj, ambasády…)
  Ansata
  restaurace, kavárny, bary, hotely apod.
  Kavárna Lumar
 • Zajímavosti

  Hostující herci

  • Richard Cox (Kyril Finn) hrál Richarda Inglewooda v seriálu Sliders (Cesta do neznáma).
  • Kanadská herečka Kerrie Keane (Alexana Devos) hostovala např. v seriálech Alien Nation (Lebkouni), To je vražda, napsala, The Pretender (Chameleon) nebo JAG.
  • Marc Buckland (číšník) je spíše známý jako režisér. Režíroval např. některé epizody seriálu Západní křídlo.

  Režiséři

  • Gabrielle Beaumont je další kmenovou režisérkou Star Treku. Kromě TNG režírovala také epizodu DS9 In Purgatory's Shadow a dále řadu epizod seriálů jako Seaques (Strážce moře), The Pretender (Chameleon) či M*A*S*H.
divider <<< The Hunted Déjà Q >>>

© 2000–2020 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries